Chcem začať podnikať

kburgerin
17. apr 2012

naqjdu sa tu nieake slobodne mamicky co mali odvahu pri dvoch detoch zacat podnikat a tak chcem vediet co na to potrebujem lebo som uz dlho na urade prace a nevie ma nikto zamestnat

sintra
18. apr 2012

a akou formou chces podnikat? Ako SZCO alebo s.r.o? V akej oblasti?

saeda
11. jún 2012

ahojte...podnikate niekto popri RD?

andi80
11. júl 2012

Ahojte. Ja plánujem začať s podnikať. Ak má niekto skúsenosti v tejto oblasti, rada privítam všetky rady a typy 🙂

kubuliatko
27. júl 2012

ja som rozhodnuta zacat podnikat po materskej popri malych detoch. musis si najprv vybavit zivnost a ked uz si dlho na urade prace tak si poziadaj aj oprispevok na podnikanie lebo to trochu dlhsie trva kym ti ho odsuhlasia. a v akej oblasti zacijas podnikat? lebo napr. ak v zdravotnictve tak tam potrebujes mat aj nejaku prax a nejake kurzy atd.

rodinnevikendy2
19. aug 2012

@kburgerin ahoj, ja som zacala pri RD pracovat najprv na dohodu a potom som si zalozila zivnost. Prvy rok si oslobodena od platenia odvodov, okrem zdravotneho, takze na skusku je to fajn.
teraz uz chcem prejst na sro, ked som sa rozbehla.
V kazdom pripade, je to stres, ale mam viac casu na svoje deti 🙂

sedmolinka
21. sep 2012

Ahojte, dostala som istý nápad na podnikanie, možno je to blbosť, ale mohlo by to celkom ísť najskôr na regionálnej úrovni, neskôr možno celoslovensky. Už dlhší čas rozmýšľam nad nejakým podnikaním, a toto ma napadlo celkom náhodne. Neviem či tu niečo také je, ani nemám potuchy či by to fungovalo, ale mne sa to zdá celkom fajn nápad. Samozrejme, že nemôžem teraz napísať know-how. Manžel podniká v stavebníctve, o ktorom ja moc neviem. Doteraz som nepodnikala, nemám s tým žiadne skúsenosti, tak by som rada vedela, ako napísať podnikateľský zámer, alebo kto by mi v tom pomohol. Dostávajú sa ešte aj nejaké dotácie od štátu? Momentálne som na predlženej materskej dovolenke, malý mi začal chodiť do škôlky od septembra. Neviem ako postupovať na založenie nejakej spoločnosti, koľko by to trvalo atď...Možno z toho nič nebude, ale chcem sa niekam posunúť v živote, určite by to malo byť v nejakom podnikaní, len nemám z tým žiadne skúsenosti zatiaľ. Určite by pomohla aj nejaká podpora 🙂 🙂 🙂

majusqwa
21. sep 2012

@sedmolinka jeeej, ty si z TT. my byvame teraz v SE. sice nemam ziadne skusenosti s podnikanim, ale tak velmi by som chcela v niecom podnikat, len stale nemam ten spravny napad :/

pattinka
3. okt 2012

Ahojte, chcem len pripojiť svoj názor, aj ja som na RD - teda bola som do min. mesiaca, už mi rodičák skončil. Niekedy v apríli som dostala nápad a aj ponuku podnikať - vyskúšala som si aké to je - mať vlastný pracovný rozvrh, ale poviem Vám mala som oveľa menej času na rodinu a domácnosť, bola som vo veľkom strese či vôbec v daný mesiac niečo zarobím - keďže ako živnostník robí všetko na vlastnú päsť a poviem Vám, že z môjho hľadiska je oveľa lepšie ísť do práce odrobiť si dvanástku a vedieť, že mám zarobené, ako sa takto trápiť. Ďakujem Bohu, že som si nestihla vybaviť živnosť, keď ma osvietilo 😖 alebo - prišla som na to, že to hlavne psychicky nezvládam ... a tak prídem do roboty - spravím čo treba - zarobené - odchádzam domov - hlava čistá a venujem sa iba rodine a som na ďalších 12 hodín iba ich ... žiadne odvody, žiadny daňový úrad, živnostenský, zdrav. pois., soc. pois. ..... atď. Zarobím síce menej, ale práca ma baví a som šťastná aj za menej peňazí, čo som mesiace pred tým nemohla povedať, stále som čosi riešila, či sviatok či piatok a o kľudnom spánku nebolo ani reči ... toť moja skúsenosť na podnikanie ženy a matky ...

korolinia
5. okt 2012

@pattinka ahoj
škoda, že naše sny sa nám nesplnia...ja som tiež tak dopadla s rozmýšlaním o podnikaní. Ja mám len jednu dcerku, ale aj pri nej by som asi nemala toľko času sústrediť sa len na robotu a byť dobrá v oboch oblastiach. A aj tu, kde bývam, je ťažké niečo vymyslieť, čo by malo úspech. Ešte som to úplne nezavrhla, možno nejaký skvelý nápad príde....
držím všetkých palce v snažení.

pattinka
5. okt 2012

@korolinia možno keby som to mala lepšie premyslené, tak by mi to aj vyšlo, alebo by to malo aspoň dlhšie trvanie 😒 ... Tebe možno dlhšia príprava pomôže v šťastnejšom rozbehu, Držím všetky palce 😉

amouramour
5. okt 2012

nuz pokial clovek nema vacsi vstupny kapital skutocne zarabanie na vlastnom je beh na dlhu trat plus vyzaduje nesmierne hodiny prace, cez den, po veceroch a vikendoch. nie je to az tak jednoduche 🙂 ale drzim palce

radina
5. okt 2012

Ahojte, poznam cloveka, co zhana prave dobre podnikatelske napady, ponuka ich financovanie, marketing a tu biznis stranku, ale treba to vediet dat na papier, cize mat riadne prepracovane know how, aby bolo potom to partnerstvo rovnocenne. Takze ak je tu taka mamicka, tak mi kludne napiste, dohodim kontakt. 🙂

radina
5. okt 2012

@pattinka Presne ako vravis, kamoska podnika, k detom ma opatrovatelku, a to jej sa to rozbiehalo v podstate lahsie, nakolko mala kapital a hlavne super hlavicku na biznis. 🙂

korolinia
5. okt 2012

@pattinka dakujem, si milá. Ja by som chcela niečo okolo gastronómie...ale to chce véééľa peniažkov a teraz ich nemám.

pattinka
5. okt 2012

@korolinia tak to Ti poviem, že veľa ... manželov kamarát si pred časom otvoril čajovňu a makal najprv 10 rokov v Írsku, aby si mohol splniť svoj sen a myslím, že mu to nejako superne teraz nevynáša ako si predstavoval ... ľudia nemajú peniaze na drahé ale kvalitné čajíky a čokolády atď. ... viem z vlastnej skúsenosti, že si niekedy radšej kúpim v supermarkete balenie kvalitnej kávy a doma mám z nej 30 kávičiek - za cenu dvoch takých v kaviarni 😒 smutné, ale je to tak, to isté už čoraz častejšie platí o papaní v reštaurácii, alebo o mlsaní v cukrárni, a to nielen u nás, ale aj v iných rodinkách ☹ 😠

korolinia
7. okt 2012

@pattinka tak to máš pravdu...aj ja to tak robím, teraz si dobre rozmyslím kde pustím peniažky...ale ked už niekde idem a chcem si niečo dopriať, som veľa krát sklamaná z tých služieb čo ponúkajú a za aké prachy! veľký nepomer...slabá kvalita.
To by som svojím prispením chcela zmeniť, ale to je ešte v nedohľadne... snáď raz 🙂

pattinka
7. okt 2012

@korolinia tak to sa potom zastavím, takže držím palce a teším sa 😉 prajem nielen pevné odhodlanie, ale aj veľa sily a podpory zo strany rodiny, lebo práve to druhé je viac dôležité ako si myslíme 😵

podnikatelka12
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rodinnevikendy2
22. nov 2013

Ponukam priestor a spoluučasť na zriadenie detskeho centra- škôlky, v rodinnom dome v Karlovej Vsi Bratislava, s bazenom. Objekt je cca 300 m2 ,. Uzavretý dvor s ihriskom.
Zaujemkyne, prosim piste mi na email.

reppka10
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
susika
24. nov 2013

