Čo zabezpečiť mamičkám s deťmi do práce?

marcelka123
5. aug 2009

🙂 🙂 🙂 😉

Zdravim vsetky MAMICKY. Vytvaram tuto temu, lebo chcem v co najkratsom case / aj ked to nebude asi az tak kratko/ vytvorit pracovne miesta pre mamicky, kde v praci budu moct mat svoje ratolesti pri sebe a praca bude na ciastocny uvazok... 🙂 🙂 🙂 🙂

Ja dietatko este nemam, ale pomaly sa hystam, no predtym by som chcela rozbehnut ten projekt, ale potrebovala by som vase nazory a rady.

Aka praca by to mala byt/ predajne, nejake pracovisko bez zakaznikov.../, co by nemalo chybat na mieste prace/detska izba, prebal.pult.../, a VSETKY? VSETKY napady a pripomienky ake mate prave VY MAMICKY.
Prosim Vas, vyjadrite sa k tomu, velmi mi pomozete, a ja pomozem mamickam s babatkami...

DAKUJEM DOPREDU ZA KAZDY NAZOR A KRITIKU, lebo nieco ma posunie vpred, nieco otvori oci....
PROSIM... PISTE 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

A mozno sa niekedy stretneme aj osobne 🙂
mail: anjela2@azet.sk/ v pripade ak budete sa chciet vyjadrit inak ako verejne ci cez IP/
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

katy1979
6. aug 2009

marcelka jaj taka praca a moznost tu na slovensku velmi chyba. ono to zavisi od veku deti. urcite nejaku miestnost ako hernu a mozno je to ideal mat spojene priamo s pracoviskom aby mamy videli co sa tam deje. plus treba pocitat ze male deti cez den spavaju.
urcite zavisi kolko casu by tam maminy travili. pre deti je dobry nejaky kutik na jedenie. vysoka stolicka, mikrovlnka, popr. zohrievac flias a umyvadlo po ruke a mala chladnicka na uskladnenie jedla.

sue
6. aug 2009

Marcelka, aká to bude práca, že v nej bude môcť žena kedykoľvek odbehnúť za dieťaťom a nechať akúkoľvek rozrobenú prácu?

nika2007
6. aug 2009

marcelka a kde by to malo byt? a o aku pracu ide ? mas nejaky konkretny napad alebo predstavu ?napad je to dobry,ale tusim nemas v tom jasno co kde kedy ako.....

sue
6. aug 2009

Nika, presne taký istý pocit mám aj ja 🙂 že idea je síce krásna, ale neviem do akej miery to vôbec ide...

Ja keď som robila aupairku, taksom opatrovala dievčatko od dvoch mesiacov, od mesiaca do dvoch ju mala jej mamina so sebou v práci, mala tam postieľku a tak, ale to bolo iné--- novorodeniatko predsa väčšinou spí a tak... a tu ani neviem ako by sa riešil napr.pobyt vonku, umývanie... ako by to bolo napr.s kontrolami. U nás v práci napr.ani nesmieme jesť, pretože na to nemáme priestor (akože hygienické dôvody)...a veľa ďalších vecí... samozrejme snom každej maminy je mať dietky čo najdlhšie pri sebe, keď už musia pracovať, ale pozerať treba aj na to,že napr.ja by som v práci s malým nespravila nič 😅

marcelka123
autor
6. aug 2009

Ahojte.

Ide o to, ze velmi tuzim podporit zeny s detmi, potom aj seba 🙂 , aby si mohli tak 4 hodiny denne privyrobit a mat deti pri sebe. Bolo by tam 2-4 zien a to aka praca, to je problem. To by mi pomohlo, keby ste mi skusili nieco navrhnut... Alebo prosto otvorit obchod, dat tam miestnost pre deti a mamicky by ich mali na blizku a mohli sa im venovat?
Ako buduca matka by som brala moznost si zarobit a mat dieta pri sebe, aspon kym to pojde. Som presvedcena, ze kazda korunka sa hodi a nebude to ani tak na ukor dietata.
Peniaze by teoreticky boli, napad tiez, len aka praca, co by sa dobre predavalo zakaznikom, alebo nieco ine....
Skuste poradit. Bolo by to v Michalovciach. A /teraz zvelicim 🙂 🙂 🙂 / ak by sa to veeeeelmi ujalo, urcite by som otvorila alebo niektorej poradila otvorit taketo nieco aj inde.... 🙂 🙂 🙂

sue
6. aug 2009

Marcelka, šlo by to jedine v prípade,že by bola platenádalšia osoba,ktorá by na deti dávala pozor v tej miestnosti,kde by boli... inak sa produktivita práce rovná takmer nule... maminy čo robia z domu robia buď pri väčších deťoch,alebo keď deti spia...

trixi
6. aug 2009

prave, ze chyba napad na tu pracu. A myslim, ze je vela zakaznikov, ktorych detsky plac nezaujima. Ak pises o zakaznikoch tak mas na mysli asi nejaky predaj, sluzbu. Inak je to utopia. Zena, ktora ma svoje dieta pri sebe poriadne nemoze pracovat, myslou sa neustale venuje svojmu dietatu. Mam pre Teba mozno napad - zaloz si uctovnicku firmu, rob uctovnictvo. Nemusis mat priestory, mozes to robit z domu, mozes si zamestnat dalsie maminy, ktore budu pre Teba robit ale ver, ze praci sa budes venovat, len ked Ti drobec bude spat.Na zaciatku je to fajn, mimino vela spi, ale s pribudajucimi mesiacmi to bude horsie a horsie. A to viem o com pisem z vlastnej skusenosti. Ja mam moznost a mala som moznost byt so synom v praci od narodenia, zvolila som si moznost robit svoju pracu z domu aby mal maly maximum pohodlia a nebol ochudobneny o moju pozornost a starostlivost. Prvy pol rok to bolo super, pretoze bol ukazkove mimino ale cim menej spal cez den, tym viac som musela pracovat vecer. A ver mi, keby ku mne chcela nastupit mamina s miminom, tak ju nevezmem, pretoze viem, ze zena nepodava maximalny vykon vo svojej praci. Takze bud sa venuje dietatu alebo pracuje.

dalsi napad: zaloz si cestovnu agenturu a predavaj letenky. Poznam par ludi, ktori to robia z domu, je pravda, ze maju podchytenu bohatu klientelu. Zasa si neviem predstavit, ze mas na telefone napr. sefa SPP a Ty mu povies, ze prepacte musim ist prebalit alebo nakojit svoje mimi, ktore sa zobudilo a strasne place uprostred doleziteho rozhovoru.

alebo rob cinnost, kedy nie si v kontakte s ludmi - napadlo ma napr. rucne prace - sitie, vysivanie, tkanie a pod. To by sa asi dalo aj s miminami. Ale to by asi vela nevynasalo.

libka1
7. aug 2009

Opatrovatelska sluzba? Ta co opatruje moze byt mamicka na materskej a opatrovat s inymi detmi zaroven aj to svoje. Veskere vybavenie k dispozicii, ale to ide len vo vacsich mestach asi, a netusim skade si, kedze si inkognito 😉

janka1874
7. aug 2009

príde mi to ako pekný sen a nič viac
presne ako píše trixi každá žena matka sa nemôže naplno venovať práci pokiaľ má dieťa pri sebe ale zas každá práca by sa dala robiť pokiaľ by v tej firme mali niečo také ako vlastnp škôlku t.j. keď si matka urobí prestávku zíde dola za dieťaťom a aj koniec pracovnej doby nemusí byť nejakým skôsobom obmedzovaná mylím tým že môžem robiť len do 16-tej lebo potom mi nemá kto byť s dieťaťom ale to je presne o tom že tam musí byť aj nejaký dozor pre tie deti

trixi
7. aug 2009

ano janka, keby bola k dispozicii vlastna skolka, jasle, tak je to nieco ine, ale marcelka asi myslela pracu, kde mozes mat dieta pri sebe od narodenia.

