Bolesť pošvy v 35 týždni

siposova
28. sep 2012

ahojte , mam taký problem že ked chodim , alebo vstavam z postele tak mam pocit ako keby som na šušure mala jak keby svalovicu uplne ma to tam boli ....ale na dotyk ked si to tam chytim tak neboli nic .... a neviem co si mam o tom myslet preco ma to tam tak boli ??? mali ste neiktora taketo pocity ? ...

babo_dadush
28. sep 2012

@siposova ahoj, pred par dnami som aj ja mala podobne pocity, mozno neskor budu sprevadzane s pobolievanim podbruska/tvrdnutim brucha. Dr som to oznamila, vraj je to normalne.

siposova
autor
28. sep 2012

@babo_dadush len ja to mam už dlhsie nie len v tomto týždni , ale nikdy to enbolo až taketo bolestive ... ked som sla niekam do mesta nieco povybavovat tak ma to potom vecer neksutocne bolelo... no ale vcerajsia noc dovidenia ... mamina hovori ze doviii ci to neni zato jak mi malý tlačí s hlavičkou dolu už a jak je už ťažky , že preto ma to tak može boleť a možem mať taky pocit svalovici ....

epsonka45
28. sep 2012

@siposova Toto iste mam aj ja mne sa uz tlaci mla dole a to tak tak boli moozu to byt poslickovia mna chodia uz od minuleho tyzdna avcera som mala take bolesti dole ma aj panvove kosti boleli som myslela,ze uz aj idem do nemocky ale potom to povolilo.

moon1979
28. sep 2012

@siposova
dieťa sa už začína pomaly pripravovať na finish, takže je to normálne ... onedlho možno začneš pociťovať bolesti aj v krížovej oblasti, panva sa pomaličky začne "rozťahovať" a pôrodné cesty sa začnú pripravovať na pôrod ... dieťa je už dosť veľké a aj ťažké, takže logicky keď aj veľa stojíš, tak ti tlačí na spodok a z toho máš aj tie bolesti ... je to normálne neboj 🙂

babo_dadush
28. sep 2012

@siposova tak ako hovori @epsonka45 a tvoja mamina, panvova oblast sa pretazuje pod vahou dietata, v tomto obdobi moze mat kludne uz 3kg,ked nie aj viac. Cim viac budes chodit, tym sa ti to bude zhorsovat, a kazdym tyzdnom detto pretoze babo uz len nabera vahu. Dr to nabuduce spomen ale nie je to nic na utekanie do nemocnice.
@epsonka45 mne to utisila vzdy tepla sprcha, podla toho viem, ze sa nejednalo o predporodne zalezitosti-tie po teplej vode vraj este zosilneju.

siposova
autor
28. sep 2012

@babo_dadush ,@epsonka45 no tak to uz aby som cim skor drobcovi isla s ockom prichystať postielku :D ved hocikedy uz moze prosit aj ked mam s toho vsetkeho strach :D ...ale co nevydrzim pre svoj poklad najvecsii ...

epsonka45
28. sep 2012

@babo_dadush
@siposova ale tak v tomto obdobi ten posledny meisac a tak to moze byt uz hocikedy ze to pride necakae a rychlo.no ved to ze neviem kolko moze teraz vazit naposledy mi tak priblizne povedal v 28tt a dovtedy neviem nic.

epsonka45
28. sep 2012

@siposova ani ja nemam este postielku ale ostatne uz mam pochystane nam treba ju uz len poskladat

siposova
autor
28. sep 2012

@epsonka45 no sak aj mne povedal v 28 tt naposledy ze kolko vazi a odvtedy neviem teraz idem 12 oktobra na poradnu tak sa ho opytam lebo sak mam pocit jak keby mal 10 kg :D .... a postielku dneska poskladame a budem mat pokoj uz zo vsetkym 🙂

epsonka45
28. sep 2012

@siposova no ja v pondelok na CTG a utorok na poradnu idem a som zvedava kolko bude vazit herecka nasa

babo_dadush
28. sep 2012

@epsonka45 nam tiez tak,naposledy 29+0 ked bolo. ja sa len modlim, aby nemal cez 3 kila..potom mam viac-menej isty cisarak.

