Akým spôsobom si nový zamestnávateľ overuje zápočtový list?

veronika_vero04
23. nov 2021

Ahojte ženy,možno sa tu nájde personalistka. Chcem vás poprosiť o info, akým spôsobom si overuje nový zamestnávateľ zápočtový list z bývalého zamestnania?ak sa teda vlastne dá overiť…napr. ukončenie podnikania bývaleho zamestnávateľa

ivkazba
23. nov 2021

Nikdy som nepočula o tom, že by si to zamestnávateľ niekde overoval. ZL Síce nie som personalista, ale ako manažér som prijala za svoj život fakt veľa ľudí. Možno skús konkretizovať otázku, príde mi z toho akoby ťa zaujímalo, či nový zamestnávateľ si overuje dôvod ukončenia predchádzajúceho PP.

veronika_vero04
autor
23. nov 2021

@ivkazba robim jednu pracu ohľadom personalistiky a neviem sa dopátrať, či si overujú noví zamestnávatelia u starych v tychto listoch napr. odpracovanú dobu, zrážky, atď

ivkazba
23. nov 2021

@veronika_vero04 nemyslím si, že toto niekto robí. Ak raz niekto podpíše ZL, tak mám za to, že na ňom poskytol pravdivé údaje.

ciernabrigita
23. nov 2021

@veronika_vero04 neoveruju. pracujeme na základe dodaných podkladov. Každý človek si snáď vie skontrolovať dokument, ktorý mu niekto vydá. Ja nemám dôvod tomu neveriť, na to sú tu úrady