fanys
7. aug 2009

ahoj holky

nápad je to skvelý jen nevím jestli prakticky proveditelný,ale když se zohlední spousty faktorů a doladí se co a jak tak to kloobouk dolu.neví mco by se dalo dělat-třeba call centrum,průzkumy trhu,maualní činnost-to ale jak někdo napsal asi nebude vydělečný kšeft....realitní kancelář,cestovka,telemarketing,reklama....personální agentura...i když nevím co z toho by se ujalo v Michalovciach-to by bylo realní spíše v blave.já sama jsem Humenného a kůli práci jsem tady zustala,vdala....tak si myslím že právě v tomhle kraji je to nápad na nobelovku ale netroufám si tvrdit jak realný.

veronika81
7. aug 2009

ahojte,
mne sa celkom pozdáva to, čo napísala libka. Niečo v zmysle opatrovateľskej služby, nie na celý deň (na to sú jasličky a škôlky), ale napr. ak mamina na materskej si potrebuje niečo vybaviť, po úradoch alebo kaderníctvo 😉 a tak a nemá k dispozícií manžela, babičky a dedkov, tak proste na tú chvíľu dať postrážiť dieťatko. A taká mamička,ktorá by ho opatrovala, by tam mohla mať aj vlastné. Už či by to bolo u nej doma alebo by si zriadila nejakú samostatnú budovu s kompletným vybavením pre všetky vekové kategórie, to je na tebe.
Prípadne niečo ako materské centrum.
Treba potom dobrú a účinnú reklamu a zákazníčky sa nájdu 🙂

A raz dávnejšie som čítala v nejakom časopise taký nápad jednej mamičky, že zriadila súkromnú škôlku, kde mohli v prípade potreby rodičia nechať dieťatko aj na noc. Neviem v akom meste to je.

binki
8. aug 2009

marcelka123: nápad pěkný, ale jak zajistíš péči o děti? budou mít někoho k sobě? neumím si představit pracovat a ještě k tomu odbíhat co pět minut k drobcovi.

veronika81
8. aug 2009

a marcelka, iba taký nápad.. nechceš si dať presunúť tému do "voľnej diskusie"? Mám pocit, že sem až tak veľa ľudí nechodí, vo voľnej diskusii by si to viac mamín prečítalo a určite aj prispelo 😉 😉

claudinka
9. aug 2009

skoda, ze v Michalovciach.. ak sa to rozbehne, kludne otvorit sestersku pobocku v Ba 😉
tiez si to ale neviem predstavit, mozno viac mamin pokope s tym, ze jedna sa bude vzdy venovat detom a budu sa pritom striedat

bella888
28. aug 2009

asi nemozne , skor prichadza do uvahy materska skolka alebo sukromne jasle ako mame my v BA, moje obidve sestry davaju krpcov do jasli lebo jedna chcela ist pracovat a druha musela ist pracovat , ta ktora chcela tak davala maleho len 3xdo tyzdna na pol dna a druha sestra ktora musela ist do prace davala maleho kazdy den normalne cely den ..hmm len sa ta praca musi oplatit lebo na mesiac stoja tieto jasle 300eur. a tam sa tiez daju dite nechat po dohode aj cely vikend ked tam niekedy manazerky potrebuju vybavit sluzobne cesty ...

chell
29. aug 2009

mne pripada ze spis chce abychom napad vymysleli my. marcelko kdyby to bylo tak jednoduche tak by urcite tolik matek na matersky nemuselo prodavat parfemy sperky a podovny hovadiny.
ten napad jaka prace je nejpodstatnejsi mistnost s detma anajmout sestru na opatrovani je to nejlehci.
mozna se podivej sem
http://www.familyfriendly.cz/
a sem
http://www.peknyden.cz/misto_pratelske_rodine.php
treba se inspirujes 🙂

bibula
30. aug 2009

ono to niekde funguje,robi sa normalne,o co sa vo "firme " jedna a o deti sa stara- vacsinou sestra...takze mamicky od deti neodbiehaju,je to vlastne iba akoby skolka.

pepies
2. sep 2009

ahojte,
idea je to pekna, ale myslim si, ze nezrealizovatelna................
jedine ak by sa jednalo o pracu na doma ..... 🙂

halaska22
2. sep 2009

Ahoj...ja si myslim ze by sa to dalo zrealizovat...ak by tam bol kolektiv mamiciek a deti tak by stacila jedna miestnost a ak by to bolo ako marcelka napisla len na nejakych 2-4 hodiny len si privirovobit tak by sa urcite salo zvladnut to aby sa o tie deti niekto postaral na ten cas. Ak by som ja mala takuto pracu a viem ze moj maly je vo vedlajsej miestnosti a je o nehopostarane tak sa viem sustredit na tu pracu.A maly by sa aspom zabavil s inymi detmi bo prespal. A tie mamicky co budu vlastne v ten den robit na "sichte" by sa mohli o deti starat.Ak by robilo 6 zien na 6 odim tak by sa mohli kazd hodinku striedat pri dozerani na deti. Tak by aj ta matka vlastne stravila cas so svojim dietatom. Ale muselo by to byt platene ako keby robila takze ajta hodinka co by dozerala na detiby bola v ramci pracovnej doby. Toto by sa samozrejme nedalo ak by mamicka la do prace len na 2 hodiny - jednu hodinyrobit a druhu dozerat na deti....ale predo nie..mozno aj tak...
inac len som chcela prispiet napadom....a drzim palce aby to nejako vyslo 🙂

bibula
2. sep 2009

samozrejme,ze sa to da...len treba chut a vediet coho by sa samotna praca tykala ostatne uz pride same

barbishka
8. sep 2009

marcelka,podla mna je to fajn napad.keby som chcela ja nieco take rozbehnut,tak by to mohla byt napriklad uctovnicka firma,maminy by tam mohli byt kludne aj viac ako 4 hodiny denne,urcite by mal byt priestor situovany pri nejakej zahradke,mohol by to byt maly domcek,kde by mali deticky klud na spinkanie a hranie a maminy pohodu na svoju pracu.mohol by to byt aj internetovy obchod,mohli by to byt mamicky ucitelky,ktore by viedli detske kurzy a mali by tam naporudzi aj svoje deticky,mohli by nieco vyrabat,napr.by to mohli byt maminy cukrarky,al.ktore vedia dobre piect- by ste piekli torty na objednavku,zakusky,vianocne pecivo....mohla by to byt zehliaren,myslim si, ze 4 hodinky denne na privyrobenie si,je fajn a tak dalej,podla mna je toho vela,co by si mohla vyspekulovat a mohli by pracovat na kratke smeny,raz doobeda a raz poobede.... 😉

johanda
8. sep 2009

Ahoj, já jsem s miminkem do 2 měsíců pracovala - doma i na pracovišti, pracuji na univerzitě a mohla jsem dělat z domu i v kanceláři, podle toho, jak mi to vyhovovalo. Měla jsem výjimečně klidné miminko, ale po 2.měsíci se dalo pracovat (tj. sedět za kompem nebo v labině) už jen stěží...ostatně i já jsem toho měla plné kecky. Do práce jsem opět nastoupila na zkrácený úvazek cca od 1,5 roku dcerky a to jsem měla zajištěno hlídání. Mimořádně by mi bodly nějaké firemní jesle, kde by se mi na ty 3,4 hodinky o holčičku postarali. Tím směrem bych se zkusila ubírat - nabídnout různým firmám, že si u nich pronajmeš prostory a budeš hlídat děti zaměstnankyň. Možná by se některý mohl chytit.

kremca
2. jan 2010

Ahoj, tak já taky učím a mám malou od narození u sebe. Učím děti na hudební nsátroje. Pracuji doma, ale i ve škole a školce, kde učím kroužky. Malá je hodná, děti si na ni zvykly a nerozptyluje je.

