Dodatok k pracovnej zmluve po rodičovskej

anikka
4. okt 2016

Viete mi niekto poradit? Vo firme som mala zmluvu na dobu neurcitu. Po 5 odpracovanych rokoch som isla na MD. Celkovo som bola na MD a RD s dvomi detmi po sebe 5,5 roka. Moje miesto prebral iny kolega, pod povodnym nazvom uz neexistuje. Ked som sa chcela vratit bolo mi povedane ze kedze moje pracovne miesto zaniklo (co je asi aj fakt), mam 2 moznosti. Bud skoncenie PP s odstupnym alebo ak bude vhodne ine miesto. Nakoniec sa miesto naslo ale len na zastupovanie dlhodobej PN. Moja povodna zmluva zostava na dobu neurcitu. Prijala som to ale teraz rozmyslam aby som z toho nevysla nejako zle. Mala som podpisat dodatok k zmluve o zastupovani. Zatial ho nemam. Co musi takato zmluva obsahovat? Ustne mi bolo povedane ze ked sa kolegyna vrati, budem mat zase 2 moznosti – odstupne alebo ine miesto (ak bude volne). Mozem sa na to spolahnut alebo treba to uviest v zmluve? Co sa stane ak dodatok nebudem mat? dakujem

majusqa77
4. okt 2016

ak podpises dodatok na zastupovanie - zmeni sa ti doba neurcita na dobu urcitu - kym sa nevrati osoba ktoru zastupujes. takze pozor na to..

tarvika
4. okt 2016

zavisi od toho co je v dodatku. ale myslim ze kedze si bola na materskej dlhsie ako 3r, zamestnavatel nema povinnost drzat ti tvoje miesto. Ja by som sa poradila s pravnikom ake mas moznosti a pripadne mu aj dala odobrit cokolvek chces podpisat.

liz_lemon
4. okt 2016

@tarvika zamestnavatel je povinny miesto drzat pocas celej MD/RD, aj keby to bolo 20 rokov

tarvika
4. okt 2016

@liz_lemon aha ok. tak potom by som nic nepodpisovala, len by som dala zamestnavatelovi pisomne vediet, ze sa chces vratit a stale budes na dobu neurcitu.