Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Firma bola v konkurze a je vymazaná z registra

laila22
9. jún 2010

Moj problem spociva v tom, ze som na MD a firma v ktorej som pracovala, zmenila majitela a nazov baby co boli na MD zostali v povodnej firme, ktora sla do konkurzu... nikto ma oficialne neinformoval co sa deje...vcera som patrala na internete a zistila som, ze sud nariadl vymazanie tejto firmy z obchod. registra... takze zanikla... Moj problem spociva v tom, ze nemam zapoctovy list z tejto firmy a ako sa k nemu dostanem, ked som vypoved nedostala, ani nedala, nikto ma neinformoval... viem, kde su tie papiere, ale pravne to nie e nijako podlozene tak ta uctovnicka mi ich nemoze dat...
telefonovala som na urad prace, tam mi povedali, nech zavolam byv. majitelovy, nech si vyziadam rozhodnutie sudu, ktory nariadil vymzat firmu, nech zistim kto bol spravca konk. podstaty, nech napisem list, ze kde su archivovane listiny... a nech si najmem pravnika...
viete mi niekto poradit? dakujem

gapa
9. jún 2010

pre začiatok
skús pohladať v obchodných vestníkoch, kto je váš správca konk.podstaty, kontakt na neho ... Hladá sa tam dosť ťažko, je tam viacero oddelení, ale hladaj v časti K (konkurzy) ak sa nemýlim (a je to potom zoradené abecedne podla názvu firmy) a ked nájdeš vašu firmmu, napr. kedy začalo konkurznékonanie, tak si opíš číslo konania a toto písmeno lomeno čísla daj do vyhladávania. Tak sa ti ukáže predpokladám len už to, čo sa týka firmy, ale už nie zapisy do OR, tie už majú asi inú značku. Ale údaje o konkurze by tam mali byť pod tou značkou všetky.

laila22
autor
9. jún 2010

Hlavná stránka
MINISTERSTVO SPRAVODLIVOSTI SLOVENSKEJ REPUBLIKY
OBCHODNÝ REGISTER
NA INTERNETE

SlovenskySlovensky | EnglishEnglish

Microsoft
ditec
Hewlett-Packard
Výpis z Obchodného registra Okresného súdu Žilina
Tento výpis má len informatívny charakter a nie je použiteľný pre právne úkony !

Oddiel: Sro Vložka číslo: 15866/L

Obchodné meno:
Fashion, s.r.o.
(od: 02.02.2005 do: 20.11.2009)
Sídlo:
Senická 624/3
Liptovský Mikuláš 031 04
IČO:
36 427 136
(od: 02.02.2005)
Deň zápisu:
02.02.2005
Spoločnosť zrušená od:
21. 8. 2009
(od: 21.11.2009)
Právny dôvod zrušenia:
Rozhodnutím konkurzného súdu o zastavení konkurzného konania pre nedostatok majetku podľa § 68 ods. 3 písm. d) Obchodného zákonníka.
Deň výmazu:
21.11.2009
Dôvod výmazu:
ex offo výmaz
Právna forma:
Spoločnosť s ručením obmedzeným
Predmet činnosti:
kúpa tovaru na účely jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod) v rozsahu voľných živností
sprostredkovanie obchodu v rozsahu voľnej živnosti
maloobchod v rozsahu voľnej živnosti
výroba ostatného vrchného ošatenia - výroba konfekčného textilného tovaru, odevov a odevných doplnkov
zabezpečovanie služieb potrebných na prevádzku objektov, zariadení a budov
prenájom automobilov
kancelárske a sekretárske služby (vrátane kopírovacích a rozmnožovacích služieb)
podnikateľské poradenstvo v rozsahu voľných živností
reklamné činnosti
Spoločníci:
Soňa Chmelková
Senická 624/3
Liptovský Mikuláš
Výška vkladu každého spoločníka:
Soňa Chmelková
Vklad: 200 000 Sk Splatené: 200 000 Sk
Štatutárny orgán:
konateľ
Mária Markovičová
Hlboká 5966/8
Trnava
Vznik funkcie: 07.02.2005
(od: 19.02.2005 do: 23.09.2008)
Mária Markovičová
Hlboká 5966/8
Trnava
Vznik funkcie: 07.02.2005 Skončenie funkcie: 08.09.2008
(od: 24.09.2008 do: 23.09.2008)
Soňa Chmelková
Senická 624/3
Liptovský Mikuláš
Vznik funkcie: 02.02.2005
Konanie menom spoločnosti:
Za spoločnosť koná a podpisuje každý konateľ samostatne.
(od: 19.02.2005 do: 20.11.2009)
Za spoločnosť koná a podpisuje konateľ samostatne.
(od: 02.02.2005 do: 18.02.2005)
Základné imanie:
200 000 Sk Rozsah splatenia: 200 000 Sk
Ďalšie právne skutočnosti:
Na základe uznesenia Okresného súdu Žilina č. k. 1K 17/2009 – 408 zo dňa 30.07.2009, ktorým bolo konkurzné konanie dlžníka: Fashion, s.r.o. zastavené pre nedostatok majetku, sa obchodná spoločnosť s obchodným menom Fashion, s.r.o., so sídlom Senická 624/3, 031 04 Liptovský Mikuláš, IČO: 36 427 136 v zmysle § 68 ods. 4 Obchodného zákonníka z obchodného registra Okresného súdu Žilina dňom 21.11.2009 VYMAZÁVA.
Dátum aktualizácie údajov: 08.06.2010
Dátum výpisu: 09.06.2010

O obchodnom registri SR | Návod na používanie ORI | Naša adresa email
Vyhľadávanie podľa : obchodného mena | identifikačného čísla
sídla | spisovej značky | priezviska a mena osoby

Stránkové hodiny na registrových súdoch
Formuláre na podávanie návrhov na zápis do obchodného registra

@gapa zatial som nasla len toto.. inak sila, ze ta spolocnost je zrusena skoro rok. a ked som dnes volala bossovi a pytala som sa ho na tie zapoctove listy.. tak mi povedal, ze to je dobra otazka a hlboko sa zamyslel...

gapa
10. jún 2010

našla som cez vyhladávanie
1k/17/2009 (majú také isté číslo ešte jedna firma okrem vašej!) a niekedy v zoznamoch nie je uvedené lomítko, niekedy je medzera, tak nemusia byť všetky údaje o tom, to by sa chcelo s tým trochu pobaviť, ak by si chcela všetky záznamy. A tiež som zistila, že to tuším podla abecedy nie je vždy, sa v tom nevyznám dobre, len čo som sama hladala a si všímala.

v obc.vestníku
118/2009 pod č. K004043 začiatok konk. konania
123/2009 pod č. K004234 ustanovenie predbež. správcu JUkr Alena Balážová
157/2009 pod č. K005562 odmena správcovi + vrátenie zostatku firme, t.j.
predpokladám že niekde je tam aj zastavenie konkurzdu z dôvodu nedostatku majetku a ešte by tam mali byť aj úradné hodiny predbežného správcu, ale to som už nenašla, možno som prehliadla, toto bolo v rýchlosti, lebo malý mi tu plače. Kontaky na sprácov sa dajú aj inde zistiť.

gapa
10. jún 2010

to sú tie obch. vestníky, čo som hladala cez to vyhladávanie. Skús príp. cez to priezvisko sprácvu

gapa
10. jún 2010

tu je myslím vaša bývala správkyna
http://www.justice.gov.sk/skp/fs.aspx

gapa
10. jún 2010

len natukaj jej meno a ti ukáže kontakt

gapa
10. jún 2010

ak však konkurz zrušili pre nestatok majetku, tak neviem, aký je postup. Skús si nájsť cez tel. zoznam konktakt na tú správnkynu, ak to nenájdeš v obch.vestníku. Snád poradí?

laila22
autor
10. jún 2010

@gapa pyta to odo mna nejaku registraciu... nasla som to v tom vestniku, ale info su len pre regstr. registraci je bezplatna? lebo v podstate som sa tam zaregistrovala, tak nevie este aku registraciu treb.
inak ti dakujem ze si si dala namahu, si zlata...

laila22
autor
10. jún 2010

@gapa nasla som kontakt na nu 🙂

gapa
10. jún 2010

mne nepýtalo registráciu? tak neviem ako si to hladala. Som velmi zvedavá, ako dopadneš, lebo som dosť skeptická. By som asi hladala hlavne kontakt na bývalú mzdárku, tá nakoniec možno najviac pomôže. Alebo ak správca robil niečo s mzdami (ale asi nestihol za tak krátku dobu), tak snád má on mzdárku.
A bacha, ak majú doklad o podaní návrhu na konkurz na súd (s pečiatkou od súdu), tak v prípade, že s tebou skončia PP napr. ku dnu 30.6.2010 z dôvodu zrušenia firmy (t.j. musí tam byť organizačný dôvod ukonč.PP) a potvrdia ti nárok na odstupné na jednom tlačive, tak sa dá získať odstupné zo soc.poisťovne z garančného poistenia. Ak požiadaš do tuším 60dní od ukončenia prac.pomeru!!!
Ale treba tam viac dokladov aj zo strany zamestnávatela a podstatný je ten papier s pečiatkou prevzatia na súde o doručení návrhu na konkurz súdu (zisti kt o podal návrh, asi sám zamestnávatel a či ho má).

gapa
10. jún 2010

napr. aj výpis z OR, ak už firma zanikla, tak neviem, ako sa to dokladuje, lebo musí byť originál a nie starší 3mesiace. MOžno aj to by mohol byť probém. Ale nedaj sa odbiť, že konkurz zrušili. Podstatné je, že bol podaný návrh na konkurz, predpokladám. Resp. nemôžem si byť taká istá, radšej by som si aj toto overila na soc.poistovni a najlepšie písomne dotaz mailom.
T.j. že ti skončil PP až po ukončení konkurz.konania pre nedostatok majetku a firma je už vymazaná z OR. Tebe ako zamestnankynu o tom nikto neinformoval, zistila si to až po výmaze firmy náhodou. Môžeš si aj po zániku firmy uplatniť nárok z GP a ak zamestnávatel neoznámil vznik plat.neschopnosti (podanie návrhu na konkurz na súd= tá pečiatka na spomínanom papieri), môže tak urobiť dodatočne a aký výpis z OR priložiť, ked firma je už vymazaná zOR?
... tak nejako by som sa spýtala.

Ale som akosi na niečo pozabudla, či ti môže on skončiť PP teraz, ked už firma neexistuje. T.j. asi ti mal skončiť PP najneskôr výmazom z OR????????? To by bolo zle, lebo len do 60dní (od vzniku plat. neschopnosti firmy alebo od ukončenia PP) sa dá podať žiadosť z GP myslím.

gapa
10. jún 2010

no nie je to jednoduché, tých info je vela. Snád ti niečo pomohlo. Ale ozaj neviem, ako to bude v tvojom prípade. Ja som si tie papiere vybavovala sama, ešte niečo teda nemám vybavené.
Podstatný je napr. evid. lisl dôch. zabezpečenia, lebo od ra 2004 sa podávajú údaje naraz pri ukonční prac.pomeru!!! T.j. takéto prípady ako ty alebo ja na to môžu doplatiť, že papiere do dôchodku nebudeme mať v poeriakdu, ak sa o to nepostaráme same (s pomocou niekoho).

gapa
10. jún 2010

píšem ti tak narýchlo, čo ma napadá, lebo neviem či sa najbližšie dni k PC dostanem, ideme na víkend mimo. Tak skús pozisťovať sama a potom prípadne ti v ničom poradím, ak ešte budem vedieť. Ja som sa na to pripravovala pol roka, kým som to vybavovala, t.j. hladala som info postupne, vždy niečo.

