Asistentka na súde - popis práce

suzanet
18. okt 2013

Ahojte babule,
naďabila som dnes na toto diskusné fórum, tak chcem poprosiť o informácie. Skončila som obchodnú akadémiu a nevzali ma na VŠ, tak hľadám zamestnanie. Medzi ponukami som našla aj voľné miesto asistentky na Okresnom súde. Mohla by som poprosiť tie, ktoré tam pracujete /možno dlhšie/, môžete mi napísať, v čom tá práca spočíva a hlavne koľko tam zarobím /keďže dnes je doba taká aká je/? Viem, že platové otázky sú chúlostivá záležitosť, ale nechcem mať prehnané nároky, nech si na pohovore nemyslia, že chcem zarábať ako poslanci 🙂. Je v na súde možný aj nejaký platový postup, alebo dá sa základný plat niečim navýšiť /napr. že by som bola ochotná pracovať nadčasy, keďže zatiaľ nemám rodinku/? Budem vďačná za akúkoľvek reakciu... pomožete mi 🙂

jendralka
9. jan 2014

nebola som, len som tam volala, lebo im bolo treba k ziadosti dolozit kopec dalsich papierov - ako vypis z registra trestov, papier z danoveho uradu, ... kopie zivotopisov.... 10 priloh tam bolo vypisanych ... tak som tam volala, ze ake su vlastne podmienky, ze nezhanam papiere zbytocne

daniella224
9. jan 2014

@daniella224 aha odpoved predtym som az teraz precitala🙂

12bambulka12
15. jan 2014

Ahojte. Aj ja sa zaujímam o tú pracovnú pozíciu na súde. Viete mi niekto povedať, mne by šlo hlavne o pracovnú dobu, je to väčšinou, že od 7,30 do 15,30. Ostáva sa niekedy dlhšie, lebo keď to zoberiem tak, že pojednávania sú niekedy aj do večera tak taká asistentka ostáva tiež?

veronika1982
15. jan 2014

@jendralka chcem sa ta opytat ze kde si nasla tu pracovnu poziciu? myslis na tu zapisovatelka na notarskom urade u Barabasa?

jendralka
15. jan 2014

@veronika1982 nie nie ... bola aj ta ponuka na nete ... ja som pozerala zapisovatelku na sud do Kezmarku 🙂 pozeram profesiu ale aj na istp.sk je dost ponuk, co na profesii nie su 🙂 a inak pozdrav segru Petu 😉

veronika1982
15. jan 2014

@jendralka dik. pozdravim a od koho?

zuza8
1. okt 2014

Ahojte dievčatá, chcem sa spýtať, či niektorá idete na pohovor do PD toho 16.10. a či neviete či tam človek má vôbec šancu sa dostať? Ďakujem každej za odpoveď.

zuza8
8. okt 2014

@miselka007
@miselka007
@miselka007 Ahoj chcem sa ťa spýtať, čítam si tu túto diskuciu. Idem na pohovor na odborného referenta na sú do PD a chcem sa spýtať či sa píše diktát alebo opisovanie klasicky do wordu alebo tam maju nejaký program a hlavne, či sa pri tom písaní aj keď sa stane nejaka ta chybička prepísať tak aby to bolo správne. Za pochodu. Alebo je to tak robené,že mi to systém nedovolí. ďakujem Ti veľmi pekne za informáciu

simik00071
25. nov 2014

Ahojte. Chcem sa opýtať tých, ktorí sa zúčastnili výberového konania. Aký bol priebeh? O aký text išlo pri prepisovaní a tiež pri diktáte? O text, ktorý sa týka práva, súdnictva a pod.? Ide o výberové konanie na pozíciu odbornej referentky - asistentky.

simik00071
25. nov 2014

Ahojte. Chcem sa opýtať tých, ktorí sa zúčastnili výberového konania. Aký bol priebeh? O aký text išlo pri prepisovaní a tiež pri diktáte? O text, ktorý sa týka práva, súdnictva a pod.? Ide o výberové konanie na pozíciu odbornej referentky - asistentky.

swanqueen
6. jan 2015

@zuza8
@simik00071 ahojte, boli ste na tych vyberovych konaniach???

simik00071
6. jan 2015

Ano bola som. Je to tak ako to opisujú dievčata. Ak nemáte známosti tak nie je tam nejaká šanca na úspech. Bola som na dvoch výberových konaniach. Na prvom sme najprv opisovali 10 minut text, potom sme pisali diktat (rukou, a tušim vyberali všetky výnimky a všetky možnosti písania tvrdého a mäkkého i). Potom bolo vyhodnotenie. Bolo nas tam cez 40. Na druhom výberovom konaní nas bolo asi 23, prepisovali sme text 10 minut a hned sme v miestnosti ostali a diktovali nam text a my sme ho mali prepisovať. To bola pohodička. Dostala som sa medzi prvých 5. Čakali sme na chodbe a vzájomne sa rozprávali. Boli sme piati a medzi nami boli 2, čo na súde ešte robia, ale končí sa im tam lehota, preto išli na ten výber. Oni dve sa medzi sebou rozprávali a jedna hovorí: čiže jedna z nas dvoch (akože jednu z nich dvoch vyberu). A tak bolo, vybrali tú, ktorej skôr končila lehota na súde. Bolo to trápne a zbytočne som tam merala cestu. A ešte sa vypytovali otázky ohľadom súdnictva a pod., čiže dievčatá, ktoré s tým nerobia, nemajú o takom niečom ani šajnu.

swanqueen
6. jan 2015

@simik00071 a to sa aky text opisuje? akoze rucne? na čas ci ako? a diktat tazky? ja viem, bola som uz na viacerych pohovoroch na statnozamestnanecke miesto a nikdy som neuspela, cize viem o com to je, ale na sude som este nebola chystam sa, aj ked viem ze bez sance.. 😒

simik00071
7. jan 2015

V prvom konaní sa písal diktát. Písali všetci a ručne, bol zameraný na gramatiku. V druhom nam diktovali text a ten sme písali do PC. Na čas, čo bol 10 minut sa prepisovali texty, tak ako na prvom i na druhom vyberovom konaní.

tobilia
28. mar 2015

Ja tam robim 12 rokov, je to lacna pracovna sila. Mam pocit, ze asistentka uz pomaly robi vsetko.

seginkaa
14. mar 2016

Ahojte baby, natrafila na tento príspevok a teraz veľmi váham či sa mi vôbec oplatí na ten pohovor ísť.....tiež som toho názoru že na takého miesta už dávno osoba je vybratá a výberové konanie je len na oko......čo sa týka tých diktátov a prepisovania textov nejako som nezachytila či sa to dalo zvládnuť a či bola možnosť pri opisovaní tých textov aj nejaká oprava?? a ešte by som Vás chcela poprosiť či nepamätáte otázky aké dávali??? Bolo to niečo zo súdnictva nejaká problematika alebo čoho sa týkali?? budem vďačná za každú pripomienku 🙂 a čo sa týka toho platu ide o plat predpokladám v hrubom a to sa ešte zdaňuje nie? Čiže ten plat je potom dosť o ničom nie? Ďakujem 🙂

tobilia
14. mar 2016

@miselka007 To je super, ze si odisla zo sudu. Ja tam este stale som uz taham 13-ty rok, ale vypoved uz mam pomaly aj vytlacenu. Tuto robotu odporucam iba ako na zaucenie. Dievcata tahaju aj nadcasy, niektore su aj po vikendoch. Toto vsetko som ja odmietla. Odpracujem si tam od 7-15h a zatvaram dvere.
Prisla mi do cesty ina prilezitost a otvorila mi oci. Vzdy je tu nieco ako mozeme zacat nieco nove :') Pozeram, ze si z Ba- Pod.Biskupice. Teraz tam chodim kazdy piatok. 🙂 Mate tam pod nosom krasnu prilezitost 🙂

miselka007
14. mar 2016

@tobilia anoo?a aku prilezotost?som zvedavaa 😁😁😊 a hej odisla som odtial uz ako tehu a isla k exekutorovi ktory mi bohuzial nepredlzil zmluvu...ale aj tak som uz nastupovala na matersku...ale nelutujem svoje rozhodnutie...bolo mi len smutno za kolektivom v justicke 😊

tobilia
15. mar 2016

@miselka007 mozeme sa stretnut v tych P.Biskupiciach v piatok ak sa bude dat 🙂 pokecame

bunny906
3. okt 2019

Prosim vas ten pohovor na styl ustna a pisomna cast... tie testy sa ako pisu neviete? Je to na sryl otazka odpoved alebo len otazky? a na tej ustnej casti sa co zvyknu pytat?

ewschen
4. okt 2019

@bunny906 pisomna cast nieco ako diktat

karmen007
29. sep 2020

@liz_lemon Ale preboha, čo to tu píšete o protekcii na súde ??? Ja mám Vš pedagogického zamerania, prijali ma ako asistentku senátu a dostala som sa tam bez protekcie. Vybrala si ma riaditeľka a vydržala som tam cca 2 týždne, tak strašne veľa roboty, že ani pomaly obed som nestíhala - hrôza - a vyplatili mi výplatu za 2 týždne cca 126,- Eur. Nikdy, ale nikdy viac !!!!!!! Iba ak robiť právníčku !!!!

komir63
29. sep 2020

@suzanet No, sudkyňou sa nestaneš s tým sa zmier. Aj keby si na tom nízkom úradníckom poste strávila 20 rokov

liz_lemon
29. sep 2020

@karmen007 no, tak si predstav, ze existuju aj sudy, kde sa dostanes len po znamosti, mam kamosku, co robi roky na sude, a aj ked zarobi minimum, inam ist nechce, lebo vie, ze take lazo plazo by inde (hlavne v sukromnej sfere ) nemala

karmen007
2. okt 2020

@liz_lemon áno, môžu byť také súdy. No, ale ja som robila na exekučnom oddelení, kde bolo roboty až, až .... takže žiadne lážo plážo som nemala .....