Bude mať živnosť vplyv na moju materskú?

luslus
30. apr 2014

Ahojte.poprosim vas o radu,hlavne ak su tu nejake ekonomky. Pracujem na TPP a cca v septembri by som mala ist na matersku. Dovtedy by som si vsak chcela otvorit zivnost. Malo by to nejaky vplyv na moju matersku a rodicovsky? Ako by to bolo potom s odvodmi? Dakujem

luslus
autor
30. apr 2014

Este dodam, ze TPP a zivnost by boli suvisle

monicm
30. apr 2014

@luslus ak sa tu nenájde ekonomka,skús na www.porada.sk ,tam by ti vedeli určite povedať,sú tam ľudia,ktorí s tým robia

sisa2605
30. apr 2014

@luslus ahoj, popri materskej nesmies mat iny prijem, lebo ti zanikne narok na matersku. teda ani prijem zo zivnosti. popri rodicovskej mozes. takze by som radila zivnost otvorit az po ukonceni materskej-zacati rodicovskej.

luslus
autor
30. apr 2014

@sisa2605 aj napriek tomu,ze materska sa mi vypocitava z prijmu z r.2013?

sisa2605
30. apr 2014

@luslus rozhodujuce obdobie a vymeriavaci zaklad z ktoreho sa materska vypocitava nema s tymto nic spolocne. podstatne je, ze ked raz poberas matersku nesmies mat ine prijmy. alebo budes zarabat alebo budes na materskej (laicky povedane) 🙂 ak budes mat zivnost matersku ti nedaju. popri rodicovskom prispevku mozes mat iny prijem. materska je platena z nemocenskeho poistenia a preto je aj chapana ako "nemocenska davka" takisto ako napr. PN. popri nej tiez nepracujes, si chora doma 🙂

liz_lemon
30. apr 2014

@sisa2605 na MD moze mat kludne zivnost, a teda aj prijem, jedine co nemoze, je pokracovat v TPP, z ktoreho cerpa MD

sisa2605
30. apr 2014

@liz_lemon ja som mala zivnost minuly rok, teraz som nastupila na matersku a kedze to bolo planovane, volala som na socialku priamo tam kde maju na starosti materske a bolo mi povedane uradnickami tak ako som napisala vyssie.. 😒

slnecnicka9
30. apr 2014

SZČO-živnostníčka može aj mat príjem aj poberat matersku dávku,tam nie je nijake obmedzenie.

zet7
30. apr 2014

baby @liz_lemon a @sisa2605 neviete ako to je ak by som pracovala počas materskej z domu? Asi by mi museli poslať inou formou výplatu, či ako sa to dá? Ďakujem za info ak teda viete 🙂

liz_lemon
1. máj 2014

@zet7 normalne mozes robit z domu, vyplatu ti mozu poslat na ucet, jedine co nemozes je pokracovat v TPP, z ktoreho budes na MD

luslus
autor
2. máj 2014

@sisa2605 ahoj, pisala som do socialnej poistovne, dostala som odpoved, ze mozem mat zivnost a matersku budem poberat nakolko je z TPP

@zet7 mozes pracovat z domu napr na polovicny uvazok alebo dohodu. ja to tak chcem urobit, tu zivnost riesim kvoli manzelovi lebo on nemoze momentalne podnikat

zet7
2. máj 2014

@liz_lemon a
@luslus

dakujem