Brigáda pre 13 ročnú

milka7068
2. jún 2017

Ahojte. Mám 13 aaa... Hrozne moc ma už od 7 láka nejaká práca. Brigáda alebo niečo. Najviac ma teší to že si budem zarábať a ten pocit že nebudú mi stále všetko kupovať rodičia ale že ked si niečo kúpim vidím že to je zaslúžené. Samozrejme viem že brigáda je od 15 a treba mať občiansky. Veď hneď po narodeninách 15 si idem hľadať officiálne brigády.. Ale nenašlo by sa niečo už teraz? Ak o niečom viete prosím napíšte mi to. Viem že je aj roznáška novín a letákov samozrejme do toho idem tiež cez mamu ale či by sa nenašlo aj niečo iné. Dakujem veľmi pekne ❤

1anonym9
2. jún 2017

@milka7068 podla zakona ta ani nesmie nikto zamestnat na akykolvek pracovny pomer.

Jedina možnost privyrobenia v tvojom veku je napriklad venčenie psov a podobne jednoduche "prace" . Skus dat vylepit oznamenia v tvojom okoli - vencim psov: 1 hodina 4 eura.

A vzdy samozrejme povedz rodicom na kam ides, kvoli tvojej bezpecnosti...

tyelde
2. jún 2017

@milka7068 nie len mať 15,ale aj ukončenú povinnú školskú dochádzku, čiže 10 rokov školy... S výnimkou vecí ako šport a natáčanie. Čiže buď hľadaj castingy, alebo už ako spomínali, venči psov alebo opatruj susede deti ak ti ich zverí, alebo kos trávu napr... Ale iniciatíva musí ísť od teba, toto sa nezvykne moc inzerovať

jance333
2. jún 2017

pýtať sa rodinných známych (ty alebo rodičia), či nepotrebujú v lete pomôcť. postrážiť deti, vyvenčiť psy, pomôcť v domácnosti, v záhrade, kto je čo ochotný ti zveriť alebo čo si ty schopná robiť. hlavne by som to držala v okruhu ľudí, ktorých rodičia poznajú a dôverujú im. aj kvôli tvojej bezpečnosti a aj preto, aby ťa neobabrali s peniazmi, keďže to bude "na čierno"

janinah
2. jún 2017

@1anonym9 1 hodina 4 eurá? za venčenie? ja mám 5 za vysoko špecializovanú prácu na operačnej sále
autorka,si dieťa a ja by som ťea nezamestnala,ak sa ti niečo stane kto bude zodpovedný?

@tyelde dieťa nemôže opatrovať deti,ty by si jej zverila svoje dieťa? a kosiť trávu? vieš kolko úrazov očí mi prešlo rukami od kosenia?
nie,dievča musí jednoducho počkať dva roky a nie hnať sa za zárobkom už teraz....

tyelde
2. jún 2017

@janinah závisí aké veľké a ako dlho, 7 ročného úplne kľudne...a keby potrebujem niekam ísť kde dieťa nemôže a nemám ho kam inam dať tak na hodinu by som ho zverila aj 13ročnej susedke za pár eur...samozrejme ak ju poznám a je zodpovedná a kopa iných faktorov... a kosenie trávy detto, keď s tým vie narábať prečo nie, robia to aj mladšie deti...ale boli to len názorné príklady, môže aj umývať okná alebo riad (hej, ja viem, môže sa utopiť v dreze napr., ale riziko sa nikdy nedá úplne eliminovať)...proste závisí od viacerých okolností

jana_eyre
2. jún 2017

Ked sme stavali dom moja neter v podobnom veku mala rovnaky sen zarabat.. Tak som ju obcas vzala na stavbu, kde napr. zametala alebo sadrovala kable na elektrinu na jednej stene.. Aby bola spokojna, dala som jej placu asi 7€ za vsetko..

mamicka28
2. jún 2017

@milka7068 ah ahoj ja v tvojom veku, som chodila pomahat do roznych zahradkarstiev, trhat zelinku, pripadne na dedine co maly zahrady tak im (vtedy boli este SK mena a za tych 20-100sk som si privyrobila za tyzden ), umyvala som riad al., okna, starsim susedkam,a cil, ☹ ☹ mam 30 pomaly som slobodna mam 2deti a obraciam kazdy cent lebo prace niet a ak aj ano maly je na mna naviazany ze az az ...avtazko sa od neho, ide,...apropo, ked budes mat 15 mozno max tak ak to bude este fungovat avon,oriflame, a pod. ...do niejakej specializovanej prace sa nehrn, ☹ si na to este mala, i ked chvalim ze si chces zarobit voliakr to euro, no podla mna mas cas ☹

sisaka
2. jún 2017

@milka7068 v tvojom veku by som skusila strazenie deti, neviem ale, ci na Slovensku matky zveria svoje deti teenagerom, ale za pokus to stojí.

lintu
2. jún 2017

s touto otázkou by si sa mala obrátiť najmä na svoje okolie... možno sa medzi nimi nájde niekto, kto ti bude ochotný zaplatiť za nejakú hlúposť... napr. to s tým vytrhávaním zeliny nie je absolútne zlý nápad.... peknú záhradku chce mať veľa ľudí... vytrhávanie burinky už až tak veľmi nie každého láka ;) starí ľudia tiež občas potrebujú nakúpiť.... alebo skús niečo vyrábať... aranžmány, bižutériu,... mrkni internet, čo by ťa bavilo .... možností je veľa... problém, že:
- nikdy dopredu nevieš, či to niečo predáš
- muselo by to byť niečo originálne
- bez pomoci rodičov to pravdepodobne nepôjde
skúšaj, uvidíš... aj keby si hneď niečo nepredala, netráp sa a skúšaj ďalej... čím viac budeš na niečom drieť, tým viac v tom budeš dobrá a tým väčší záujem o tvoje výrobky raz možno bude...

pimpa12
3. jún 2017

Ja som v 13 umyvala auta susedom, zbierala, susila a predavala hriby a tiez som chodila ku kamoskinej mame do prace upratovat. cez prazdniny som si tak zarobila cca 1000 korun, cize nejakych 30 eur.

l3yla
3. jún 2017

popytaj sa v tvojom okoli ci nechce niekto vyvencit psikov, roznasat letaky, kosit travnik...

juliet86
4. jún 2017

Pomoc s upratovanim napr. Skus do cadtingpviek sa zaregistrovat. Upratat auto atd atd

fra
4. jún 2017

okrem vyššie spomenutého - ak ti niečo skutočne dobre ide v škole môžeš skúsiť aj doučovať mladších, ak si dobre spomínam tak cca od 14 som doučovala matematiku, bol to príjemný zárobok...

milka7068
autor
6. jún 2017

Ďakujem vám veľmi pekne za rady. Keď mne nejde ani o tie peniaze ako o ten dobrý pocit že som nejak užitočná. A cez moju tetu som si už vybavila cez leto že pôjdem na tábor a budem pomáhať, pratať a tak takže vám veľmi pekne ďakujem za všetky rady