Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dostala som ponuku práce, ale odvody si musím platiť

mimiq
8. nov 2012

Babule dnes som dostala pracovnú ponuku...lenže...musela by som si platiť odvody sama..Budem robiť opatrovateľku na SVK no pochybujem že mi na slovensku rodina dá navyše peniaze na odvody.Takže potrebujem radu..Mám si pýtať peniaze na odvody zvlášť? A koľko si mám pýtať od rodiny na deň? Viem že to nebude toľko čo v rakúsku ale nemám ani potuchy. Babicka je ležiak a potrebuje celodennu starostlivosť. A lokalita budú Košice.Ďakujem za rady.

zvedavamt
8. nov 2012

Ja som robila osobnu asistentku, ale to bolo vtedy cez socialku. Neviem ako je to teras. Videla som inzeraty davnejsie, ze hladaju os asistentku ku leziacemu za 2,5 e/h. Treba sa popytat na uradoch ako to je.Odvody su vpohode, ak neprekrocis urcity prijem, tak platis len zdravotku kolo 48evri mesacne,tak si zhodnot,ci sa ti to oplati.
A hlavne je to dost narocna praca ako fyzicky tak aj psychicky. Nie kazdy dobre zvlada,ake je odkazany na pomoc druhej osoby a hlavne cudzej. Hlavne starsi ludia to obcas zle zvladaju a vedia byt na opatrovatelku neprijemni. Ale to hadam boli len vynimky, ktore mi spominala sestra, kamoska a dalsia kamoska.

mimiq
autor
8. nov 2012

@zvedavamt ja som túto prácu robila 3 roky takže viem aké to je 🙂 No musela som odtial odísť.Musím si určiť nejakú sumu na deň.Keďže tam budem 14 dní a potom ma vystrieda druhá.

zvedavamt
9. nov 2012

Tak to vpohode, sestra robila par rokov ako aj jej kamoska v Rakusku.
Mozno nieco najdes tu :
http://opatrovatelky.webnode.sk/opatrovanie/
Je tam aj poradna pre opatrovatelky
Drzim palce
🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli