Aký plat pre "gazdinú"?

wena
29. nov 2012

Aký je podľa vás taký slušný plat pre gazdinú (mesačne) ?
Išlo by o pani, ktorá by bývala s vami, mala by u vás zabezpečenú stravu a jej úlohou by bolo v podstate všetko - variť, upratovať, postarať sa o dieťa (školkára), pomáhať vám so všetkým.
Bola by niečo ako člen rodiny.
Tak čo myslíte?

vadimka
29. nov 2012

@wena a na kolko hodin by ju malo zamestnat to "pomahanie so vsetkym?".

sisaha
29. nov 2012

@wena ak by mala stravu a byvanie, tak vychadzam podla toho kolko dostavala moja sestra ako aupairka v Nemecku... teda cca 400 eur.

bodka13
29. nov 2012

podľa mňa tých 400€ v čistom je minimum 😉 lebo asi nebude mať presne vymedzenú pracovnú dobu 😕

simca06022011
29. nov 2012

ako sa dohodnete, lebo v podste bude clen rodiny, a ak bude u vas byvat, treba sa dohodnut na strave a podobnych veciach. Ja by som to ratala tak: predpokladany cas prace x nejaka sadzba za hodinu x pocet dni (ak bude mat napr. v nedelu volno alebo tak) - naklady na byvanie, naklady na stravu = suma a podla tej sa mozes orientovat, kolko das. MOzno ti vyjde lepsie dohodnut sa na pausal 🙂 ale ja ked som chcela iba opatrovatelku na 8 hodin, tak som ratala tych 350 EUR mesacne

samantha223
29. nov 2012

ZNAM DOSTAVA 600

bbtina
29. nov 2012

aj ja si myslím že 400 je minimun, ide o to či chcete aby bola gazdiná alebo naozaj člen domácnosti...teda spokojný člen domácnosti. a keď bude spokojná ona určite budete aj vy, takže pod takúto sumu by som nešla v žiadnom prípade radšej viac ako menej a aby to robila na silu.550 môj tip

magica78
29. nov 2012

netreba zabudat na odvody ! ale plat si myslim 600-800€ lebo bude NON STOP v pohotovosti

evickapooh
29. nov 2012

no podla mna 500 eur...by bolo adekvatne zaplatene!mozno ze som velkorysa ale viem co obnasa tat praca,....

samantha223
29. nov 2012

ak tam byva a je, tak urcite menej ako ta co by za Vami cestovala kazdy den a nemala by stravu. Tazka otazka, ale suhlasim aj s evickapooh

tehulka2011
29. nov 2012

podla mna zalezi aj od toho, ci to bude v Ba alebo na vychode Slovenska

caldera
29. nov 2012

@tehulka2011 hmmm, na regione by nemalo záležať ak ide o poriadne odvedenú prácu. Ak má byť niekto v pohotovosti 24 hodín denne - tak by mal byť aj adekvátne ohodnotený. Ak majú domáci na gazdinú, tak určite netrú biedu. takže ako napísala magica78 ... 600-800€

stellamaris
29. nov 2012

@wena myslim,ze to by u vas dostavala skor vreckove 400eur....ja taku podobnu pracu mam(upratujem,zehlim a nejake drobnosti okolo domu) a som platena za hodiny,mam 9eur/hodinu....max.mozem dostat 400eur,aby som nemusela z toho platit dane 😉

aduskatt
29. nov 2012

suhlasim, urcite by som 24hodinovu pohotovost nerobila za 400 EUR

tehulka2011
29. nov 2012

@caldera podla mna region hraje rolu, ide o to, ci dotycna pani ma moznost zarobit inde viac alebo je v regione, kde je kazda praca dobra

bodka13
29. nov 2012

@tehulka2011 to je potom zneužívanie výhod/nevýhod regiónu 😉 ...hodnotiť by mali kvalitu práce

tehulka2011
29. nov 2012

@bodka13 v idealnom svete by mali, ale zijeme v trhovom prostredi 🙂

caldera
29. nov 2012

@tehulka2011 ale to sa v živote žiadny region nepozviecha, ak budeme takto rozmýšľať 😒 robiť niekomu 24 hodín full servis sa nedá dlho vydržať, takže tá kopa nervov a fyzických síl musí byť slušne ohodnotená....za kvalitnú prácu kvalitný plat

maznacik007
29. nov 2012

vzdy je to o dohode a hraje tam rolu aj to kde to je... kedze ma pani zabezpecenu stravu a ubytovanie tak tych 400 je podla mna postacujuce... a kedze ide o dieta skolkara tak asi nebude frcat nonstop ....

aduskatt
29. nov 2012

@maznacik007 ale tam nejde len postarat sa o dieta, ale komplet o domacnost, ak som dobre postrehla, takze ked bude skolkar prec, treba nakupit, navarit, oprat, pozehlit, vyupratovat, okna poumyvat atdatdatd....

tehulka2011
29. nov 2012

@caldera ja suhlasim ze je to velmi narocna praca, ved vacsinou kazda z nas tuto pracu doma aj vykonava. Ale regionalne rozdiely tu su a asi aj vzdy budu 😒

alena16
29. nov 2012

Vsetko sa predsa prisposobuje regionu. Ci uz cena realit alebo sluzieb. V Hornej Dolnej niekde na vychode ti to hocikto pojde robit az za tych 300 eur...

anulienka166
29. nov 2012

no a takto sa deli slovensko na Ba a na vychod...smutne..preco by mala dostavat plat podla regionu?preco by upratovacka v Ba mala dostat 400 e a napr.v Humennom 280e?ach..:(

bodka13
29. nov 2012

@maznacik007 tu je náplň práce gazdinej : "šlo by o pani, ktorá by bývala s vami, mala by u vás zabezpečenú stravu a jej úlohou by bolo v podstate všetko - variť, upratovať, postarať sa o dieťa (školkára), pomáhať vám so všetkým.
Bola by niečo ako člen rodiny. " citovala som z úvodného príspevku

magica78
29. nov 2012

@maznacik007 ak bude mamicka chodit po sluzobkach tak urcite bude aj nonstop sluzbu mat lebo inak by si hladala opatrovatelku na urcite casove pasmo. a za 400 € sa jej na to kazdy .... uvedomte si kazda ze vy ked chodite do prace zarobite 400 € odvody mate zaplatene a prasknete dverami apraca ide mimo ale tka pani v domacnosti je NON STOP a aj vikendy !!!

tehulka2011
29. nov 2012

@anulienka166 smutne je aj to, kolko stoji byt alebo pozemok v BA oproti tomu, kolko stoji v Humennom

magica78
29. nov 2012

@alena16 vychodnar zas nie je hlupy a pojde radsej do rakuska makat za omnoho lepsi plat alebo do nemecka a ta ista napln

alena16
29. nov 2012

@anulienka166 Preco sakra stoji stary 3-izbovy byt v panelku v BA 100 000 a v Humenom 20 000 ? To je spravodlive?

maznacik007
29. nov 2012

@aduskatt vsetko je o ponuke a dopyte... ja verim tomu ze ak by zadavatelka dala inzerat ze hlada gazdinu k skolkarovi .... atd... a v cistom 400 EUR tak nema problem najst takych gazdin kolko bude chciet...

toto je sukromna sfera tu nie su tabulky....

a netvarme sa ze by musela nonstop upratovat ... plno z nas sa stara o deti upratuje vari, a stiha plno veci pomimo a to ani deti neni su v skolke.... 😉

magica78
29. nov 2012

otazka teraz znie ktora by ste to isla robit ???? odlucena od rodiny za tie prachy

maznacik007
29. nov 2012

baby to neni moja pracovna ponuka.... ani moja tema to je moj nazor vy kludne dajte svojej gazdine, prip. tym co vam opatruju deti aj 1000 EUR v cistom
to je vec ponuky a toho kto ju prijme....