Dotácia na podnikanie a obhajoba podnikateľského plánu

jirouskova
16. dec 2012

Ahojte,rada by som vedela,ci ste niektora v poslednej dobe ziadala o prispevok/dotaciu na podnikanie? Prisla mi pozvanka na 3-dnove skolenie a zaujima ma,ako to teraz prebieha,kedy sa pise test,ci hned po tom skoleni a taktiez aj ten podnikatelsky zamer dokedy mam ho mat vypracovany...? Dakujem

evita68
16. dec 2012

@jirouskova ono je to na každom upsvare inak, ale spravidla sa testy robia hned na školení na konci.. kedy hotový plán, ti povedia na konci školenia.. testov sa neboj, je to brnkačka 🙂 len dobre počúvaj na školení..

aduskatt
16. dec 2012

prave to absolvujem.my sme to skolenie mali 4 hodiny, potom termin na predlozenie planu na konzultaciu, tam nam to opravili, dostali sme termin na zavazne odovzdanie, a termin na obhajobu. TA je v pondelok, napiseme najskor test a potom nas budu po jednom volat na obhajobu.......

jirouskova
autor
16. dec 2012

evita68, aduskatt dakujem a k tomu planu dali nejake osnovy,podla ktorych to je potrebne vypracovat,ja len,ci je to v pohode zvladnutelne,pocula som,ze niektori si to davaju vypracovat napr. firme...? 😉

evita68
16. dec 2012

@jirouskova dajú ti body, podľa ktorých budeš písať.. vypracované plány nájdeš nejaké aj na nete, obkecáš to podľa tvojej činnosti.. spracuj si to sama, škoda peňazí za pár viet, ktoré určite budeš vedieť zložiť.. 🙂

aduskatt
16. dec 2012

@jirouskova nam dali presne vzor ako to ma vyzerat, k tomu aj pokec, co kde a ako vyplnit.............na urade musi byt pracovnik, ktory to ma na starosti, tak sa treba popytat tam.to zdaleka nie je taky ten standardny podnikatelsky plan, ako sa vypracovava na ine ucely, urcite nemusis davat za to firme prachy......ja som to mala za hodinku napisane

jirouskova
autor
16. dec 2012

evita68,aduskatt super,dakujem pekne za info,majte sa 🙂

anos18
16. dec 2012

@jirouskova U nas trva skolenie asi 4 hodiny, potom oznamia termin na odovzdanie planu, termin na testy a obhajobu planu. Na nete si urcite najdes nejaky vzorovy podnikatelsky plan a dostanete aj body, ako mate postupovat.

jirouskova
autor
16. dec 2012

@anos18 dakujem pekne,zajtra mi to zacina,tak som zvedava,co sa dozviem... 🙂

anos18
16. dec 2012

@jirouskova U nas rozdavali material na A4, co sa bolo potrebne naucit na testy, ale nakoniec boli otazky aj z inych veci. Doporucovala by som Ti prebehnut si este zivnostensky zakon.

jirouskova
autor
17. dec 2012

@anos18 Ahoj,dakujem,dnes sme mali jednu z tem o zivnostenskom zakone 😉

anos18
17. dec 2012

@jirouskova Ahoj, a to ste uz mali hned aj test?

jirouskova
autor
18. dec 2012

@anos18 Ahoj,nie,zatial sme len tuto temu preberali,dnes vraj to bude podnikatelsky plan a zajtra bude skolenie o hodinku dlhsie,tak neviem,ci uz bude aj ten test,dnes sa na to opytam 🙂

hviezda22
12. jan 2013

@jirouskova ahoj, ja som si v decembri týmto prešla. Podnikateľský zámer som si robila sama, na nete som našla podobné. My sme mali školenie len par hodín. Test sme si pisali na konci školenia, ale ten sa nebral do uvahy. Test sa pise pred obhajobou. Mnohí ho nenapisali, kedže priprava bola dosť slaba 😝 , jednodnové školenie je fakt málo. Tých poslali domov a mali náhradný termín.
Ja už aj od 1.1. podnikam. A ty si ako pokročila?

