• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Do práce s dieťaťom mladším ako 6 mesiacov?

26. apríla 2009 
má s tym niekto skusenost, mozno dostanem pracu na 4 hod. denne, este nie som si ista ci idem, ake paragrafy a zakony sa ma budu tykat, chceli by sme na papiery uviest svokru ze sa stara o dieta....

dakujem
21. apr 2009 o 20:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dosť záleží na tom, aký pracovný pomer to bude - či hlavný s polovičným úväzkom, alebo práca na dohodu....
26. apr 2009 o 20:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
len na 4 hodinky by to bolo
26. apr 2009 o 21:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Gabi, podľa nového zákona pokiaľ dieťa nie je umiestnené v súkromnom zariadení alebo ho neopatruje opatrovateľka so živnosťou, tak strácaš nárok na rodičovský príspevok, osoba starajúca s a o dieťa, kým je matka v práci poberá opatrovateľský príspevok či ako sa to volá. Suma je cca 45 eur...
26. apr 2009 o 21:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
gabii,
ak budeš pracovať na prac.pomer (je jedno či hlavný, vedlajší, polovičný), tak nárok na rodič.príspevok nebudeš mať. Len nárok na príspevok na starostlivosť o dieťa, ak sa o dieťa bude starať svokra, tak vo výške 25% z výšky rodič.príspevku.

Ak budeš pracovať na dohodu, tak nárok na RP nestratíš, no tam sa pracovať celý rok na 4hodiny denne nedá.

NO a predpokladám, že si doteraz poberala materské a nie rodič.príspevok od narodenia dieťaťa, lebo to by bolo potom inak, ak si začala poberať RP ešte v r.2008.
26. apr 2009 o 23:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok