Chcem vyrábať šperky na voľnú živnosť a predávať ich cez eshop

20. máj 2022

Ahojte, mala som takú naivnú predstavu, že chcem vyrábať šperky na voľnú živnosť a cez eshop ich predávať. No čo ma desí je legislatíva ohľadom platby elektriny a poplatkov za smeti, keďže prevádzkareň by som mala v byte. Do bytu by mi nechodili žiadni zákazníci, keďže eshop, no neviem, obávam sa týchto veci, nahlasovať v bytovom dome, kde bývajú ostatní majitelia bytov, neviem ako to s tou elektrinou je... Tiež ma desia povinnosti ohľadom GDPR, čo myslíte mám sa týchto veci báť natoľko, aby som do toho vôbec nešla? Riešili ste to niekto? Bol to môj sen. Ach mne sa už nechce ani žiť, všade samé problémy.

babovka2321
20. máj 2022

No ked sa ti kvoli tomuto nechce zit, tak problem bude niekde inde...

petamich
20. máj 2022

nuz asi sa vsetko da riesit v opacnom pripade by nikto nepodnikal 🤪

miriama1987
20. máj 2022

Ja poradím: sídlo podnikania si nenahlas doma ale zaplať si adresu, sú také firmy, ktoré prenajímajú a dávajú adresy za nízku sumu. Pozri na nete, je to úplne bežný spôsob.

mandzula
20. máj 2022

Tak si zaplat niekoho, kto ti s tym pomoze, ked ta to tak desi.🙂 Ak chces kvalitne krabicove riesenie e-shopu, chod do Shoptetu, nedavaj si robit custom riesenie, bo sa nedoplatis.

autor
20. máj 2022

@miriama1987 no áno, zdá sa, že najlepšia možnosť bude pre mňa virtuálne sídlo. 🙂 Pozerám, že to stojí iba 3,79e mesačne.

michaelam2
20. máj 2022

Suhlasim s @miriama1987 …ty predsa nepotrebujes prevadzkaren ak mas eshop, dufam ze sa nemylim…zaplat si virtualne sidlo …na ostatne veci (tvorba eshopu, gdpr, obchodne podmienky) urcite oslov odbornikov len musis ratat s tym ze ta to na zaciatok bude nieco stat

autor
20. máj 2022

@mandzula áno shoptet mám vybratý 🙂 nemám tisíce teraz na webstránku... Pôvodne sa mi tie ich šablóny nepozdávali, ale už som sa s tým zmierila, jedna vyzerá tak ako chcem plus mínus 🙂

mandzula
20. máj 2022

Shoptet je super, robim v nom, plus ma kopu doplnkov. Na Fcb ma svoju skupinu -Shoptet Poradna, najdes tam kopu dobrych rad.

autor
20. máj 2022

@mandzula ďakujem, si milá. 🙂 Môžem si pozrieť Tvoj eshop, či chces zostať anonymná?

mandzula
20. máj 2022

Ja svoj nemám, no robím pre viacero e-shopov bežiacich na Shoptete, pozri napríklad toothy.sk, koralkysisi.sk - ten by ťa mohol inšpirovať, tiež klenotyamber.sk a moja srdcovka je angrybeards.sk.

michaelam2
20. máj 2022

@mandzula ahoj, ja len ze angrybeards su neskutocni, sledujem ich na facebooku a ak s nimi mas nieco spolocne tak klobuk dole, tak by mal vyzerat profesionalny eshop a pristup ku zakaznikom 😀

mandzula
20. máj 2022

@michaelam2 robím im preklady do slovenčiny. 🙂 Komunikácia s nimi je fakt super, sú féroví, korektní a milí.

michaelam2
20. máj 2022

@mandzula ahaa super 🙂 som sice zena cize nenakupujem u nich ale vzdy sa zasmejem na ich prispevkoch 😀

mandzula
20. máj 2022

@michaelam2 tak si na mňa spomeň, keď budeš čítať o spotených vajciach, mieškoch a vercajchoch. 😝

michaelam2
20. máj 2022

@mandzula 😀 urcite spomeniem, stale mi ich reklama vyskakuje na facebooku 😀

autor
20. máj 2022

@mandzula pozriem si to dnes neskôr, už som pozerala kopec iných e-shopov z tej skupiny na FB čo si mi odporucala, takže teraz som trošku eshopovo vyčerpaná 😀
Ach, ale neviem kde začať, mám vyrobené nejaké šperky, neviem či ich najskôr na instagrame ukázať, či by bol vôbec záujem, skôr ako založim živnosť a vsetko 🤔

mandzula
20. máj 2022

Ak chceš, pošli mi do súkromnej správy, čo máš vyrobené.🙂

spadnutaslivka
20. máj 2022

no, je pravda, že výrobcov šperkov načierno (a určite pár aj oficiálne) je plný FB. Vieš, čím im chceš konkurovať? Lebo ak cenou, tak je to pre teba dopredu likvidačné. Ale môžeš aj mne ukázať, čo máš ;) Môžeme o tom trochu pokecať, keď budeš chcieť.

autor
20. máj 2022

@spadnutaslivka nízkou cenou určite nie, to si viem zrátať... Že nemá zmysel. Podľa mňa mám dobrý nápad a nikto tu také nemá ešte. 🙂 Ale samozrejme stále mám čo vylepšovať.

autor
20. máj 2022

@mandzula asi sa bojím 🤣 nemusí to byť zrovna Tvoj štýl, vkus...

spadnutaslivka
20. máj 2022

No len aby si sa nečudovala, keď také predsalen aj u nás objavíš. Ale inak super, že máš niečo, čo nerobí každá druhá. Ale vtedy je zas ťažšie "presvedčiť" budúceho zákazníka. Normálne som zvedavá na tie tvoje tajomné šperky 😀

autor
20. máj 2022

@spadnutaslivka 🤣 tajomné 🤣 vieš čo asi to hodím na instac čo povie ľud 🤣 ale ja som perfekcionista, takže je to pre mňa ťažké. Najradšej by som mala veľkosklad aby som mala v ponuke takmer všetko čo by si zákaznícka mohla priať 😁 čo sa týka konkurencie, mám zmapovanú, takže nikto tu také vyslovene nerobí a keby aj robil, vždy každý dá do toho kúsok seba...

mandzula
20. máj 2022

Ako chceš, no, ale aj keď ich hodíš na instáč a do e-shopu, netrafíš sa do vkusu každému.🙂 V každom prípade, nech sa ti darí, fandím ľuďom, ktorí niečo tvoria.🙂

autor
20. máj 2022

@mandzula to mi je jasné, že sa nebudú páčiť všetkým 🙂 pre mňa je dôležité aby sa páčili mne. Ďakujem 💜💜💜

spadnutaslivka
21. máj 2022

to je pravda, len ak sa budú páčiť len tebe, tak nezarobíš 😉 Začni s myšlienkou ideálneho zákazníka- ako vyzerá, čo robí a aký má vkus človek, ktorý tvoj šperk kúpi a prečo - a tam sa odpichneš a budeš vedieť, kde a ako osloviť svojich zákazníkov. Samozrejme, tých otázok je viac, to je na budovanie biznis plánu.

ppucherko
10. nov 2022

Pories si virtualne sidlo cez mojesidlo .sk a mas to vybavene ...