jirouskova
autor
13. jan 2013

@hviezda22 Ahoj, skolenie som absolvovala pred Vianocami,akurat zajtra sa idem hlasit na urad a taktiez dohodnut si termin s konzultantkou ohladom podnikatelskeho planu,potom mi daju termin testu a po odovzdani podnikatelskeho planu zasa termin obhajoby,cele to trva vraj 3 mesiace,neviem,zda sa mi to dost dlho... 😨 Aky dlhy cas presiel,kym si absolvovala cely ten kolotoc od skolenia po zacatie podnikania...?

mam4
17. jan 2013

@hviezda22
@jirouskova
@anos18
@evita68
@aduskatt

ahojte baby, prosom vas je pravda ze pred poziadanim o prispevok musite byt min. 3 mesiace prihalseny na urade parce ako nezamestnany ?? co ak uz mam otvorenu zivnost ?? vtedy uz nemam narok ?? alebo mozem zivnost uzavriet, prihalsit sa na UP a potom poziadat ?? su na zaiatku aj nejake poplatky ? napr. za ten kurz a pod ?
Dakujem

evita_g
17. jan 2013

@mam4
Ak uz mas zivnost, prispevok nedostanes. Musis byt predtym evidovana aspon 3 mesiace na UP. Od maja plati novy zakon, ktory sprisnuje podmienky, prispevok dostanu len ti, co su evidovani aspon 12 mesiacov.

aduskatt
17. jan 2013

@mam4 ano, je to pravda, musis byt minimalne tri mesiace na urade prace, resp neviem odkedy bude platit novela, uz to bude 12 mesiacov. na existujucu zivnost ti to uz nedaju a pokial zavries zivnost a otvoris si znova tu istu, tak to budu brat ako spekulaciu a dotaciu ti nedaju na to iste, v com si podnikala uz☹kurz je zadarmo

mam4
17. jan 2013

@evita_g
@aduskatt
dakujem za odpovede baby ... nepotesili ste ma 😒

aduskatt
17. jan 2013

@mam4 co sa da robit☹ ja som bola medzi tymi poslednymi, co to dostali po starom, tak sa dost tesim

anos18
17. jan 2013

@mam4 Ahoj, podla starych podmienok je evidencia na UP 3 mesiace v evidencii uchadzacov o zamestnanie, ale viem, ze ma byt zmena. Najlepsie by bolo zavolat na urad prace.

hviezda22
17. jan 2013

@jirouskova dlho to trvalo, tri mesiace. Ja som tak rada ze som stihla prispevok po starom, este v roku 2012.

hviezda22
17. jan 2013

@mam4 presne tak, baby dobre hovoria

mam4
17. jan 2013

@hviezda22
@anos18
@aduskatt

hmmm, myslela som ze to funguje inak, co uz, aspon niekomu to urcite pomoze ... drzim palce baby nech sa vam dari v podnikani, nei je to teraz lahke 😝

anos18
18. jan 2013

@mam4 Dakujem. To veru vobec nie je.

aduskatt
18. jan 2013

@mam4 dakujem🙂 no, z niecoho zit treba a lepsie robit na svoj zadok ako na cudzi

ercsikek
18. apr 2013

@hviezda22 ahoj,môžem ťa poprosiť?pamatáš sa ešte na nejaké otázky z testu pred obhajobou podnikat.zámeru?mamka ide na ten test a pre starších je už ťažšie sa učiť a chcela by som jej trošku pomôcť

hviezda22
18. apr 2013

@ercsikek ahoj, veru ani nie,je tam len to, čo je na školení. Ja som s tym tiež mala problém, lebo naše školenie bolo 4 hodiny a hotovo, niektory maju aj dva dni

marijka1104
4. dec 2013

@hviezda22 Ahoj,,,
a ked uz prejdem tymi skoleniami a podnikatelsky plan uz budem mat a obhajobu...
potom oni schvalia dotaciu v plnej vyske ktoru ziadas...?.lebo niekto mi povedal ze len niekolko percent....

aduskatt
4. dec 2013

@marijka1104 dotacia je pre kazdeho v plnej vyske, rovnaka je podla toho, na ktorom urade prace to ziadas......nie je to o percentach..po novom vsak to uz nefunguje tak, ze ju priznaju kazdemu, kto splni podmienky, ale aj ked urobis testy a vsetko dolozis, nemusia Ti dotaciu priznat

marijka1104
4. dec 2013

@aduskatt hhhm..no to som zvedava..🙂 dakujem..