Čudná kolegyňa

pribinak
18. aug 2016

Dnes mi ihrisku kamoska povedala povedala co zažila v praci pri pohovore so šéfkou.
Nevedela som jej nic poradiť, proste čudná situacia v praci.

Kamoska nedávno nastúpila do noveho zamestnania, veeelmi sa tešila. Este pocas zaucania, ju kolegyna, ktoru moja kamoska vlastne nahradila, ju ta kolegyna zoznámila s vedúcou ineho útvaru. Su si co sa tyka postavenia rovnocenne. Na vedúca útvaru, jej navrhla tykanie. Kamoska priznala, ze casto s nou nie je, rak raz tykala, raz vykaka, ale ked nieco riešili, bola to dobra a efektívna spolupráca.
Teraz na sedení so šéfkou jej bolo vytknute, ze tej vedúcej sa nepáči, ze jej moja kamoska tyka. Skoro odpadla, ved ona jej to navrhla, moja kamoska je priamočiary clovek, ale nebola schopná slova, len vybalila oci.

Teraz co, minimalne raz za tyzden sa stretávajú, v praci aj na obede.
Nemoze jej nic ostrejšie povedat, lebo je to práva ruka big bossa a ona si tu pracu chce udržať. Ale toto sa jej dost dotklo.
Navyse ta kolegyna jej ani len nic nenaznačila.
Je dost z toho otrávená a znechutená.

tyelde
18. aug 2016

ja by som jej vykala a čo sa práce komunikovala normálne, inak odmeraná a neriešim....ľudia sú všelijakí, mohla aj horšie dopadnúť 🙂

pribinak
autor
18. aug 2016

@tyelde no mohla, to je fakt, ale dost sa jej to dotklo, lebo bola označená pomaly sa dajake hovado co nevie ako sa ma chovať

dominika6
18. aug 2016

@pribinak
Mala povedat ze jwj bolo navrhnute tykanie a ked a tym nebola stotoznena,mohla taktne dat najavo najprv jej az potom sefke ktorej sa ta druha evidentne pcha do analneho otvoru...😀

lussyka
18. aug 2016

V práci si netreba tykat ! Prvá chyba ! Hlavne nie s podriadenými alebo vekovo nesumernymi..

tyelde
18. aug 2016

@pribinak no veď to sa dá pochopiť, ale to už nezmení teraz...

pribinak
autor
18. aug 2016

@lussyka mojej kamoske bolo tykanie navrhnuté, nemohla si to hned pocas prvých dni dovoliť odmietnuť
Pytala som sa jej na rozdiel, ten vek aj postavenie je približne rovnaký
Ziadny rozdiel, ze 10 rokov, alebo ze podriadená a nadriadena

nyusika
18. aug 2016

Mala povedať, že jej dotyčná sama navrhla týka nie. A tej kolegyni už len vykať. Aj keby ju vyslovene opäť raz požiadala o týka nie.
Nerobiť z toho drámu, ľudia sú rozni9

pribinak
autor
18. aug 2016

@nyusika kamoska mi povedala, ze skoro jej oci z jamiek vypadli a to je pomerne výrečná osôbka
To som jej povedala aj ja, ze odteraz uz len tykať

nyusika
18. aug 2016

@pribinak chápem.
Ja som huba nevymáchaná, ale tiež by mi v takejto situácii došli slová.
To sa teraz ľahko machri je...keď mi len teoretizujeme.

candii
19. aug 2016

To u nas zase opacne 😂 .. dohodila som kamoske u nas flek mlada 22 rocna baba. A hned prevadzkarke 42 rocnej zene zacala tykat. A aj po upozorneni ze si s nou nepotykala jej aj tak tykala a dlho trvalo kym to pochopila ze jej ma vykat ze si s nou nepotykala.. 😂 proste drzost, ked uz odhliadneme ze to bola nadriadena .. uz predsa ten vekovy rozdiel a trochu slusnosti 😉 no ale k teme. Neriesila by som.. vykala by som jej. Ale uz aspon kamoska vie ze si ma na nu davat pozor.

deltaa
19. aug 2016

kaslat na nu a vykat jej, mysliet si o nej svoje a pokial ak nemusi tak nech sa s nou nebavi iba ak musi zo zdvorilosti a hlavne nic sukromne cize zaradit do kategorie POZOR a radsej sa vyhybat

moni244
19. aug 2016

A tuto diskusiu si zalozila, lebo.....?

mima4
19. aug 2016

@pribinak

no ked je tak zalezi na vykani a ani nevie ze ona sama navrhla tykanie... no zakomplexovany jedinec, asi sa citi dolezita ako prd v gatiach..

ja si pamatam, ked som ako 25 rocna nastupila do prace, bola tam 26 rocna holka v mojom veku a povedala som jej na nieco "diky", tak sa na mna osopila, ci sme si potykali a ze si vyprosi takuto komunikaciu. 😀

mima4
19. aug 2016

@candii
podla mna tykanie/vykanie nie je o slusnosti.

candii
19. aug 2016

@mima4 a o com?

candii
19. aug 2016

@mima4 ja si myslim je to o slusnosti/ucte vykat starsim a samozrejme nadriadenym ..

mima4
19. aug 2016

@candii
je to len "zvyk". Clovek pokial ma uctu k druhému cloveku, aj ked si s nim tyka, sprava sa ku nemu pekne, slusne, vazi si ho a naopak, ak niekto ma problem sam so sebou, tak dokaze sa hnusne spravat aj k tomu, komu vyka...

V BA je kopec spolocnosti, kde si tykaju vsetci, bez ohladu na vec, pracovne zaradenie a funguje to. Mne osobne je to sympatickejsie

dunakiliti80
19. aug 2016

Nech si to s ňou vykomunikuje , a bude vedieť na čom je .

jana_eyre
19. aug 2016

A preto je super, keď je vo firme proste zauzivane, ze si všetci tykaju.. Keď som robila v jednej celkom veľkej firme, tak hneď na začiatku mi bolo povedané ze u nas sa vyka len klientom.. A fungovalo to super.. Tak isto to ma aj muž a to robí v spoločnosti co ma 2000zamestnancov, tam je to ale kvôli angličtine..

No ale co sa týka otázky, sefke by som hneď vysvetlila, prečo som tykala.. Možno aj dodatocne by som vysvetlila, ze sa ma to dotklo, keďže za to nemozem.. No a kolegyna? Urobila by som si o nej obraz, už by som len vykala a komunikovala čisto pracovne..

libawet
19. aug 2016

@pribinak platí, že vyššie postavený muž alebo žena navrhuje tykanie nižšie postavenému mužovi alebo žene bez rozdielu veku, takže toto bolo v poriadku, že tá vedúca ako vyššie postavená navrhla tykanie. Už nebolo v poriadku, že jej to neskôr vytkla, prečo jej tyká? Svedčí niečo o charaktere dotyčnej vedúcej. Ďalej by som jej teda vykala a počkala na vhodnú príležitosť a slušne by som sa jej na to spýtala, prečo tak konala? Ak by ešte raz v budúcnosti navrhla tykanie, nepristala by som na to a slušne poďakovala.

pribinak
autor
19. aug 2016

@dunakiliti80 neda sa s nou si asi zacat vojnu, ona je oblubenec a prava ruka velkeho sefa, kamoska je tam vseho-vsudy 2 mesiace aj s cestou
jasne, uz ju ma v kategorii: vyhybat sa takej osobe na 100 honov, ale zial nie vzdy to pojde

pribinak
autor
19. aug 2016

@moni244 lebo moja dobra kamoska bola uplne otrasena

candii
19. aug 2016

@pribinak rozpravaj sa s nou len o com musis a drz si od nej odstup.. cisto profesionalny vztah. Lebo mam pocit ze vsetko co sa bude dat pouzije proti tebe

katkakovac
19. aug 2016

@pribinak na mieste tvojej kamratky by som si nadanu kolegynu davala sakra pozor. Ak nieco take spravila, je mozne, ze sa citi z nejakeho dovodu ohrozena. Mozno ma tvoja kamoska potencial a je sikovna a mohla by kolegynu "preskocit". Takze bacha, niektore zeny vedia byt sakra zakerne ☹ 😒

libawet
19. aug 2016

@pribinak mali sme v práci teambuilding. Bola som v tíme aj s najvyššími. Boli tam rôzne disciplíny, ktoré sme mali absolvovať ako tím, takže sme si tam logicky potykali. Na druhý deň jeden z tých najvyšších zavítal k nám do kancelárie za mojim šéfom, tak som ho pozdravila ako " ahoj" ( čo mi samej bolo dosť trápne, pretože sa cítim lepšie, ak vyšším pozíciám môžem vykať ), pozrel na mňa a hovorí mi:" Dobrý deň"...bolo mi jasné, že to tykanie bolo len v tej chvíli na tom teambuildingu a zahanbila som sa za seba, že mi to nedošlo hneď. Odvtedy si dávam na toto veľký pozor.

sardinka335
19. aug 2016

@pribinak jéééškove oči! No chudatko ta tvoja kamoška...pošlem jej Lexaurin. Proste taky je svet, ja som bola tiez taka, ze sa ma dotklo kade čo nakydali kolegyne, ktore maju radi ,,análne expedície,, u veducich a doma som nervačila ze henta je taka a onaka...Proste treba sa naučiť neriešiť, ok s hentou je to takto, viem o tom a v ramci prace komunikujeme, ale inak by som sa s nou nebavila.

zuzanalumnitzerova
19. aug 2016

Za 18 rokov praxe som sa naučila, že pre udržanie korektnych vzťahov na pracovisku je najvhodnejšie vykanie.

deltaa
19. aug 2016

@sardinka335 to si dobre napisala 😀 kolega je kolega co uz ale mne jeden klient odpisal na email kde mi tykal a tak to zaobalil do tych svojich drzich slov ze ma poslal niekde ... :D potom som mu slusne ja vykanim napisala ze by som mu poradila aby si daval pozor pri komunikacii lebo nahodou sa mu to moze vypomstit a to keby si videla co mi napisal 😀 ze mam v sebe tolko zlobi a este dalsie nejake bludy popisal, ked som to ukazala muzovi tak mi povedal ze ak mi este raz nieco odpise tak ze mu asi brnkne... zrejmne mal pocit ze sa bavi s nejakou 23 rocnou pre neho "odpadoveho" cloveka, to uz pre mna su taketo tipy ludi urcene na mavnutie rukou a nech si riesia co chcu 😀

pribinak
autor
19. aug 2016

@sardinka335 ona je pomerne priamo clovek, chape, ze kolegovia sa dokazu posekat na mnohych veciach, ale urobit taketo nieco, ze najskor si potykam a potom poviem sefke, ze nepaci sa mi, ze mi nova kolegyna tyka?
je to zakerne a tazko tam bojovat s nejakymi argumentami ako v odbornej debate

pribinak
autor
19. aug 2016

@zuzanalumnitzerova ale ta zenska tej pomej kamoske navrhla tykanie, nemohla si hned v prvych dnoch dovolit odmietnut tykanie
to je jasne, teraz uz len vykat az na veky vekov amen