Degradácia pracovnej pozície bez vážneho dôvodu

alenkay7
15. okt 2018

Chcu ma degradovat bezdovodne pretoze ineho chcu povysit, maju na to pravo?

alenkay7
autor
15. okt 2018
alenkay7
autor
15. okt 2018

@alenkay7 je tu niekto kto mi vie odpovedať?

alenkay7
autor
15. okt 2018

Prosim

alenkay7
autor
15. okt 2018

@alenkay7 vie niekto pomôcť

prasiatko30
15. okt 2018

Zeby zajst na odbory?

korunka1
15. okt 2018

Robíš u vojska,že ťa chcú degradovať?
Ak nie,tak so zmenou pozície a s tým súvisí asi aj plat,musíš súhlasiť aj ty.Ak nebudeš suhlasiť,potom asi nasleduje vypoveď ...v tvojom prípade.

wewika1
15. okt 2018

@alenkay7 nemozu ta len tak z nicoho nic degradovat z pozicie. Musia mat na to nejaky dovod a tebe ho pisomne oznamit proti tvojmu podpisu. Nic im nikdy nepodpisuj a s kazdym papierom sup za pravnikom😊pokial za to tvoja pracovna pozicia stoji samozrejme...inak je niekedy lepsie taku pracu opustit s dobrym odstupnym ako neustale bojovat a strazit si chrbat, lebo ak raz vedenie nieco chce, tak to postupne dosiahne🤷‍♀️

alenkay7
autor
16. okt 2018

@alenkay7 ide o to ze chcem dat výpoveď k 31.12. ale včera ma zaskočili povedali ze veducu chcu urobit dievča co ma zastupovala pocas mojej pn(mam crohnovu chorobu),oni nevedeli že chcem dat výpoveď. Mozu ma nejak donutit podpisat novu zmluvu?nechcem to podpísať,nic zle som neurobila robotu som si robila dobre,dovod nemaju.

alenkay7
autor
16. okt 2018

@alenkay7 klesla by som tak na plate

wewika1
16. okt 2018

@alenkay7 donutit ta nemozu nijak😉mozu ta maximalne vyhodit s tym, ze si povymyslaju nejake dovody, s narokom na odstupne, co je pre teba este lepsie, kedze si beztak chcela dat vypoved😊

eeffka
16. okt 2018

@alenkay7 nie nemozu ta donutit. Ak mas platnu zmluvu a pracukes tak ze si povinnosti plnis . Nepodpises a hotovo. A vypoved mozes dat uz teraz je oktober a napr 2m vypovedna (neviem kolko tam pracujes) a je 31.12 a mate po problemw vsetci.
Tipujem ze to bola dlhodoba pnka a baba je sikovna. Popravde mat veducu ktora stale marodi je nafigu. Nevravim ze je to spravne ale na takejto pozicii je to rychlo citit.

alenkay7
autor
16. okt 2018

@wewika1 takze to nemusim podpísať. Chybala so m len na jar dvakrat po mesiaci. Od vtedy nie drzim sa ale to dievca je dobrá kamoska s mojou nad sefkou. A paradox na tom je ze ta sefka je mpja byvala svagrina, len ja som sa vzdy ponahlala za rodinou a nechodila som s nimi na zuri, proste som nezapasovala do kolektivu.

janulap
12. jan 2019

Baby,prosim vas,ako je to ked zamestnavatel nie je spokojny s veducou na predajni?Moze ju prepustit?Moze si najst nejaky dovod,pretoze na jej miesto chce dosadit inu pracovnicku zo zrusenej predajne toho isteho podniku.Dakujem