zuzana1971
6. jan 2010

marcelka123 nechcem ta odradzat, ale podnikanie nie je jednoducha zalezitost a uz vobec nie, ak clovek nema jasno v tom co vlastne chce...o terajsej financnej krize ani nehovoriac...hovorim z vlastnej skusenosti...robila som 12 rokov au pair vo viedni, nasetrila som si peknu sumisku, urobila 2 statnice, mam aj pedagogicku skolu a prax ako ucitelka v skolke, tak som si chcela po navrate otvorit sukromnu nemecku skolku, poviem ti stalo ma to strasne vela penazi, vybavovaciek po uradoch, casu, nervov a nakoniec som to vzdala, lebo by som za priestory platila viac, nez by som zarobila...ked som robila prieskum nenasla som mamicky co by mali zaujem nechavat tam dieta kazdy den a celodenne ale len obcas na par hodin a to je nic. Keby som mala vlastny velky byt bolo by to jednoduchsie dalo by sa zobrat par deti a sukromne opatrovat...No a potom som sa vrhla na podnikanie tlmocenie, preklady no a to bolo tiez dost tazke, myslim tie vybavovacky okolo toho a financne kancelaria, vybavenie, uuuuplne najhorsie je zhananie klientov inzeraty, reklamy, zlate stranky, vsetko je starsne drahe a ozve sa malo zaujemcov...clovek musi mat dost vela nasetrene aby prezil kym sa mu nazbiera dostatocna klientela....tak to len na okraj moje skusenosti s podnikanim....Takze moja dobra rada, daj si pozor kam peniazky investujes, tie sa rozkotulaju velmi rychlo...naozaj to treba mat vsetko velmi dobre premyslene, overene na uradoch (ja som pri tej skolke narazala na vela problemov, kedy ma zakony, normy, smernice, atd, atd nepustili robit veci co som chcela a ako som chcela)...no a ak sa na to das, drzim palce

mir13
8. jan 2010

No nemyslim, ze uctovnicka firma je dobry napad. Najma ked to chces robit dobre. Problem je v tom, ze klienti ti volaju a nieco potrebuju hned a okamzite prave vtedy, ked sa dietatko s hrozitanskym placom zobudilo alebo h prebalujes, krmis a pod. Vo vseobecnosti by sa takto dala robit iba taka praca, ktora nema konkretneho konecneho zakaznika tj. robis to do zasoby. Pokial robis pre kokretneho zakaznika, je to praca s ludmi a musis sa jej venovat vtedy, ked to zakaznici potrebuju a nie vtedy, ked to vyhovuje tebe resp.tvojmu dietatku.

yasmine123
20. nov 2010

Presne tak Zuzana, aj ja som podnikala, viem o com hovoris.
Ten napad so skolkou je mozny len vo velkom meste, kde ziju aj zahranicni prominenti, ktori'pomozu " vysporiadat sa s nakladmi. Mam pedagogicke vzdelanie, dobru anglictinu, zaklady nemciny. Uz nikdy by som sa na podnikanie nedala a to som uz vyskusala kadeco. Tolko vela prace, od vybavovaciek, zariadovaciek,zhanaciek, a ked si clovek mysli ze konecne zacne v klude pracovat a zarabat, tak stale nieco co mu podkopava nohy..
Motala som sa s podnikanim 7 rokov, a o nicom..Dcera je prvacka , tak rozmyslam konecne o tom ze sa niekde zamestnam, popripade si doplnim vzdelanie. Denne som na nete koli praci, zatial som nic neobjavila.Radsej by som pracovala od rana do vecera ako zit v takejto neistote.

bonaquaba
24. nov 2010

zenicky ja si myslim, ze dalo by sa vyucovat cudzi jazyk a vasa ratolest by bola s vami a to tak, ze vy ako mamicka by ste vyucovala ine mamicky, ktore by tam boli s detmi a vy by ste tam boli s vlastnym dietatom a ucili by sa aj deti aj maminy a vy by ste vlastne pracovali a zarabali, je to inac velmi narocne, pretoze praca s detmi a zvlast s malymi si vyzaduje vela energie a trpezlivosti, ale urcite sa to da. Ja som vlastne tak fungovala, svoje dve dedti som maala pri sbe a ostatne mamicky prisli soo svojimi detmi a vyucov&ala som. Niekedy to bolo hrozne, kvoli tomu, ze moje deti ma brali ako mamu anie ako ucitelkku, ale nakoniec sme to zuvladli

claudinka
19. dec 2010

Také niečo robí aj pani Zuzana - http://ajpremamy.sk/, ponúka aj prácu pre mamy. Ale je to pri Bratislave 😖

mimi21mimi
19. jan 2011

Ja robim aj s malou, ked mi ju nema kto strazit - trenujem deti tanec a gymnastiku v Trnave a rovnako, ked zhaname trenerky, tak dieta nie je prekazkou, lebo viem, ake to je... teraz uz hej 😀