Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Diplomovaná všeobecná sestra verzus opatrovateľstvo. Poradíte?

bucunko
22. feb 2015

Dobry den maminky. Mam taky problem a potrebujem radu a pomoc. Nastupila som do zamestnania, zamestnavatel si nevsimol pri mojom zamestnavani, ze som zdravony asistent a nie zdravotna setra. Pracujem v zubnej ambulancii totiz uz druhy mesiac. Prisiel na to az teraz. Ja som si to myslela, ze je to vporiadku kedze ma zamestnal. Teraz vysvitlo , ze nemoze ma zamestnavat. Iba v tom pripade, ze v ambulancii kde ma zdravotnu sestru. Mi sme ambulancia s dvoma doktormi,zdravotnou sestrou a mnou-zdravotnym asistentom.Cize pravne je to vporiadku.no neviem co sa bude diat dalej. Ja som to netusila, ze budu taketo problemy. Potrebujem radu. Neviem co mam robit. Povedal, ze potrebujem nadstavbove studium. Hladala som na nete kde sa to da spravit ale nikde som sa nedopracovala. som bezradna. Pomoze mi prosim aj ohladom studia.Teda KDE sa sa to da studovat a CO HLAVNE MAM STUDOVAT a poprosim radu aj PRAVNE aby somnou nemoho zametat.Musi to byt externe, lebo som maminka dvoch deti.
DAKUJEM ZA VSETKO.

olifcek
22. feb 2015

no, on Ta hlavne moze prepustit... ideal bude, ked sa s nim dohodnes a zavolaj si na nejaku zdravotnu skolu, poradia... 🙂

maslenka47
22. feb 2015

Nuz, hlavne si ty pekne "zamietla" so zamestnavatelom, ked si sa nechala prijat na poziciu, na ktoru nie si kvalifikovana. Pocitam, ze okrem ineho si este stale v skusobnej dobe, takze by som vobec nebola prekvapena, keby ta proste prepustil. Tak nejak som presvedcena o tom, ze ma na nie len zakonne, ale aj moralne pravo.

Co sa tyka dalsieho studia - to urcite nebude trvat par dni, ale roky. Neviem preco by ti to mal zamestnavatel tolerovat. On tam proste potrebuje cloveka so vzdelanim, aby mu tie ambulancie nezavreli - nie niekoho, kto este studuje.

pegy
22. feb 2015

V Nitre sa da študovať oboje aj externe.

lila77
22. feb 2015

to zvladnete vela studuje popri zamestnani urobte si to a on by mal pockat ak aj nie budete to mat urobene normalne sa to takto robi aj v statnej sprave kto to nema co vyzaduje pravna uprava ide to studovat externe a si to dorobi dnes je to normalne

katyt
22. feb 2015

A načo potrebuje zdravotnú sestru, keď Ty vlastne asistuješ lekárovi, čo môže vykonávať aj zdravotnícky asistent, keďže sa to tak aj volá, veď neošetruješ pacientov sama.

janinah
22. feb 2015

Na tvojom mieste idem na Bc. externe,je to 3 r.štúdium,googluj možnosti vo svojom okolí.

syrik
22. feb 2015

Pokiaľ chceš pracovať V zubnej ambulancii, tak opatrovatelstvo Ti bude na nič. Skôr diplomovka, aj keď dnes už všade vyžadujú titul Bc. aj na pozícii zdravotnej sestry. Opatrovateľku tiež môžeš robiť S týmto vzdelaním. Problém pri externom štúdiu by bol ten,že musíš mať odrobene 3 roky V zdravotníctve, aj to tuším pri lôžk,, nie som si istá.

jamila4676
8. feb 2017

@pegy prosím Ta čo sa dá študovať v Nitre? Ja by som chcela externe diplomovanu sestru.

janinah
8. feb 2017

@jamila4676 to je studium pre zdrav. sestry,ktoré mali klasickú 4ročnu zdrav. školu a vyžaduje si tuším 3 roky praxe ako zdrav. sestra...ale nemám ohladom toho aktuálne info...ale nie je to tak,že z gymnázia napr. ideš na dipl. sestru

jamila4676
8. feb 2017

@janinah ja končím teraz zdrav.asistent a chcem pokračovať niekde ešte externe. Len kde?

katriona1
8. feb 2017

@bucunko no v první řadě bys měla ty sama vědět co jsi vlastně vystudovala a podle toho si hledat zaměstnání, zdravotnický asistent je dost nevýhodný obor a těžko se pro něj hledá uplatnění, já jsem všeobecná sestra a pro nás není problém při zaměstnání studovat externě, ale u zdrav. asistenta to problém je, já jsem z Bratislavy a všechny kolegyně asistentky tu museli přejít na půl úvazek a jít studovat denně, protože externí tu nenašli, možná se něco změnilo a potom si dej pozor na obor, který budeš studovat, abys byla plnohodnotná sestra a mohla pracovat kdekoliv musíš vystudovat všeobecnou sestru nebo ošetřovatelství bez specializace, kolegyně asistentka vystudovala BC. obor záchranář a jako sestra může pracovat jenom na záchrance, pohotovosti, možná na ARU, všude jinde bude braná jenom jako asistentka, je to na hlavu, takže nejideálnější by bylo to ošetřovatelství
nevím jestli jsi aspon registrovaná v komoře asistentů?
no a právně si nijak nepomůžeš, jednoduše nemáš vzdělání pro danou práci, takže podle mě tě může propustit kdykoliv
@katyt no bohužel zdravotnický asistent asistuje sestře 🙂 takže může pracovat jenom pod odborným dohledem sestry, bohužel takto to vymysleli chytré hlavy, u nás jeden lékař chodí na jeden den v týdnu na ambulanci a chtěl si tam na ten jeden den vzít asistentku, jenom aby mu podávala karty a natáčela EKG a nešlo to, musela by být sestra

janinah
8. feb 2017

@katriona1 no,nešlo to,lebo ak by bolo treba pichnúť i.m. injekciu,tak to asistent nesmie.....

katriona1
8. feb 2017

@janinah bez toho, aby tam byla sestra ne, jinak u nás toto normálně asistent dělá, vlastně skoro všechno co i sestra, ale nikdy není na službě sám, vždy si je za to sestra zodpovědná co mu dovolí udělat
@jamila4676 no bez praxe tě na žádné externí nevezmou a právě tam je ten problém, že na to externí studium musíš být zaměstnaná v tom oboru, který chceš studovat a tebe zaměstnají jenom jako asistenta ne sestru, proto je velký problém pro asistenta jít studovat externě

jm1988
8. feb 2017

@bucunko daj do googla "nadstavbove studium zdravotna skola" a naslo mi ze sa da na strednych zdravotnickych skolach aj dalej studovat... Pomaturitne 2 rocne alebo dokonca 3 rocne vyššie odborne studium diplomovana sestra.... Osobne si myslim ze vyhodnejsie je vysoka skola aspon Bc. Nikdy to u sukromnika nemas iste... S bc. Nas vela moznosti...a s ovela lepsim platom uz ako sestra

jamila4676
9. feb 2017

@katriona1 ano je to tak už som sa informovala na VS máš pravdu, ešte by so skúsila sa informovať v ČR. na nejakej strednej škole.

eleonora1
7. máj 2019

@pegy dobry večer, už to ale asi zrušili , dipl.s. v Nitre externé však?. Ďakujem za odpoveď

pegy
22. máj 2019

@eleonora1 to netuším, treba pozrieť na stranke školy. V každom prípade, Bc. je vyhodnejsie ako diplomovana sestra.

eleonora1
22. máj 2019

@pegy ďakujem už som pozerala, ale našla som aj zápisnicu z minulého roku, kde boli zas iné info, preto som sa tu pýtala, keďže googlit viem 😂 ďakujem. Pre mňa by bolo lepšie dipl. Nezáleží mi na titule

Tu začni písať odpoveď...

Odošli