Čo si myslíte o tom, že si šéf nájde za mňa náhradu, ak ostanem s dcérou na PN?

katkabg
29. máj 2020

Ako zacnem....dcerka 10r.minulu stredu padla tak nestastne z bycikla ze si udrela hlavu.Okamzite ju bral muz do nemoc.na pohotovost.Ztade ju urgentne previezli do druheho mesta do druhej nemocnice sanitkou.Kekze si nic nepametala z toho padu a ani to ze ju tato viezol do nemocnice tak hned infuzka CT hlavky a uz bam len povedali ze musim snou ostat v nemocnici na 10dni.Ma prasknutu lebku na jednom mieste.Dostala lieky na 6 mesiacom aby nahodou nedostala epilepticky zachcvat a nesmie cokoladu 6 mesiacov jedt.Teraz sef domna husti ze uz nech sa vratim lebo ze nema kto predavat.A ja mu vravim ze mi predlzia pnku este o 10 minimalne takolko mi povedali doktory ze ju nesmiem samu nechat.Sef mi pohrozil ze si najde inu atd.Za dva roky som v zivote nesla na pnknu pracolala som aj ked som vracala ci zapal pluc mala.A teraz sa prihodilo toto a zachoval sa dost zle kumne.To je t ze jeho zena mlada pipka teraz musi zamna robit sefka lebovyhodili jednu ze na co tam bude a ostali sme len ja a kolegyna a teraz sefka zamna z

nikca_123
29. máj 2020

@katkabg co si navaril, to nech si sefko zje. A ty nic ine neries ako to, aby si ostala s dcerou tolko, kolko bude treba. Vyhodit ta nemoze ak nie si v skusobnej lehote. Ak ta vyhodi, tak len kvoli zruseniu tvojho miesta - aj to ti bude plynut vypovedna lehota - 2 mesiace, takze klud.

katkabg
autor
29. máj 2020

Musi robit.Ale ako som sa dopocula nechce sa im dat peniaze na dalsiu pracovnicku aby najali aby sme sa striedali a sefke sa nechce robit...ona ma 27 on 50.Nechapem len ze moje dieta malo otras mozgu ma prasknutu lebku ktora zarastie.Prvu noc mala take krce a vracala ze som si povedala ze ak takto ostane v takomto stave tak umrem.A on mi povue ze ona ma 10 r.ked sa vratime z nemocnice ech ju samu necham ze jen nic nieje ze aj sama sa postara o seba sama si dali lieky.A tu mi doktory zdoraznili ze ju v ziadnom pripade nemam este nechavat samu doma.Sak potom cim presla.... somz toho smutna sukromnik oreco sa takto chova nikdy som neslzaspala do prace,vdzy som sa vymienala s kolegynou vzdy som bola ticho co mi povedali urobila som....a teraz take zprdnutie a neporozumenie z jeho strany.Ako by sme tento osud vybrali

katkabg
autor
29. máj 2020

@nikca_123 robim uz 2 roky to budu.Minuli rok mi ostal na vianoce jeden tyzden dovolenky.Ani sa nas nesptal cj nechceme ist cerpat dovolenku.Len povedal ze nema kto zanas robit a a basta a dovolenka nebola.Vyplatil nam niaku smiesnu sumu.

judar
29. máj 2020

@katkabg tu mas priklad toho ze pre zamestnavatela niesi nic ine len nastrojova spodina...zisk a peniaze su nadovsetko

luccija
29. máj 2020

@katkabg popracuj na svojom sebavedomi.Kedze si chodila do roboty chorá so zápalom pľúc neviem prečo?tak sa k tebe správa aj teraz skúša koľko si môže dovoliť.Jedno rázne nie, ak nemá s kým zostať dcéra doma je to úplne samozrejmé čo máš povedať.

fokuska
29. máj 2020

@katkabg Nenechaj si dalej skakat po hlave tak ako si to robila doteraz. Darmo teraz nadavas co a ako bolo nefer.
Tiez sefovi nevysvetluj preco si PN alebo OCR a ci sa to da riesit inak.
Si PN a hotovo. Bodka. Odhad lekara je este napr 3-4 tyzdne. Viac sa nebavim. Na to co si mysli a ako si to zariadi sa mozes vykaslat, tym sa absolutne nezaoberaj.

Ak mas riadnu zmluvu, tak by ti musel dar vypoved - s vypovednou dobou a odstupnym a patricnym dovodom podla ZP.

mogaa
29. máj 2020

@katkabg ostaň doma s dieťaťom, to je prvoradé....ak ťa aj potom bude chcieť vyhodiť, v žiadnom prípade nepodpíš dohodu-ibaže by tam bolo odstupné....ak ťa bude chcieť prepustiť- musí ti zrušiť PP on s tým že 2mesiace výpovedná doba+odstupné.......

katkabg
autor
29. máj 2020

@luccija ano povedala som mu a na vsetko ze och a teraz och toto och tamto.Vyhodili veducu a vsetko co robila ona robime ja s kolegynou.Je toho veka ale zato si mozu sami.Teraz mi zbytocne vyplakavaju.Ked som nastupovala do prace ze bydem ken predavat.Teraz predavam,objednavam tovar,prijimam tovar;ceny pisem no vsetko.Len sefka nahazduje do pocitaca tovar 2x do tydna 😂

nikca_123
29. máj 2020

@katkabg Vyhod to z hlavy, povedz mu razne NIE a ty hlavne ries svoju dceru a jej zdravie. On ma mozost si tam zatial niekoho zamestnat hoci aj na dohodu. Vzdy sa sliape po dobrych zamestnancoch. Mam s tym skusenosti, tiez som taka; ze prve posledne, ale moje zdravie si to odskakalo - to uz nikoho nezaujima. A keby som bola nutena ostat doma, ostanem a nebudem nikomu nic vysvetlovat.

katkabg
autor
29. máj 2020

Ano nemocnica mi da 19dni pn a a moj obvodak je aj maldj doktor a ten mi povedal ze 20dni mi daju este

katkabg
autor
29. máj 2020

Veru seklo ma v krizoch jak som tu...Aj sa mi stalo yz x krat v praci.Ale som pretrpela.Dnes mi povedali ze mam platnicku v riti.Dali mi dve inekcie.To som sefovy ani radsej nepovedala.Som mu povedala ako rozhodnu doktory to urobim.Ak treba ostanem doma Tfuj som z neho sklamana.Aj ked vuem ze jeho mlada zena toci na prste

fokuska
29. máj 2020

@katkabg Nedas si povedat... ty nic sefovi nevysvetluj, nehovor mu ziadne podrobnosti a tiez nepocuvaj jeho ochkanie. Oznam ze si na PN a predpokladany cas dokedy a to je vsetko.

Neries co si on ako zariadi a s cim bude mat problem.
Tiez nemusis v praci robit to co nemas napisane v zmluve ako napln prace.

luccija
29. máj 2020

@katkabg zbytočne to tu píšeš jemu sa máš ozvať, že nie si vedúca aj Ti pridal na plate?Kto sa má za teba postaviť, keď nie ty sama?Jeho nezaujímajú tvoje platničky, chorá dcéra je to ubohe, ale tak to je.Budes doma koľko tvoja dcéra bude potrebovat

iwesska
29. máj 2020

Ale ved sa nenechaj. Mas narok na OCR? Mas! Tak ju cerpaj a nelam si s nim hlavu. Moj sef je tiez taky,ze zazera,ked idem na OCR,vedela by som ti rozpravat. Smola. Ja mam zdravie na 1.mieste a nepodriadim tomu ZIADNU pracu. Akurat co som na to doplatila. Proste NIE! Ked si nenechas skakat po hlave,nebude ta manipulovat. Vobec by som s nim o tom nediskutovala. Povedala by som,ze som na OCR a budem pokial si to bude jej stav vyzadovat. BODKA.
Btw.mala mala prilbu,ked sa jej stal taky vazny uraz?

katkabg
autor
29. máj 2020

Ja som ale povedala ze ostavam doma s malou na pn.Nezajem.Len ten jeho postoj ma zndchutil.Ze od 3 dna v nemocnici mi vyvolavaju ze kedu sa mienim vratit 😂

katkabg
autor
29. máj 2020

@iwesska zial nie,isla len na 5 min.pre telefon domov.

