Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Beriem si riadnu dovolenku medzi materskou a rodičovskou. Čo musím vybaviť?

zuna77
8. apr 2016

Ahojte, rada by som sa Vas opytala, kde vsade mam nahlasit, ze si vyberam riadnu zamestn. dovolenku medzi MD a RD.
V Soc. poistovni a Zdravotnej poistovni urobi nahlasky zamestnavatel.Treba to este v inych instituciach nahlasit?
Dakujem.

luliu
8. apr 2016

Inde nie, iba socialna a zdravotna 😉

bonaqa2013
8. apr 2016

a nechcela si si ju dať preplatiť? Mne ju bez problémov preplatili

gapa
8. apr 2016

hlavne si daj bacha, aby si mala podanú prihlášku na dôch.poistenie až odo dna po ukončení čerpania riadnej dovolenky. Najlepšie ak by ti napísala mzdárka dokedy si čerpala MD. odkedy dokedy čerpáš riadnu dovolenku a odkedy čerpáš rodičovskú dovolenku. Potom najneskôr prvý den čerpania rodičovskej dovolenky by som zašla na soc.poistovnu (s kopiou RL dieťaťa) a podala prihlášku na dôchodkové poistenie štátom. Ak si už podávala prihlášku po pôrode, tak aj tak by som tam ten den zašla, či netreba dať odhlášku. No neviem, ako si to overiť na 100 % ak si dávala prihlášku a nie je tam uvedený dátum vzniku poistenia??? overiť asi o nejaké 2 týždne znovu. Lebo vtedy už aj mzdárka nahlási svoje veci (ona musí na SP do 8dní hlásiť zmeny), tj. vtedy už by to malo nadväzovať. A ak by niečo, tak prídeš len o pár dní. Iste by som overila!!! popredu ti povedia aj niečo, čo nakoniec nemusí byť pravda. Alebo ak máš prihlášku s dátumom prihlásenia odo dna po ukončení čerpania riadnej dovolenky, nástupom na Rd, tak by to stačilo. Samozrejme tým myslím, že máš opečiatkovanú kopiu podanej prihlášky.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli