Aký máte plat na východe?

happy9911
28. sep 2015

Poradte kde je dobre hladat, v com sa uplatnit,ci to vsetky platky su do 400 eur ?? neveriiim

zita19
28. sep 2015

Ked si ITckarka tak mozes mat aspon 2 - 3x viac. Aj tu na vychode. Na zaciatok.

stevkagallova
28. sep 2015

Ja som mala pred materskou ako veduca predajne z farbami plat 320€

sardinka32
28. sep 2015

@zita19 @stevkagallova Zeny, to pisete v cistom ci hrubom?

zuzana_j23
28. sep 2015

cez kontakty... len cca 30% ponuk je verejne vyvesených...

m.i.r.i
28. sep 2015

@happy9911 neviem ci ti tu kazdy len tak napise presne kolko zaraba..ale mozes si napriklad precitat statistiky na profesii..aj si dat porovnat tvoj plat ( akoze)...podla zamerania v akej oblasti to zistujes..

Standardne, napriklad statna sprava slabo....nastupny okolo 400 eur a aj to su radi ze su, lebo sa tam drzia dochodcovia aj cez 5 rokov...a neuvolnuju miesta mladsim..po par rokoch ked sa vysplhas na tych 600 tak uz je to krasa prekrasa..
V obchode mozno tiez cca tych 400..niekedy s priplatkami okolo 500
v KE napriklad vo vacsich medzinarodnych firmach je to lepsie..v call centre mozno okolo 700, nizsie IT tak 900-1000...vyssie uz aj 1500...a odborne pozicie v priemere asi 20% menej ako v BA, ale nie vsade...niektore platy su vyrovnane...je to velmi individualne...zalezi od zamerania...

stevkagallova
28. sep 2015

@sardinka32 to som mala v cistom na ucet a kedze som dochadzala kazdy den cca 50km tak som este 100€ dala na cestovne

ruzovy_gunar
28. sep 2015

Kazdy ma tolko na kolko sa dohodne. Ak vie clivek predat svoju pracu aj na vychode sa vieme bavit o zaujimavych 5miestnych cifrach

happy9911
autor
28. sep 2015

mam skoncene gymnazium s maturitou,skusenosti ako supervizor a team leader s mensim poctom ludi cca 30,je to sice mimo sk,konkretnejsie v londyne.sStale niesme na sk len tak uvazujem co dalej,kedze sme z vychodu a radi by sme sa uz vratili k nasim rodinkam,plat bude urcite ovela mensi :(

m.i.r.i
28. sep 2015

@happy9911 no tak to sa porozhliadni po vacsich firmach v KE -- a sama uvidis co ti ponuknu...je to aj o dohode..o praxi.....ale ako vravim, pozri na profesii statistiky priemernych platov..

oli18
28. sep 2015

Známa po MD nastupovala do súkromnej firmy, poradili sme jej, aký plat si má pýtať. Prekonala svoju tichú povahu, pýtala si a dostala ho. Jasné, že vyšší, než bežný priemer.

ruzovy_gunar
28. sep 2015

@happy9911 bude ale je tu par firiem kde sa uplatnis ak si dobra

happy9911
autor
28. sep 2015

zatial som si len popri praci urobila health and safety course a hygiene course...Pracujem na dalsom kurze tyka sa to prace s ludmi,tak nerada by som skoncila niekde v lidli za pokladnou ak viete co myslim,ti ktori tu pracu robia respektujem a obdivujem ich,ale na vychode sa kazdy drzi toho coho ma..takze som nikoho nechcela tymto urazit.

loginexistuje
28. sep 2015

@happy9911 no ale co konkretne by si robila .. gymnazium je vseobecna skola... a anglictinu ovlada dnes vela ludi...

mozno v nejakom callcentre... ale teda tam anglictina nestaci ... hlavne sa zacni pytat po znamych nech ta niekto odporuci ..
na SLovensku sa drviva vacsina miest obsadzuje cez odporucanie alebo znamosti.

teruskaa
28. sep 2015

Kosice, zdravotnictvo- akciova spolocnost, moj plat 750-800e, podla sluzieb, vikendov, nocnych a tak.

sardinka32
28. sep 2015

@stevkagallova To fakt? Po materskej budes isto hladat nieco ineho a blizsie. Ale som myslela, ze veduca predajne zarobi o cosi viac. To potom kolko zarabali "obycajne" predavacky, ked Ty ako veduca si mala 320e? Ale vsetci sa nemozu prestahovat do BA. 😅

moni244
28. sep 2015

@sardinka32 a kolko si myslis, ze maju veduce v obchodoch v BA? Robila som v obchode s oblecenim a v cistom 380, veduca cez 400

vikusjk
28. sep 2015

Hmm, ako vas tak citam, tak asi opustim myslienku vratit sa na vychod.... Moja predstava sa totiz pohybue dost nad hranicami, ktore uvadzate ☹

happy9911
autor
28. sep 2015

to iste si zacinam mysliet aj ja tu mame okolo 5000 eur mesacne v cistom,ale doma zase rodicov,priatelov a raz by sme tam chceli vychovavat aj nase deti,blizkost Tatier,priroda...ale tieto platy az sa bojim ...je velmi tazke sa rozhodnut

loginexistuje
28. sep 2015

@happy9911 no ak chces mysliet na buducnost deti tak sa nevracaj .. tatry a rodinu mozes navstivit ... a potom to odlucenie ti moze priatelov a rodinu idealizovat .. a nemusi to byt take ruzove po navrate....

Ine je ked prides na chvilu a kazdy ta chce vidiet a tak ale ak si tu nastalo tak to je uz ine...

vikusjk
28. sep 2015

Hmm, vy ste ale daleko... My sme v ba, takze v podstate je to easy, ist za nasimi, ci oni za nami... Nemame to az take tazke, ako vy

happy9911
autor
28. sep 2015

to veru hej, dva krat za rok sa vidime aj to na jar a v lete. Vianoce sme kazdy zvlast..

happy9911
autor
28. sep 2015

ale co by ste si vybrali vy peniaze a lepsi zivot,alebo skromnejsi zivot a uprednostnili rodinu a domovinu??..ja to neviem este stale

sardinka32
28. sep 2015

@happy9911 Ja mam jedneho kamarata, ktory sa uz najmenej 5 rokov kazdy rok (ne)stahuje na SVK...kvoli platu sa tu asi ani nikdy nevrati a to uz ma tuna aj manzelku a deti...oni pendluju za nim, alebo zas on domov dojde na vikend...takto na striedacku ziju v oboch krajinach...tazko sa zvyka na nizsi plat, ked uz raz clovek zarabal viac. Len neviem, co potom ked jeho zene skonci materska.

celkaxxx
28. sep 2015

@happy9911 Mozes byvat na vychode a pracovat pre zahranicnu firmu. Potom je plat o inom 😉

sardinka333
28. sep 2015

Tak treba brat do uvahy aj ceny tu v BA...ked to človek porovna s vychodom...a ze ma veduca predajne 400 e? Neprekvapuje ma...na papieri 400 a a ruku aj 3x tolko ved nebudu davat take odvody atd. Ale samozrejme ako kde. Ale velmi často sa to takto robí.

vikusjk
28. sep 2015

Tak my sme tu v podstate spokojni, mame sa v celku dobre, aj vyhliadky mame dobre, nas nic nejako tak prec netlaci... Asi aj preto sme stale tu. Mala ma anglictinu uz od jasli, co by asi na vychode nemala, a celkovo aj do buducna... Zda sa mi, se su tu lepsie moznosti. Pre vzdelanie, kulturny zivot, pracu a karieru, pre vsetko. Ale my mame BA radi, nie sme nespokojni ako niektori vychodniari, proste sme tu desat rokov a sme tu uz doma. To len ked sme s rodinou, tak nam je tak clivo, ze nas prepadnu myskienky sa vratit... Ale ja by som tam za menej ako 1500 robit nesla, a este dochadzat do KE... Tak neviem. Zase s mojim vzdelanim, skusenostami, praxou a jazykom by to nemuselo byt nerealne, ake aj tak sme stale tu 🙂

sardinka32
28. sep 2015

@sardinka333 Tak ja s tym osobne skusenosti nemam a predavacka nie som, ale sa mi to hned zdalo malo na BA. Ale ak to takto funguje, tak to dava zmysel.

oli18
28. sep 2015

@vikusjk Na východe sú anglické jasličky samozrejmosťou už dávno. To ako rodená východniarka máš o východe chabé informácie, odkedy si v BA ☹ Neviem, ako by si to mala na vidieku, ale v krajskom meste je ich veľa. A s cudzím jazykom začínala dcéra už v r. 1992 ako prváčka ZŠ. A ty?

vikusjk
28. sep 2015

@oli18 tak mozno je to tym, ze nasi nebyvaju v meste, ale v zakladnej skole, kam som ja prestupovala v 1996 z KE, zavadzali anglictinu kvoli mne. A v skolkach sa v okoli nevyucuje, jasle tam ani nie su. Proste sme tam 4-5x rocne na viac dni, mame tam rodinu, znamych, priatelov, takze porovnavame a vieme...
Ale tak vravim,nie su to Kosice, ale mala dedinka na Tokaji.

oli18
28. sep 2015

Najlepšie platy sú vo farma firmách. Na to musíš mať okrem mnohých predpokladov aj "talent". Ohodnotenie dobrých výsledkov stojí za to.