Chcem učiť na 1. stupni

aduska99
5. sep 2015

Ahojte ... chcela by som poprosiť o radu ... v hlave sa už dlhší čas pohrávam s myšlienkou, že by som veľmi rada učila na 1 stupni ZŠ (deti mám veľmi rada a viem že táto práca by ma veľmi bavila) len problém je v tom, že Bc. mám vyštudované v odbore sociálna práca a Mgr. v odbore verejná správa, oba odbory som študovala na Pedagogickej fakulte.
Vedeli by ste mi prosím poradiť čo by som v tomto prípade mohla robiť? Čo je potrebné urobiť preto, aby som mohla učiť? Myslím, že pedagogické minimum je v tomto prípade asi nepostačujúce ... Za vaše rady vopred ďakujem 🙂

sorciera24
5. sep 2015

@aduska99 no, nakolko to je uplne mimo odbor.....opat 5 rokov VS.....musis mat vystudovane ucitelstvo pre primarne vzdelavanie (Mgr.)

alexik11
5. sep 2015

@aduska99 Ahoj, na učiteľstvo pre prvý stupeň, je samostatný štúdijný obor. Je to špecifické, takže asi len znova vyštudovať. Najlepšie by bolo, aby si si to pozrela na webe školy, na ktorej by si chcela študovať. 🙂
Pedagogické minimum stačí, pokiaľ chceš trebárs po vyštudovaní nejakého predmetu, alebo kombinácie predmetov bez učiteľského zamerania učiť. 🙂

strociatka
5. sep 2015

@aduska99 zial, kedze mas vystudovane sice na Pedagogickej fakulte, studovala si nepedagogicke smery, nemozes si urobit ani nadstavbu, ani kvalifikacne vzdelavanie, ani nic podobne, pretoze pedagogika pre prvy stupen sa musi studovat samostatne a zial opat 5r a denne.

danusskaaa
5. sep 2015

Bez vysojej skoly ( primarne vzdelavanie, je nutne na 1stupni ZS) vyssie pedagogicka skola podla zaujmu (matika, sj alebo inecpredmety) nemozes ucit na skole. Tituly mozes mat akekolvek v skolstve musis mat pedagogicke minimum (c nim a titulom bc. Môžeš ucit v zuskach) na zamestnanie na zs alebo strednych skolach musis mat titul ing ci mgr z nejakeho predmetu...

sardinka333
5. sep 2015

Učiť na ZŠ nemožeš - nemáš čo...
treba mať vyštudované učitelstvo pre 1. stupnen, resp. primárne vzdelávanie...neviem ako sa to teraz presne volá ale s tvojou aprobáciou iste nie.
Ak ale na škole potrebuju pedagoga na nejaky predmet a ma z toho štatnicu tak može to učiť kludne aj s Bc. - osobná skusenost, tých učitelov zase nie je tak vela...a samozrejme nechcem sa nikoho dotknut ale často sa stretavam s tým, že niekto si myslí že ved ked sa nevie inak uplatniť tak skusi byť ,,učitelom,, (teraz to anozaj nemyslím na pisatelku lebo ju nepoznám) nie je to vobec také jednoduché ako sa zdá - u nás na škole kludne v skušobnej dobe prepustili učitelku na prvom stupni lebo jednoducho učit nevedela..furt nespokojní rodičia.

janinah
5. sep 2015

@strociatka teraz si zmýlila mňa.....moja dcéra má Bc. v odbore učiteľstvo AJ+Šp.J ....a Mgr. chce študovať učiteľstvo pre 1-4r.,dá sa to? a ešte by to /alebo hoc aj tie jazykz/ chcela študovať v zahraničí....máte niekto skúsenosť?

strociatka
5. sep 2015

@janinah ahoj, autorka temy vystudovala NEucitelsky smer. Ako to je v pripade tvojej dcery teda vobec neviem. Urcite by som sa obratila priamo na katedru kde studuje, ci moze zmenit a za akych podmienok.

seahorse27
5. sep 2015

@aduska99 Dorobit si denne alebo externe ucitelstvo 1. stupen - pekne celych 5 rokov. Na 1. stupni mozu ucit len kvalifikovani ludia, ved davaju detom uplne zaklady. To by u nas vyzeralo, keby ich ucili socialni pracovnici s pg. minimom 😝