Používame cookies. Viac informácií tu. OK
patka06
16. aug 2019

SZČO je osoba, ktorá má živnostenský list...ak si ho nemal tak si SZČO nebol

oli18
16. aug 2019

nebol

zuzka1.
16. aug 2019

Napríklad z pohľadu zákona o službách zamestnanosti si bol v postavení szco, a evidencie na upsvar, DIČ si pridelené mal.

evittam
17. aug 2019

@zuzka1. Ak požiadal o pridelenie DIC.

zuzka1.
17. aug 2019

@evittam ak, to už je na klientovi a pátraní referentka v prípade ze sa jedna o čerpanie alebo zaradenie do projektov up

pepsi115
autor
18. aug 2019

@zuzka1. DIČ som pridelene nemal, lebo som nepodal žiadosť na DU o DIČ .

pepsi115
autor
18. aug 2019

@zuzka1. Zákon o službách zamestnanosti hovorí o osobe oprávnenej na SZČO. Samotná registrácia v NBS je nepostačujúca,lebo bola vykonaná bez dokladu o mojej odbornej spôsobilosti na výkon viazaného poisťovacieho agenta pre Union poisťovňu a.s. Môžem byť osoba oprávnená na SZČO bez odbornej spôsobilosti?

pepsi115
autor
18. aug 2019

@oli18 Prepáč,ale UPSVaR Michalovce povedal v rozhodnutí,že som bol a vyradil ma spätne od 12.4.2017 z evidencie nezamestnaných dňa 9.7.2019.

zuzka1.
18. aug 2019

@pepsi115 v danom obdobi si bol v evidencii a sucasne zapisany v registri nbs? urad konal spravne, ak nemas ten pocit, odvolaj sa. pokial si nemal zmluvy s poistovnou kde si mal robit, dokladuj, doloz, odvolaj sa.

zuzka1.
18. aug 2019

zo zapisu z registra sa neda vycitat ci si mal pridelene dic, ci si mal v poriadku zmluvy, tak netreba plackat ale dokladovat, v pouceni rozhodnutia o vyradeni mas jasne napisane moznosti aj lehotu. A ak si bol v evidencii od roku 2017, povinnost nahlasit zmeny mas ty. Nahlasil si v roku 2017 , ze si v registri? a okolnosti?

pepsi115
autor
19. aug 2019

@zuzka1. DIČ som pridelene nemal, lebo som nepodal žiadosť na DU o DIČ .Vyradený som bol v zmysle § 36 ods.1 písm. b) zák o službách zamest..ktorý hovorí,že dňom vzniku oprávnenia na SZČ ma UPSVaR vyradí z evidencie UoZ. Oprávnenie som nemal,pretože ma Union poisťovňa zaregistrovala bez oprávnenia -bez školenia a skúšok , nebol som odborne spôsobilí vykonávať činnosť poisťovacieho agenta.Samotná registrácia v NBS sa má urobiť aj s dokladmi o odbornej spôsobilosti.Ja som bol zaregistrovaný bez odb. spôsobilosti.Nemal som oprávnenie na SZČ a vyradený som bol z evidencie UoZ protiprávne.

zuzka1.
19. aug 2019

@pepsi115 v prvom rade si pories na zaklade coho ta zaregistrovali, nbs je pre nas smerodatna, nie tvoje tvrdenie a pocity, tzn. doloz,ze si bol v registri neopravnene, odvolanie si podal?

pepsi115
autor
20. aug 2019

@zuzka1. Odvolanie podám tento týždeň,zaregistrovali ma v NBS len na základe výpisu z registra trestov a maturitného vysvedčenia,lebo len tieto doklady som Union poisťovni dal.Požiadam Union poisťovňu o doklad na základe čoho ma v NBS zaregistrovali.

zuzka1.
20. aug 2019

@pepsi115 kedy ti bolo doručené rozhodnutie o vyradení? Aby si nezmeskala lehotu

pepsi115
autor
21. aug 2019

@zuzka1. Odvolanie som prevzal na pošte 12.8.2019, takže posledný deň na podanie je utorok 27.8.2019.

siska53
26. aug 2019

@pepsi115 nebol si zivnostnik, ale szco ano..kedze si sa registroval v nbs.. aj ked len par dni.. ale to si musis doriesit ty.. v NBS preda musia vediet, na zakalde coho mozu osobu zaregistrovat ako szco.. aj x szco/živnostníkov nevykonava tu cinnost, ale.kedze si to nezrusili/nepozastavili, tak su stale tak vedení.. ich chyba..

pepsi115
autor
26. aug 2019

@siska53 Všetci si myslíte,že registráciou v NBS som automaticky SZČO. Nie je to pravda.V roku 2017 platný zákon dovoľoval registráciu bez odbornej spôsobilosti(OS),bez osobitného finančného vzdelávania(OFV).OS stačilo dokladovať v NBS do 3 mesiacov od registrácie v NBS.Ja som OFV nepredložil, lebo som ho nestihol absolvovať. Zákon platný od 23.2.2018 už registráciu bez OFV nedovoľuje,takže si registráciou automaticky SZČO. Môžem byť byť bez OS oprávnený na SZČ ? Nemôžem.

siska53
26. aug 2019

@pepsi115 ako som.ti pisala, v NBO musia vediet, podla coho registrovat, nuz to musis reklamovat u nich..

siska53
26. aug 2019

@pepsi115 tak preco sa potom pytas ci si alebo nie, ked odpoved poznas???

zuzka1.
27. aug 2019

@pepsi115 v ramci zakona o sluzbach zakona si sa stal zapisom do registra nbs osobou v postaveni SZCO, urad konal spravne. uz to pochop

pepsi115
autor
28. aug 2019

@zuzka1. Nemáš žiadny argument.Pochop,že som bol v roku 2017 v NBS zaregistrovaný bez odbornej spôsobilosti,lebo sa to podľa vtedy platného zákona dalo.Dnes sa to nedá,lebo k registrácií treba aj doklad o odbornej spôsobilosti a zápis do registra osôb podľa § 22 ods. 7 prvej vety o absolvovaní osobitného finančného vzdelávania.Podľa
Zákona č. 186/2009 Z. z. o finančnom sprostredkovaní a finančnom poradenstve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon č. 186/2009 Z. z.")

pepsi115
autor
28. aug 2019

@siska53 Pýtam sa na Tvoj názor.

pepsi115
autor
28. aug 2019

@siska53 NBS postupovala podľa vtedy platného Zákona č. 186/2009 Z. z. o finančnom sprostredkovaní a finančnom poradenstve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon č. 186/2009 Z. z.") .Len ma zaregistrovala bez odbornej spôsobilosti.Bez nej sa nemôže vykonávať činnosť poisťovacieho agenta.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli