Desiata do školy - podnikateľský plán

sonicc
24. aug 2016

Ahojte. Poprosím o reakcie mamičiek, ktoré už majú školopovinné deti 🙂 .
Pomohlo by vám, keby ste nemuseli robiť desiatu?
Viete si predstaviť, že by si vaše dieťa kupovalo rožok/pečivo/chlieb (v nejakej zdravšej podobe, doma pečený) s domácou pomazánkou, zeleninou, domácou šunkou,párok v rožku alebo špald.palacinky, buchty a podobne v škole?
Keby to pripravovala mama spolužiačky vášho dieťaťa? Samozrejme za rozumnú cenu napr.0,50€/párok v rožku, buchta, palacinka...
Rada by som si spravila malý prieskum. Ďakujem krásne! 🙂

tyelde
24. aug 2016

ja osobne mám radšej ich jedlo pod kontrolou sama a robenie desiaty mi zaberie tak 5 minút, ale teoreticky ak by som tú osobu poznala, tak možno zvážim...

nikulka1133
24. aug 2016

Ono to znie pekne. Možno niektoré zamestnané mamičky by to brali. Len ako ustrážiť to dieťa, že si tú svačinu aj kúpi? Ešte tie mladšie beriem, ale mám 12 ročného pubertiaka, ktorý by si tie peniaze asi radšej nechával a bol by bez svačiny. 😒

sissy27
24. aug 2016

@sonicc my sme takúto možnosť v škole mali a bolo to super... akurát to nerobila mama spolužiačky, ale normálne kuchárky - tak ako varia obed, tak pripravovali desiatu - koláč, chlebík s nátierkou, jogurt, pagáč... platili sme tuším 60 centov...
ak by to chcela robiť nejaká mamina, tak by na to musela mať živnosť a spĺňať aj nejaké hygienické a stravovacie normy a muselo by to ísť oficiálne cez školu, určite nie tak, že nejaká ženička z košíčka bude predávať domáce buchty - hocijako dobré, ale ak sa pol školy nakazí salmonelou, tak sa to bude ťažko vysvetľovať...

sonicc
autor
24. aug 2016

@nikulka1133 je fakt, ze to by sa mohlo stat pri tych vacsich detoch...

sonicc
autor
24. aug 2016

@sissy27 mozno by sa to dalo aj cez skolsku kuchynu vymysliet... Vyuzivalo to vela deti? Ako sa platilo? Viem ze na sš su bufety, ale na zš?

sonicc
autor
24. aug 2016

@sissy27 to je samozrejme...hygiena a vsetky povolenia. Na zaciatok musim zistit, ci vobec bude zaujem o takuto sluzbu 🙂

belllinka
24. aug 2016

@sonicc U nás na ZŠ to tak normálne funguje, že deti sa môžu objednať na desiatu do školskej jedálne, takže som rada, že ju nemusím pripravovať. Ale keby bola taká možnosť, ako popisuješ, tak by som to uvítala.

sonicc
autor
24. aug 2016

@belllinka Dakujem za odpoved 🙂

sissy27
24. aug 2016

@sonicc normálne sa to platilo tak ako obedy - teraz majú decká také čipy, len mesačne platím čiastku za stravu, prišla ponuka na desiate, kto chcel, tak priobjednal k obedom alebo len samostatne desiate... teraz chodí na gympel, tam majú klasika obedy, plus bufet, našťastie teda v bufete ponúkajú aj hotdog, toast, nejaké koláče, pagáče, tuším aj jogurty, relatívne slušný výber, nie len chipsy a sladkosti...dcéra to využíva a ja som tomu rada, lebo fakt bol u nás problém vymyslieť "čo na desiatu"..
ono najlepšie by bolo pozisťovať záujem priamo v konkrétnej škole alebo v okruhu, kde si schopná dodávať túto službu...

dominika6
24. aug 2016

@sonicc jednoduchšie by bolo otvoriť si v zž bufet, kde by bolo pečivo,nátierky,šaláty atd atd...nemyslím že buchty a párky sú extra zdravé jedlo,ale tiež že na desiatu budú mať palacinky...
nápad sa mne osobne páči,ale zas ked dáš dieťaťu 2,-e na desiatu,nekúpi si nič a minie na somarinu...

prasiatko30
24. aug 2016

Nam obcas robia take akcie v skole za na par mesiacov maju 2x do tyzdna v skole ovocne dni - vtedy dobalim len nieco na pitie a to su moje najkludovejsie dni ale ke to zadara na podporenie zdravje vyzivy a deti si ovocie nemozu vyberat - dojde den ovocia a vsetci dostanu to iste ovocie - by som bola rada ale kedze miestnym jedalnam neverim a nemyslim si ze by doaiahli nejaky zdravy variant desiaty okrem toho ovocia

sendy1977
24. aug 2016

@sonicc to by sa ti skôr oplatilo otvoriť v škole bufet, kde budeš ponúkať aj tieto potraviny.

saurian
24. aug 2016

napr u nas v skole su v ponuke nielen obedy ale aj desiate a olovranty. normalne zo skolskej jedalne, skutocne za par centov (0,30e desiata, 0,30e olovrant; v podstate su rovnake ako maju skolkari len s vacsou gramazou). vyuziva to tak tretina rodicov/ziakov.
ak to chces ako podnikatelsky plan, tak to ma mnohe uskalia, skor sa zameraj na nejake lahodky a pod....
aj samotna "distribucia" by bola zlozita.... pretoze v skole kvoli predpisom to nie je jednoduche, jedine ze by to bolo nejako "predplatene" a ty by si to tam dorucila na desiatovu prestavku ci tak nejak.... /ak sa bavime o ZS, na SS bezne byvaju bufety kde si ziaci mozu kupit desiatu/.

liaka
13. sep 2016

Ja by som tak strasne prijala nejaky bufet u nas v skole, alebo aspon keby nuekto prisiel na hodinu predavat ziakom desiaty. My sme mali v skole bufet, neskor len na hodinu sa otvaral a sem tam prislo auto s vonavymi cerstvymi pirohami. Ja by som to prijala nieco take ako pojazdne auto kde by sa predavali oblozene rozky, bagety, pirohy, mliecka atd... Len to uz asi neexistuje , ze pojazdne auto, ze 🙂 ?

liaka
13. sep 2016

@sonicc Tak ako sa Vam dari? Podujali ste sa na to? U nas deti bezne chodia do potravin co mame v dedine, ale vyber ziadny, kolace uz duplom nie a zbytocne behaju po obchode od rana ked aj ludia si chcu nakupit potraviny.

zuzizu2
13. sep 2016

@liaka pojazdne auto nie, ale mnohe skoly maju bufety. Nevyhodou tychto bufetov je ze deti si casto kupuju radsej sladkosti miesto toho aby si kupili nejaku bagetu alebo nieco take. Aj ked povedzme si ani tie bagety nie su dvakrat dake zdrave 🤐

liaka
13. sep 2016

@zuzizu2 Len nasa skola nema ani bufet ani mluecnu desiatu nic... Skoda.

zuzizu2
13. sep 2016

@liaka tak tam si moc neporadis len chystat detom desiatu. A vlastne je to aj najbezpecnejsie a vies co bude dieta jest 😉 mas istotu ze to nie je nejaky "bordel" alebo co..

kapsicky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
meluela
26. sep 2016

@sonicc my sme tiez mali cez jadalen ... fantasticke to bolo ... obedy im moc nesli ale desiatove kolace piekli famozne .. niekedy sa mi ani neuslo taka bola dlha rada a ucitelky brali domov cele plechy 🙂

petka47
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mikadooo
15. nov 2018

@sonicc ahoj, u nás v škole sú desiate v školskej jedálni (nepovinné, ale kto chce môže dieťaťu zaplatiť). Ja desiate platím a som spokojná, väčšinu dcéra zje a ja mám ráno trochu menej roboty. Veľa rodičov to využíva. Druhá vec je, že či by dieťa zdravú desiatu zjedlo. Ja ako matka by som to uvítala, keby nebola ponuka priamo v jedálni. Samozrejme závisí aj od ceny, ale určite by som to aspoň na mesiac skúsila a potom by som riešila s dcérou, či jej chuti atď.