Dovolenka, práceneschopnosť a materská v školstve

pipistrel
25. jún 2014

Kočky učiteľky, potrebujem poradiť. Pracujem 5 rokov v školstve, mám zmluvu na dobu neurčitú. Keďže mám predbežný termín pôrodu v novembri, tak v septembri by som už nechcela nastúpiť (komplikácie s úväzkom, rozvrh a pod., načo nastupovať na jeden mesiac), keďže v októbri by som išla na materskú .... Ako je to s mojou dovolenkou v júli a v auguste? Mám nárok na celú dovolenku, alebo len na pomernú časť?

luliu
25. jún 2014

@pipistrel mas narok na celu dovolenku, nakolko na dovolenku mas narok aj pocas materskej - tzn. budes mat narok aj na pomernu cast dovolenky aj za mesiace na materskej v r. 2015

pipistrel
autor
25. jún 2014

@luliu vďaka 🙂 a platí to aj vtedy ak chcem ísť od septembra na PN? teda kým mi začne plynúť materská. Je to aj niekde uvedené? myslím nejaký link alebo presný odsek v zákonníku práce...

luliu
25. jún 2014

@pipistrel pri nemocenskych davkach co je aj materska a PN normalne vznika narok na dovolenku. Mala som za sebou obe tehotenstva a zamestnanie na dobu neurcitu. Bola som doma 2 roky s dcerou a narodil sa mi syn a nastupila som znova na matersku a za toto obdobie mi tiez vznikol v praci narok na dovolenku

milota164
25. jún 2014

ano pocas MD mas narok na dovolenku, krati sa pocas RD a pocas dlhodobej PN

sorciera24
25. jún 2014

@pipistrel tak to ti poviem presne, kedze som na tom tak ako ty..... termin v novembri...nastup na MD 20.septembra....mas narok na celu dovolenku....ja som to az do toho septembra (aby som nemusela nstupit...logicky) vykryla nahradnym volnom a dovolenkou....a este mi zvysila.....(kebyze anhodou nemas tak vela dovolenky posetrenej...dr. ti vypise PN...aj men tak navrhla,ael ja mam dovolenky dost).....cize isto mas celu dovolenku

borkavan
25. jún 2014

@sorciera24
@pipistrel
@luliu no neviem. lebo napr. ja som na PN od 24.2. tohto roka a nástup na MD mám okolo 6. 9. a mne riaditeľka povedala, že nemám žiadnu dovolenku. Že počas PN-ky nevzniká nárok na dovolenku, lebo som neodpracovala 60 dní v tomto kalendárnom roku.
Takže ja som ostala bez dovolenky a musím byť nedobrovolne na PN-ke až do MD. a pritom na poslednej páske z februárovej výplaty som mala 42 dní dovolenky ešte. A celú mi ju zobrali a aj osobné mi zobrali.
tak teraz neviem, či som sa nechala odrbať, keď vás tu čítam. ☹

eeffka
26. jún 2014

@borkavan v prvom rade by ma zaujimalo ako si mohla mat na paske 42dni, ked mas na rok nárok na 20al25dni, a z minulého roku sa da preniest max 5dni, takze ak by si tak spravila mala by si tam mat max !!! 5+25=30dni. dalsia vec nemas odpracovanych 60dni tak nemas narok na novu dovolenku ale mala by si mat stary zostatok a o ten si sa nechala osklbat, az nastupis na MD, tak ti pocas nej vznikne narok na dovolenku , lebo MD sa povazuje za vykon prace, na to neskor nezabudni.
K osobnému ohodnoteniu sa neviem vyjadrit nakolko som u súkromníka, neviem ako skolstvo , ci je nejaky narok, alebo je to na lubovoli riaditela

borkavan
26. jún 2014

@eeffka ale ja som učiteľka a učitelia majú 45 dní dovolenky počas kalendárneho roka. Je to aj v zákonníku práce. A starú som si uplne minula presne do konca min. kalendárneho roka. Lebo učitelia to majú presne vyrátané na prázky cez vianoce, jarné a letné a to je dokopy presne 45 dní. Takže to presne vyšlo v roku 2013. A aj náhradné volno som si minula v roku 2013 na iné veci.

len toto som chcela vedieť... takže keď som neodpracovala 60 dní v tomto kalendárnom roku tak si môžem tak akurát pískať. sakra. Len neviem čo sa pokladá za odracovaný deň.. či aj sviatok aj SO a NE. Alebo len fakt pracovné dni.

eeffka
26. jún 2014

@borkavan aha to som nevedela, takze bolo to OK, nemas na rok a 60pracovnych dni.

sorciera24
26. jún 2014

@borkavan je to tak, musis mat odpracovanych v novom roku, 60 dni, aby si amla anrok na dovolenku....co zakladatelka ma....k nej som sa konk. vyjadrovala....cize ona ma....ty nemas....

borkavan
26. jún 2014

@sorciera24
@eeffka hej, hej, už som si to naštudovala. no čo už.

pipistrel
autor
1. júl 2014

@luliu
@milota164
@sorciera24 ďakujem dievčatá, dostala som celú dovolenku 🙂