Dá sa ukončiť PZP a HP, keď som nestihla dať výpoveď?

23. máj 2022

Ahojte, chcela by som poprosiť o radu, či sa dá ukončiť PZP a HP keď som nestihla termín na výpoveď? Vedeli by ste mi s týmto niekto poradiť, ďakujem

fanta
23. máj 2022

No uz len nezaplatit poistne a vypoved ti da poistovna z dovodu neuhrady. Doplatis uz potom iba alikvotnu cast za to obdobie, kedy boli zmluvy este aktivne.
Aj ked PZP by som neriskovala nemat, ak mas auto..

wade
23. máj 2022

Mozes auto prepisat napriklad na manzela. Potom vies obe zmluvy ukoncit.

autor
23. máj 2022

@fanta
@wade a dohodou k nejakému dátumu sa nedá? Na nete som našla aj také možnosti, ale nie všade to bolo písané

wade
23. máj 2022

skus sa opytat v poistovni priamo, ale pokial viem, tak vypovedat mimo vyrocie mozes dat iba v pripade zmeny drzitela, vyradenia z evidenice, kradeze alebo totalky

jaroe
23. máj 2022

Dohoda nie. Len to storno pre neplatenie ti asi ostáva. Mesiac po neuhradeni poistného bude ešte zmluva platná a vypýtajú si od teba za toto.obdobie dlžné poistné. Pokiaľ by bola vozidlom spôsobená škoda počas toho jedného mesiaca, bude poisťovňa voči tebe uplatňovať postih za neskorú úhradu poistného vo výške nejakého percenta z vyplatenej nahrady škody poškodenému. Čo sa to týka aj škody z HP si nie som istá, možno by tam krátili poistné plnenie...