katkabg
autor
29. máj 2020

Dakujem za podporu zienky zkate.Zajtra nas posielaju domov na domace liecenie.Ozvem sa akk som dopadla v pondelok 😉

iwesska
29. máj 2020

@katkabg Tak opakuj dokola stale to iste,ze prides,ked to dovoli JEJ lekar! Lekar, nie zamestnavatel. A ked bude pindat zas,tak povedz OK, tak ked mam nastupit,podpisete mi papier,ze preberate plnu zodpovednost za jej stav zrusenim rozhodnutia lekara a v pripade komplikacii ju budete mat na svedomi . Ti garantujem,ze toto ti na 100% nepodpise.

iwesska
29. máj 2020

Drzim palce v zotavovani✊

panidia
29. máj 2020

@katkabg Ahoj. Z vlastnej skúsenosti ti môžem poradit, že vždy dávaj na prvé miesto svoje dieťa a jeho zdravie. Ja som bola tiez taká hlúpa, že som deti nechavala samé doma, choré, iba na telefóne a čo som z toho mala a mám dnes...poviem ti to...NIČ...,nikdy som to nemala uznate .nikdy by som už takú chybu neurobila...Na prvom mieste je DIEŤA, keby sa mu nedajbože nieco stalo, budeš si to do smrti vyčítať...Máš nárok na OČR, PN aj paragraf na dieťa!Nenechaj sa zahnať do kúta, to dieťa ťa potrebuje!Tu nejde o fazuľky...Buď sebavedoma a nedaj sa...sukromnici by na ľuďoch aj "orali ",keby mohli...Držím palce nech sa dcérka čo najskôr uzdraví, a hlavne bez následkov...

jakoma
29. máj 2020

neries sefa,keby mohol, tak ta vyhodi.. no a? nemoze, lebo zakony.. ostala by som doma tak dlho ako sa da.. tvoja dcera preziva mozno jedno z najtazsich obdobi v zivote..

ahoj0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ysseba
29. máj 2020

@katkabg Nechápem čo vlastne riešiš. Dieťa, Tvoje dieťa malo úraz hlavy a on chce aby si šla predávať? A Ty sa ešte pozastavuješ nad tým? Neboj sa, normálne zostať so svojou dcérou a o robotu sa neboj. Veľmi dobre vie aký poklad v Tebe má, len ťažko by hľadal druhú takú - neber to v zlom ako urážku - hlúpu. Alebo to nazvime ochotnú čo bude robiť so zápalom pľúc či keď zvracia... Inak držím palce malej pri zotavovaní sa... Fúúúha, prasknutá lebka a teda dosť vážny úraz celkovo. Bože, to nemala helmu na bicykli? 😖

kulumulu123
29. máj 2020

@katkabg ostan doma s dcerou sef si kludne najde nahradu a na teba si viac nespomenie ale je to tvoje dieta co ta potrebuje....

deti95060810
29. máj 2020

radšej by som sa dala vykopnúť z práce, ako robiť u takého drbnutého hlupáka....

sono2
29. máj 2020

@katkabg prosím ťa sa vyser na takú robotu. Myslím si, že taký debil ti nedáva nejako extra a isto takú robotu nájdeš ľavou zadnou.
Prajem veľa síl!

fokuska
29. máj 2020

@ahoj0 Zamestnavatel to moze pokojne riesit - doba urcita na zastupovsnie pocas PN, alebo dohoda, alebo student/ka na brigadu.
A ano, je to presne na zastup pocas PN, cize potom PP skonci a autorka sa vrati na svoje miesto.

ahoj0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikca_123
30. máj 2020

@ahoj0 skor si myslim, ze dotycny zamestnavatel moze byt rad, ze ma takuto pracovnicku a nemiestnym vyvolavanim kedy uz nastupi len ukazuje, ze je to obycajny zneuzivac ;) Milujem tieto typy zamestnavatelov, ked robia zamestnancom vycitky a nerespektuju to na co maju narok zo zakona, absentuje empatia a ludskost.

evittam
30. máj 2020

@nikca_123 No len vo väčšine prípadov si za to mozu zamestnanci sami. Nakolko toto je pekny príklad toho ako sa ludia nechavaju využívat zamestnavatelom.
Max.suhlasim s
@fokuska
Btw.raz poviem o co ide a vysvetlim situaciu a ze si neželám aby ma podobne telefonicky obtazoval neustalym vyvolavanim.