Brigáda + prácu na dohodu

habstar
13. júl 2017

Ahojte, chcel by som sa opýtať, že mám brigádu/klasickú ako študent plus teraz prácu na dohodu. Tak sa pýtam, keď v jednej práci zarobim 200€ a v druhej tiež, tak budem platiť nejaké odvody?Zráta sa to dokopy alebo ke to samostatne.

ikonica
13. júl 2017

@habstar aky druh dohody mas? Ak su obe dohody o brig. praci studentov, tak len pri jednej z nich si smies uplatnit odvodovu vynimku a danovu ulavu, nie pri oboch...

habstar
autor
13. júl 2017

@ikonica Ahoj, klasická dohoda o práci, nie brigáda. Nedával som ani potvrdenie o dochádzke do školy

habstar
autor
13. júl 2017

V skratke jedna je praca na dohodu a druhá klasická brigáda, lde som dával aj potvrdenie zo školy.

ikonica
13. júl 2017

@habstar v skratke su tri typy dohod.. dohoda o brig praci studentov, dohoda o vykonani prace a dohoda o pracovnej cinnosti.. mas to na nich napisane... pri dohode o brig. praci studentov si mozes uplatnit tzv odvodovu vynimku, kedy do 200 € neplatis na dochodkove poistenie...pri zvysnych dvoch typoch sa to uplatnit neda a teda platis plne odvody... aj keby si mal dve dohody o brig praci studentov, odvodovu vynimku a danovu ulavu si mozes uplatnit len pri jednej z nich v danom mesiaci...

habstar
autor
13. júl 2017

dohoda o vykonaní prace a brig práci študentov, tie dve teda mám.

katrin21
13. júl 2017

@habstar vcera som to studovala... ak zarobis viac ako 200E , platis dan z toho rozdielu, ale musis si uplatnit vynimku u toho zamestnavatela a len u jedneho. podavas tam cestne vyhlasenie, ze si tento bonus na dani nebudes uplanovat v tom case u ineho z inej brigady... Ak zarobis rovnako stale u oboch, mas to jedno...
ak mas u jedneho viac ako u druheho, uplatni si to tam ...
Musis ale zamestnavatelovi dat papier, ze ziadas o tuto vynimku z platenia dane....

https://podnikam.webnoviny.sk/vsetko-brigadnick...

http://studentskefinancie.sk/poradna/brigady-a-...

citaj tu

ikonica
13. júl 2017

ok ak mas pri dohode o brig prace studentov uplatnenu odvodovu vynimku tak do 200 eur neplatis odvod na dochodkove poistenie, neplatis ani na zdravotne... ak mas aj danove vyhlasenie podpisane, tak do 316 eur neplatis dan... z tej druhej dohody budes platit 13,4 % odvody do socialky a zdravotnej (ak ide o dohodu s pravidelnym prijmom) a 19% dan... ta dan sa ti teoreticky vrati ak poziadas o rocne zuctovanie dane alebo si urobis danove priznanie...

ikonica
13. júl 2017

@katrin21 ta vynimka 200 € nie je o dani ale o odvodoch na poistne.. miesas dane s poistnym....

habstar
autor
13. júl 2017

Tak mne ide hlavne o to aby som nemusil robiť žiadne daňové priznania.

majusqa77
13. júl 2017

@habstar danove je povinnost nad cca 1900 eur za rok. Ak to mas v 2 firmach, v jednej budes musiet dan zaplatit, takze sa ti pri zuctovani cast vrati

evittam
13. júl 2017
habstar
autor
13. júl 2017

Tak teda vďaka baby 😇

ikonica
13. júl 2017

@habstar no bola by skoda neurobit si danove priznanie lebo tie prachy prepadnu v prospech statu a mohli by byt v tvojej penazenke.... nie je to nic zlozite... alebo poziadaj zamestnavatela, u ktoreho si si naposledy uplatnoval danovu ulavu o rocne zuctovanie a nemusis sa o nic starat.... musis mu len doniest potvrdenia od vsetkych ostatnych zamestnavatelov ktorych si v danom roku mal a musis do 14.2 doniest ziadost o rocne zuctovanie so vsetkymi tymi potvrdeniami... a on ti musi urobit rocne zuctovanie

petka47
Odpoveď bola odstránená
Zobraz