Call centrum a vaše skúsenosti s prácou

zuzka2010
14. aug 2012

Prosim Vas nemate skusenosti s pracou v call centre Simio a CClevel?

ladytt
14. aug 2012

@zuzka2010 Ja som brigádovala cez školu v CClevel.

zuzka2010
autor
14. aug 2012

a ake to tam bolo?co si robila?

sympa1
14. aug 2012

mna by to tiez zaujmalo, co ta praca vlastne obnaša...furt aj u nas maju vypisane ze hladaju operatora do call centra a neviem, ci by som tam nemusela ludi cez telefon nahovarat aby si kupili nieco...to mi je protivne

atomica87
14. aug 2012

ja robim v Callcentrach uz 5 rokov, presla som 3 CC, vsade som robila nieco ine. Vacsinou na infolinke, ale v zaciatkoch som robila aj aktivne navolavanie, a to je dost psycho....samozrejme vzdy zavisi od projektu, a spolocnosti, pre ktoru sa navolava. Ja osobne som robila na aktivke asi 10-12 projektov, a fakt musi byt dobre premysleny callscript, a vybrata dobra skupina ludi, aby ti v telefone nenadavali, alebo nehukali, alebo ta neskladali....je rozdiel, ked zdvihnes telefon a niekto ti povie ze je z t-mobile, a je rozdiel, ked sa predstavi menom neznamej spolocnosti, a chce ti predat ponozky...a to ani ten t-mobile nie je med lizat. Dnes by som uz aktivne navolavanie nerobila. Je to zvacsa financne ohodnotene dvojmo: cast fix, a cast ukol, ukol ale nie vzdy zalezi od teba, ale aj od toho ci clovek preberie dobierku, podpise zmluvu, pride na stretnutie, a to ty neovplyvnis a casto sa to neda ani spatne odkontrolovat....ta ukolova cast byva ta vacsia cast mzdy.
Naopak, pokial mate moznost ist pracovat na pasivnu linku - infolinku nejakej serioznej spolocnosti, tak to vrele odporucam. Ak je to seriozna spolocnost, tak aj praca je v pohode. Ludia sa k cloveku spravaju v telefone uplne inak ked od vas nieco chcu, ako ked vy chcete nieco od nich....
ak mate este nejake otazky, kludne sa pytajte... 😀

atomica87
14. aug 2012

@sympa1
@zuzka2010
vid prispevok vyssie

dada1212
15. aug 2012

@ladytt aj mňa by zaujímalo, že aké tam boli podmienky. mzda a tak dalej.

dada1212
15. aug 2012

@sympa1 no väčšinou je to o tom, že bud predávaš cez telefon, prípadne robíš akože ankety alebo dohaduješ stretnutnutia obchodným zástupcom, ten predaj býva zväčša pre telekomunikačné spoločnosti, tie ankety o zdraví a dohadovanie termínov pre spoločnosti typu zepter, orin atd. teda čo predávajú rôzny drahý, vraj veľmi kvalitný tovar.

sympa1
15. aug 2012

@dada1212 cize aj take nieco, ze..dobry den, vyhrali ste obedovu supravu....ale musite urobit doma sedenie s 3 manzelskymi parami.....toto sa mi bridi neskutocne...takych telefonatov som uz mala hadam sto ..je to otravne neskutocne

ladytt
15. aug 2012

@zuzka2010 Keď som tam ja bola mali sme projekt Povinne zmluvne poistenie áut, takže sme obvolávali ľudí a ponúkali PZP. Nebolo to našťastie o nútení a oblbovaní, proste fakty, výpočet, ponuka. Nám platili na hodinu ako brigádnikom /robila som to popri VŠ/ a čas som si určovala sama, takže ideálne na privirobenie.