epsonka45
28. sep 2012

@babo_dadush ani nevrav ja tiez aby nebola velka a nemala viace nez 3kilaalebo viac to by ma rachlo asi

milka1978
28. sep 2012

@siposova ahoj to isté mám aj ja ... pokiaľ celý deň oddychujem alebo sa veľmi nehýbem je to O.K. no akonáhle idem niečo porobiť ako umyť podlahu alebo niečo podobné či dlhé chodenie tak potom ma neskutočne bolí celý spodok .... a ako píšeš na dotyk je to nebolestivé ale pri chôdzi to neskutočne prekáža .... mne lekárka povedalal, že je tonármálne, keďže som pred pôrodom a drobec mi tlačí práve na mechúr a krčok maternice .... a keď sa k tomu pridajú bolesti v podbrušku tak je to čistá pohroma .... dúfam, že to už prejde :D

siposova
autor
28. sep 2012

@milka1978 no bolesti v podbrušku a chrbat k tomu je to neskutočna kombinacia 🙂... cele tehotenstvo som ani nevedela ze som tehotna keby mi nerastlo brusko a maly sa mi tam nehybal tak som ani nevedela no teraz je to cim dalej tym horsie a bolestivejsie ..... dneska rozmyslam nad tepluckym vonavym kupelom ...lebo v posledne mesiace som len v spchovom kute aby som sa odtial dostala :D ....no uvidime ci sa dneska vecer s frajerom nezahrame na zachránte williho :D :D :D

milka1978
28. sep 2012

@siposova tak to je fakt ... teraz mi dobre robí akurát sprcha ... do vane sa ani ja neodvážim .... postavíms a pod sprchu a nechám na seba tiecť vodu to je super pocit .... takto by som asi aj rodila :D

tatianka79
28. sep 2012

Ahojte - no ja som v 35 tt a prave vcera a dnes pocitujem taky tlak spojeny s pichanim v podbrusku pri chodzi - ta bolest teda nie je priamo v posve. Na buduci tyzden idem na sono kedze v 30 tt bol maly hlavickou hore a doktorka chce zistit ze ako to bude v tom 36 tt. Neviem ako presne citit rozdiel ked je babo hore hlavickou a ked dole - mam pocit ze pohyby citim vsade, v strede, na bokoch, dole aj hore 🙂

xenia23
28. sep 2012

@siposova to je normalne, uz sa ti prisposobuju aj panvove kosti na porod a aj babetko uz tlaci hlavickou preto to tak obcas boli. Tiez som to vravela DR a on ze to tak je ako som ti pisala v predoslej vete. Ja to mavam tiez takto obcas ale je to v poriadku. Aj teraz ked bola zmena pocasia a malo prsat tak ma to neskutocne bolelo a potom uz bolo ok.

siposova
autor
28. sep 2012

@tatianka79 no moj drobec je otočeny hlavičkou dolu ...( teda aspon dufam že tak stale je a nepretočil sa ....dr. vravel ze uz by tak mal zostat do porodu ) , ale myslim že tak aj zostane lebo ta bolest vo vnutry je fakt neprijemna a to za tu hlavicku jak mi nou tlaci ... a neboj kamoske sa maly pretocil tyzden pred porodom dolu hlavickou .... uz mala naplanovany cisarsky bola tyžden pre dporodom v nemocnici a na poslednu chvilu sa jej pretocil tak rodila prirodzene ... 🙂 drzim palce nech vam vsetko dobre dopadne

niquska
28. sep 2012

ja mam takyto problem uz cca 3tt a doky povedal ze su to poslickovia....ze mozem byt len rada lebo moje telo sa pripravuje na porod 😉 ale on nevie ze je to fakt neprijemne...muzi ! 🙂

eri28
30. sep 2012

@siposova myslim, ze v tvojom tyzdni normal...., ja si pamatam tieto tyzdne dobre, teda idem do 38tt, teraz, ale predtym zhruba od 30 tt, to zacalo, mozno aj skor, vzdy ma nieco prekvapilo, a uz som myslela, ze snad aj porod ide niekedy panika...
bud, ze kleslo brucho, pritom, asi len placenta sa posunula vyssie a ja som uz utekala na pohotovost, ze co je 😝 , potom tvrdnutie to bol novy objav, no a ked v noci prisli poslickovia, a obcas bolestivy musela som rozdychavat, uz som myslela, ze je den D, a stale nic, a teraz najnovsie si zvykam na take pichanie v posve, akoby som mala dole jezka, niekedy ani neusedim 😝
inac mala som aj to co ty, ale tiez to bolo okej, proste vsetko mozne sa na mne vystriedalo,. a uz cakam len na finale 😵
drz sa este kym pride koniec, myslim, ze ta vselico nove postretne, tie pocity su rozne, pokial mimi kope, kazdy den, a nie je naky problem, bolesti sa vyskitnu vzdy skor myslim plodovka, alebo krv, pravidelne kontrakcie, tak vsetko je okej 😵

mirka331
4. okt 2012

mna tiež bolieva a horzne ako keby som mala na nej 5kg závažie a bolieva ma už od 5 mesiaca, môže to byť aj výtokom, mne teraz dala na to niaké čipky

tinkatina
27. okt 2012

@siposova toto mam aj ja, vzdy ked vstavam z postele aj v noci ked idem na wc chodim ako kača, cez den to ani moc necitim lebo som ´´rozbehana´´ , na dotyk ma to neboli..... a viem co myslis, tiez neviem co si mysliet ci to je normalne alebo sa nejak roztahuju svaly ??? budem mat prvy porod mama mi povedala ze to mala aj ona hmm..

simca06022011
27. okt 2012

juuj aj ja som to mala, ak to nie je infekcia... roztahuju sa tie slachy ci co kvoli porodu🙂 a aj babo uz ke riadna vaha🙂

siposova
autor
27. okt 2012

@tinkatina no ja som sa an to pýtala dokyho a povedal že to treba len vydržať , že to sa mi telo pripravuje na porod a aj malý tlači hlavičkou dolu vieš ... ale nedá sa to už vydržať... čim dalej tým ma to viac bolí (

tinkatina
28. okt 2012

treba to len vydrzaat 🙂

patricia_cokapik
5. jan 2013

ahojte baby mam taky problem ze som v 36 tt a mam strasne bolesti -v brusku ,pod bruskom v krizoch a vo vagine strasne to boli a trva to uz niekolko dni a celi cas mi tvrdne brusko povoli len na minutu a zase je tvrde neviem co mam robyt lebo niesom na sk ale v gb a tu vravia ze je to v poriatku tak neviem je to moje prve babo a bojim sa

zuzkahsz
5. jan 2013

@patricia_cokapik telo sa ti pripravuje na porod, je to v poriadku ;) ja som mala tiez bolesti a ku tomu aj vytok velmi vela taky vodovy, vtedy som myslela, ze je to uz plodova, ale nie ;) keby niejake otazky, kludne napis ;)

patricia_cokapik
5. jan 2013

@zuzkahsz a potom preco mam este aj take bolesti ako keby som mala dostat mendzes aj to je normalne ?

zuzkahsz
5. jan 2013

@patricia_cokapik poslala som ti postu ;)

patricia_cokapik
7. jan 2013

ja by som sa este chcela spitat ako je to s plodovol vodol ked vinde steba ide vela vody alebo len frkne kusok ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre