Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Čo obnáša pozícia finančného účtovníka?

majka1888
10. okt 2014

ahojte dievčence, nevedeli by ste mi poradiť alebo napísať, čo obnáša pracovná pozícia finančného účtovníka, som absolventkou OA tal nejaké základy účta mám, ale neviem si predstaviť, čo takáto pozícia zahŕňa asi nie predkontovanie ani fakturácie a účtovanie prípadov.
ďakujem za odpoveď.

katulienka31
10. okt 2014

@majka1888 všetko čo sa financií týka, pokladňa, banka...

alenah31
10. okt 2014

@majka1888 účtovanie pohľadávok, záväzkov, pokladne, banky, interné doklady, štatistika, DPH, všetky výkazy a zostavy pre poisťovne, banky, úhrada faktúr, leasingov u mňa ešte aj mzdy a čiastočne personalistika. Potom sú to veci čo sa robia raz ročne alebo kvartálne (ročné zúčtovania, ELDZ a pod.)

majka1888
autor
13. okt 2014

ďakujem dievčatá, fíha, tak to by som rada niekedy robila, určite by ma to bavilo 🙂

simca06022011
13. okt 2014

http://www.projobs.sk/napln-prace-financny-ucto...
tu je link, inak najdes taketo popisy najlepsie cez web. Uctovnikov je milion druhov. Len opravim, financny uctovnik NEROBI mzdy. Ked tak ich zauctuje internym dokladom do uctovnictva, ale nerobi ich, na to je mzdovy uctovnik. V SR je to v mensich firmach ale jedno, vacsinou je tam jedna uctovnicka (bez akehokolvek privlastku) a ta robi vsetko co sa tyka ucta, dani, miezd... ;) Takze vsetko co si vies predstavit, budes robit 🙂))) A pre ludi, ktorych bavi papierovanie a su dosledny je tato praca ako vysita, ja ju teda milujem 🙂))))))

Tu začni písať odpoveď...

Odošli