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dada1212
15. aug 2012

@sympa1 to dohadovanie stretnutí tak ako si písala.
a tie ankety je o tom, že voláš zo zlatých stránok, ale najhoršie je, že väčšinou ak sa aj dovoláš , tak musí byť tá osoba napríklad do 60 rokov a mať partnera čo je dosť problém, nakoľko v zlatých stránkach sú z 90 percent pevné linky a tie majú skôr starší, čo nesplňajú ten vek alebo nemajú partnera a ak má ak niekto mladší pevnú linku, tak sa mu asi ťažko dovoláš cez pracovný deň od 8 do 12 kedy sa robia tie ankety.
takže veľký problém asi si urobila toľko ankiet koľko musíš, lebo bud ti veľa nezdvihne alebo začneš robiť anketu a ku koncu zistíš, že nesplnia veku alebo nemajú partnera, takže sa to neráta ako keby si vôbec nič nerobila.

atomica87
15. aug 2012

@dada1212 ale pokial sa navolava nieco normalne, malokedy sa to navolava zo zlatych stranok...to fakt len ankety. Vacsinou da firma databazu...ak je nova a dobra fajn, ale aj je 10 krat obvolana, z toho sa tiez neda moz vyryzovat... takto som navolavala T-mobile, a bola to hroza

sympa1
15. aug 2012

@dominika1988 ano apsolovovala ...pride ti pani s kopec vecami, madrace, lehatka vankuše, deky..a neviem co vsetko...da vam hodinovu prednašku ako su tie veci najlepsie na svete, a ked si presvedcena aj ty ze je to tak, povie ti cenu, ze sa ti hlava prevrati, ale aj tak si to kupis lebo ti to da kldune aj na splatky 😀 a na konci ti da to co si akoze vyhrala, co slubila cez telefon.

totatimeka
14. sep 2012

pokiaľ je to aktívny telemarketing, teda aktívne obvolávanie ľudí (robila som to cca rok) tak do toho by som už nešla, ale to je možno tým že som si tým už prešla. Ja konkrétne som robila na projekte O2 bolo to zo začiatku ok ale potom ako začala aj konkurencia ponúkať podobné služby tak to proste nešlo aj keď niektorí kolegovia tam napr. robia aj 5 rokov.... v tomto call centre sa robili viaceré projekty, ale tento bol taký môj hlavný.
Teraz naposledy som brigádovala takisto v call centre ale to už bola pasívna linka. Ja som pracovala na národných informáciach (linka 1181) vyhľadávala som pre zákazníkov telefonne čísla z databázy.
celkovo práca v call centre je jednoduchá (náročnejšia skôr na psychiku) ale nie je bohvieako platená...

katika85
9. jún 2013

@atomica87 viem, ze tato tema je tu uz dlhsie, ale momentalne si hladam pracu a akosi sa mi nedari, tak som vzala brigadu call operatorky (ci ako sa to vola) zistujem nejake info o tej praci.
ponukaju mi brigadu na linku 1181. len mam trosku strach...ci to zvladnem..a aka to bude praca na psychiku.... a tak celkovo....lebo ja som trosku inak orientovana....co sa tyka pracovneho zivota..mam skusenosti s uctovnictvom a mzdami....cize je to uplne ina praca....nechce sa mi ist do toho..ale ina moznost nie je....

moon1979
9. jún 2013

@atomica87 no ja milujem keď mi zavolajú a teraz recitujú z papiera 😀 na to som alergická

atomica87
9. jún 2013

@katika85 informacie su uplnev pohode, ak viete robit dobre s PC

atomica87
9. jún 2013

@moon1979 ja este viac milujem, ked mi zavola automat

moon1979
9. jún 2013

@katika85 a čo si myslíš, že nezvládneš? však google nájde každú info 🙂

katika85
9. jún 2013

@moon1979 google najde kazdu info len ci dobru, obcas sa aj ja natrapim ak nieco hladam....som zvyknuta pracovat v inej sfere....je to predsa ina robota....ale nebojim sa....len idem do niecoho noveho a nie som velmi akcny typ....
ja som si myslela ze sa bude pracovat v nejakom speci programe.....nie som expert na pc ..ale viem s nim narabat:D

moon1979
9. jún 2013

@katika85 pozri vyskúšaš a uvidíš 🙂 celý život sa učíme 🙂

atomica87
9. jún 2013

@katika85 kamos tam pracoval....su tam aj nejake speci programi na prijimanie hovorov, a maju predpisane stranky, kde hladat aku info, inak googlili, ale robil tam davnejsie, mozno sa nieco zmenilo

katika85
9. jún 2013

@moon1979 asi tak nejako...cely zivot sa ucime...nebojim sa naucit nove veci...dlho som zvazovala ci ist do uplne inej praci...ale vsak..neumriem z toho....myslim ze praca uctovnicky alebo mzdarky je ovela tazsia...ako tato praca...cize nemam sa coho bat 🙂 ďakujem

katika85
9. jún 2013

@atomica87 mam od pondelka skolenie (trojdnove) tak uvidim co a ako..vsak nejde o zivot....obratila som na na vas...kedze chcem byt pripravena na vsetko....zatial som nikdy nepracovala s ludmi...vecsinou sama v kancli....

atomica87
9. jún 2013

@katika85 no praca s ludmi byva niekedy narocna....ale na takychto infolinkach byvaju malokedy staznosti, takze to nie je az take psycho

katika85
9. jún 2013

@atomica87 ..no to som si aj ja povedala...ked mi ponukli linku 1181, ze to nebude take psycho..predsa sa ludia chcu nieco dozvediet....ale keby som ja mala ludom volat..a nukat im hovadiny.....tak....to nie....na to nemam

atomica87
9. jún 2013

@katika85 aj infolinky su niekedy psycho, napriklad vraj na UPC im prevazne volaju staznosti...to vola kazdy nahnevany, a na operatoroch si vybíja zlost....

pasteleria
14. júl 2013

zalezi na spolocnosti, vid jeden pan tu mal temu o jednej zamestnankyni pred par dnami. nehovorim o pocte chyb, ktore spravil v texte-tak si ho predstavte ako zamestnavatela.
este pridam clanok o jednom ceskom callcentre-z toho vyplyva, ze by som uz neprijala ponuku na obvolavanie a prehovaranie zakaznikov, ale skor infolinky apod.:
http://www.topky.sk/cl/11/1355413/Peklo-v-cesko...

natalykk
5. sep 2013

@atomica87 v kazdom call centre su ine podmienky... Ja som pracivala v nemenovanom call centre v Ba a ano co s tyka platu je nejaky fix+bonus podla toho kolko zmluv spravis... Taktiez som robila pre telefonica o2 a u nas sa zmluva uzavreta z klientom ratala ak presla systemom... Ak bol v ciernej listine nepresiel a nepresla nam ani zmluva ;) ale nikdy to u as nebolo tak ze by to bolo o prebrati dobierky... Zmluv nepusti! takze kazde call centrum ma svoje prvidla podmienky ci uz pracovne alebo financne takze by som sa neriadila nicim cosi tu kto precita. Kto neskusi nezazije ;)

natalykk
5. sep 2013

A tuto pracu odporucam ludom ktory maju pozitivne myslenie... U mna boli zaciatky tazke... Je tobhlavne o sikovnosti... Ako vuete dany produkt predat. Ja som mala vytlaceny skript n ktorom som mala napisanu komunikaciu zo zakaznikom podla ktorej som sa drzala... samotna praca ma bavila i ked praca je dost na psychiku a pschika unava je niekedy horia ako fizycka! Dnes prisiel den kedy si hladam pracu a viem ze tymto smerom sa uz nezameram... Je to skor pre studentiv seniorov... Su call centra kde vela ludi pride ale j odide. Neate twm fixny plat 500e a keby ste chceli mat musite si ich vytelefonovat... Ja som mala tolkokrat databazu s cislami kde mi ludia skadali tel co bola uz pretelefonovana a ti je na nervy potom aj chut do prace je nulova...