Čo znamená dlhy a krátky týždeň?

lentilka640
8. jún 2020

Dobrý deň, mám začať pracovať v Coop Jednote a povedali mi, že sa pracuje v systéme dlhy - krátky týždeň. Viem, že som sa to mohla opýtať rovno tej vedúcej, čo mi to povedala, ale dala mi naraz toľko informácií, že som nevedela čo skôr. Chcem sa teda opýtať, čo to znamená ? Ako takýto spôsob práce prebieha ?

anicka182
8. jún 2020

Jeden tyzden pracuješ pondelok, utorok piatok, sobota, nedela a ďalší tyzden stredu a vo štvrtok.

luccija
8. jún 2020

@lentilka640 absolútne nevyhovujuc

luccija
8. jún 2020

@lentilka640 ja neviem kto to zaviedol aj pri čašníkoch, kucharoch veď to robíš 5 dní zo 7 celé dni.Dva dni voľna prespis.Este, ak je človek slobodný bezdetný ako tak

lentilka640
autor
8. jún 2020

@luccija a potom další týždeň robíš len dva dni a ostatne dni máš voľno? To mi príde ako hlúposť 🤔

anicka182
8. jún 2020

@luccija 5 dni robis aj ked nemas kratky dlhy tyzden. Roky som tak pracovala, bolo to super pretoze som mala volno sj v tyzdni tsk ked trebalo nieco vybaviť nemusela som brat dovolenku alebo paragraf.. Da sa na to zvyknut. Ked som zacala pracovať od pondelka do piatku a volno len cez vikend bola som jak vypluta a bolo to hrozne.

klarissa25
8. jún 2020

@lentilka640 ano je to presne tak, v jednom týždni maš dva dni voľna a v druhom týždni 2 dni robíš...

tribaby
8. jún 2020

keď je to na týždne, tak to vyzerá naraz veľa 5 dní... ALE v podstate je to: dva dni práca, dva dni voľno, tri dni práca, dva dni voľno, dva dni práca, tri dni voľno 😉

lentilka640
autor
8. jún 2020

@klarissa25 aha ale vraveli mi že sa robí normálne ranná a poobedná a nie 12h smeny... tak to potom nič nezarobim takýmto spôsobom

klarissa25
8. jún 2020

@lentilka640 prečo? Aký je rozdiel v tom či robíš osmičky či dvanastky? Stale budeš mať toľko hodín koľko máš mať...a ak si bola na pohovore tak ti museli povedať aka bude tvoja mzda...resp aj v inzeratoch to maš uvedene

lentilka640
autor
8. jún 2020

@klarissa25 no nemyslím si... takýmto spôsobom za dva týždne odrobim len 7 dni, inak by som odrobila 10 keby som robila od pondelka do piatku nie ?

klarissa25
8. jún 2020

@lentilka640 lenže ty musíš akceptovať to ako oni pracuju, a keby si robila od pondelka do piatku nemala by si príplatky za víkend, zatial len za sobotu, ak otvoria v nedelu tak aj za nedelu...

s_a
8. jún 2020

@klarissa25 no práveže krátky a dlhý týždeň sa zavádza na smenách, kde sa robia 12tky..

čo viem tak moja mama robí normálne od pondelka do piatka bud ranná alebo poobedná, plus robí každý druhý víkend

klarissa25
8. jún 2020

@s_a ale to je pravda, ja ked som robila pred materskou tiež som robila dlhý kratky týžden ale tam bola kombinacia 8hodinoviek a 12 hodinoviek...

simca06022011
8. jún 2020

Ach boze... zaklady zase niekto nevie. Pracovny cas mas dany, napr. mesacne 160hodin a tie odrobis aj keby si robila 12tky aj keby si robila 8cky... Mne napr. dlhy kratky tyzden vyhovoval, lebo som mala dni volna co je viac ako terigat sa do prace na 8h kazdy den 🙂 ALE k pracovnemu casu, ten si musis uprestnit na tej prevadzke, nakolko mozu mat iny system, kazdy si ho totiz urcuje sam - mozu mat dlhy kratky tyzden urceny napr. tak, ze pracuju vikend kazdy druhy tyzden... Fakt je ze dokopy odpracujes rovnaky pocet hodin, mas rovnaky narok na vsetko, nezalezi na tom, ako je ten cas rozvrhnuty (ovplyvnuju to max. priplatky za noc, sviatky, nedele... )

luccija
8. jún 2020

@lentilka640 ty niekde nastupujes a nevieš plat?môže byť, že robia 6 či 8h veď si to zrátaj za mesiac

lentilka640
autor
8. jún 2020

@s_a to robí cely týždeň a ešte aj víkend ?

lentilka640
autor
8. jún 2020

@klarissa25 ja to akceptujem a myslím že mi to bude len vyhovovať... len sa chcem informovať

lentilka640
autor
8. jún 2020

@luccija viem plat, len či náhodou nie je tak, že jeden týždeň odrobim od pondelka do nedele, a druhý týždeň od pondelka do piatku a víkend budem mať voľný

anicka182
8. jún 2020

@lentilka640 ak by si robila jeden týždeň od pondelka do nedele a dalsi od pondelka do piatku to by si robila 12dni v kuse potom dva dni volno a potom zas 12dni to by asi nebola najlepšia varianta.

romanka_369
8. jún 2020

Ja som tak pracovala v nakupnom centre.. Bolo to fajn a vyhovovalo mi to..ale po prvom dietati som dala vypoved lebo pri malych detoch si to neviem predstavit..

simca06022011
8. jún 2020

@anicka182 no to je moznost, ale ucite nie na 8hod/denne, cize to musia mat nejak inak vymyslene
@lentilka640 je moznost ze dlhy tyzden budete pracovat napr. 6hod denne, kratky 8hod.. ale to su vsetko len dohady, treba si to zistit tam.

fiafia
8. jún 2020

Ja som robila roky krátky, dlhý týždeň 12tky. Jeden týždeň pon,ut, pia,so,ne a druhý týždeň streda, štvrtok. Mne to veľmi vyhovovalo, porobit aj doma, lekárovi bez paragrafu,po úradoch keď bolo treba nevravím o šetrení dovolenky.zobrala som si dva dni a týždeň som bola doma+ ďalšia vec príplatky. Teraz pri dieťati si neviem predstaviť 12tky ale 8 som nechcela nikdy robiť 😪 za predpokladu,že nieje práca pri doma veľa času človek precestuje, doma niečo porobit a je večer, cez víkend zase človek nevie čo skôr 😲

fokuska
8. jún 2020

@lentilka640 A ked si nasetris, tak na aku skolu chces ist studovat?

lentilka640
autor
8. jún 2020

@fokuska ja už študujem učiteľstvo slovenčiny, len musím si predĺžiť štúdium o jeden rok a ten rok sa platí. Tak si to musím zaplatiť