žienky, ktorá robila v kvetinárstve alebo v takom niečom? našla osm inzerát, že sa odstupi zabehnuté kvetinárstvo a moj chlap sa hned toho chytil, ale ja som v živote v predaji nerobila, neviem, vobec , čo to obnaša. viem, že nakup kvetín, doplnkov, nejakých hnojív, zeminy, vence.....vázicky a iné veci a predavačka, kedže ja o tom nemám ani šancu, preto som hned z jasaním na to neskočila...ale netuším, ani kde sa také veci zhanaju, viem, že po čase dileri a td. ale rpedsa, väčšinou sa takéto niečo kupuje po vikendoch. že cez týžden sa maká a v sobotu nakupuje, alebo keby mam predavačku, tak ja si to cez tyžden obehám.....učtovníčka by spravial papeire, elbo aj ked mam obch. akademiu, už osm z nej 16 rokov vonku a učtarinu som od vtedy v reale nevidela...starý moj, že ved budeš aspon majitelka, nebudeš tak prvá ani posledná, kto sa nevyzná a robí a časom sa naučím, to aj viem, aranžovať neviem, ale dostala by soms a do toho, kedže ma to hrozne baví,t aké veci, aj vztah by bol, ale aztial nebolo nič iné k tomu, nejaký cvik a pri najhoršom nejaký rychlokurz.robím pallet a rozne srandičky, aspon by bolo meisto, kde to možno predať.

opicamartyna
1. dec 2013

@susika nahodou predavacku najdi schopnu a kreativnu a mas vystarane, ak mas ty k tomu vztah rychlo do toho prides a budes aj sama aranzovat....ja by som to skusila. Priatel mi nieco podobne navrhuje, ja sa zatial bojim ale uz ma nebavi makat pre druhych chceme robit sami na seba, uvidime co z toho bude. S.r.o. uz mam a po novom roku mozno februar marec ideme do toho, peniaze nazvys su neni ale skusime nejaky maly bezucelovy uver, ostatne vsetko je na "prenajom" ci uz su to priestory alebo stroje tak to robi kazdy ziadne horibilne sumy netreba. To moj nazor drzim palce 😉

manily
5. dec 2013

ahojte, som rada ze aj tu sa najde vela mamiciek ktore chcu zacat podnikat ale nevedia v com .. samozrejme klasicke podnikanie je v dnesnej dobe dost onicom ale je naozaj vela prilezitosti kde sa da vybudovat si nieco vlastne a nespoliehat sa na "istoty" nasho krasneho statu s manzelom podnikame uz 2 roky velmi uspesne a takpovediac z obyvacky.. ja som uz 3- ti rok na materskej a mam 2 deti ale naozaj sa nemozem stazovat ze by to bol pre mna stres alebo okradanie vlastnej rodiny o cas.. ak ste tu niektora ktora ma vlastne sny a chce si vybudovat nieco naozaj svoje tak sa kludne ozvite rada posuniem informacie dalej .. 🙂

podnikatelka12
24. mar 2014

Dobrý deň, mal by niekto záujem začať podnikať? Ide o seriózny biznis ktorý sa práve rozbieha na Slovensku a zháňam šikovných ľudí, ktorí sú cieľavedomí a chcú zarobiť. Ak má niekto reálne záujem píšte na mail galajdovaandrea@gmail.com

mariana0915
24. mar 2014

@podnikatelka12 čoho sa to tyka????? ja akurat rozmyšlam nad otvorenim SZČO

stanka28
24. mar 2014

@manily
@manily Ahoj, mohla by som sa sa spytat v akom odbore podnikate?

reppka10
25. mar 2014

@mariana0915
@stanka28
a čo tak práca v MLM (multi level marketing)? Najskôr si prečítajte tento článok: http://praca-ako.sk/multi-level-marketing-mlm/#....
Ponúkam vám možnosť pracovať pre stabilnú nemeckú firmu, ktorá pôsobí na trhu v oblasti MLM 29 rokov. Za svoje 29 ročné úspešné pôsobenie na trhu vďačí firma jasne vízii, hodnotám a jedinečným faktorom úspechu. S inovatívnym marketingovým konceptom poskytuje firma šancu k pozitívnej zmene každému - nezávisle na doterajšom vzdelaní a odbornosti.
Hlavný sortiment firmy tvoria parfumy, kozmetické výrobky a doplnky stravy.

podnikatelka12
25. mar 2014

@mariana0915 dobrý deň 🙂 mohla by som poprosiť o Váš email, kde Vám dám všetky potrebné informácie a môžeme sa dohodnúť poprípade aj na osobnom stretnutí . Ďakujem

mariana0915
25. mar 2014

@podnikatelka12 jasne pišem ip

kveetiinka
25. mar 2014

@reppka10 o aku kozmetiku ide? neponukaju nahodou aj vyrobky z aloe a kolostrum?