laila22
autor
10. jún 2010

@gapa ja nerozumiem tvojim skrtakam.. PP, GP...
tak zavolala som jej a povedala ze bola len predbeznou spravkinou a ze nic nearchivovali, ze ona zistovala len ci firma ma alebo nema majetok..ze sa mam obratit na konatelov... volala sam majitelovi, ale neviem co bude...?
gapa volala som aj s mzdarkou a ta povedala, ze mam narok na odstupne z toho garancneho fondu..

laila22
autor
10. jún 2010

gapa dakujem v pondelok pojdem do soc. poistovne.. inak z tej firmy nie som jednia co som takto dopadla..
dakujem za info

gapa
10. jún 2010

PP = prac.pomer GP garančné poistenie.
Nárok síce máš, ale žiadosť treba podať do 60dní od ukončenia PP. tak bacha na to. Išla by som na tvojom mieste sa informovať na soc.poisťovnu a pre papiere na podanie žiadosti z GP. A hlavne sa spýtaj na to ukončenie PP a dokedy podať žiadosť, ak by ti skončili PP npar. v r.2009spätne?? (neviem či sa to dá alebo ako sa to robí)

A tiež ako to bude s tým výpisom z OR, čo musí zamestnávatel dorušiť na SP s kopou viacerých papierov
(ja som si to financovala sama overovanie u notára tých papierov cca 190Sk +6,5eur správca zaplatil výpis z OR). Tj záleží aj o akú sumu u teba ide. Ak ti ostala nejaká dovolenka, tak sa dá, ale záleží z akého roku je to dovolenka, myslím, že sa dá len z r.2008 a 2009 (by som musela pozrieť, ako je to presne v zákone).

T.j. zistiť, kedy ti skončia PP z dôvodu zrušenia firmy.
a či sa to ozaj dá z GP, kôvoli dátumom a dokladom (výpis z OR + doklad o vzniku platobnej neschopnosti (PN)

laila22
autor
10. jún 2010

gapa ta firma je zrusena uz rok... mne nejde ani o to odstupne... dovolenku som vycerpala vsetku. jedine na com mi zalezi je ten zapoctovy list a nech mam papiere v poriadku... ak dostanem k tomu odstupne budem rada, ale v to vobec nedufam...
si fakt zlata, ze si si dala taku namahu mi to vsetko popisat.. diky

gapa
10. jún 2010

laila,
tak to máš pravdu, že niekedy sú tie papiere asi dôležitejšie ako pár penazi. A asi oboje nebude možné, len tak odhadom, myslím.

tu je dobrý príspevok ku garanč.poisteniu, ak by náhodou.
http://www.porada.sk/768805-post8.html

príp. ked už budeš v SP, tak zisti si aj to dôch.poistenie, aj ked evid.listy myslím posielajú na ústredia (neviem iste), snád ti poradia, ako si potom skontrolovať, či to máš ok, ked ti dajú aj záp. list.

ale na tvojom mieste si potom overím to dôchodkové poistenie, či odovzdali evid.list dôch.poisteia, lebo do r.2004 do konca PP by si mohla mať potom problém, ak by to neodovzdali. Do r.2003 sa posielali tieto údaje po ukončení roka, od 2004 už nie. Možno ak by si mala napr. výplatné pásky a dvoch svedkov, tak sa to robí teraz, ked niekto ide do dôchodku a chýbajú údaje. Ale to už je posledná možnosť. Ale treba na to mysleť teraz, ked sa ešte údaje dajú zohnať.

Ak by nevybavili zdrav. poistnovu, tam nie je problém, nič od nich nepotrebuješ, len ked máš zápočtový list, s tým vybavíš všetko. Oni ti poradia na ZP. Ale soc.poistnovu vybaviť sama nemôžeš, myslím.

alenk
22. jún 2010

ahojte baby, ja mam trochu iny pripad, aj ked podobny. 28.6. nastupujem na MD a k 30.6. zanika moj zamestnavatel, z dovodu zlucenia s materskou firmou (materska firma vystupuje ako pravny nastupca firmy, prebera zavazky a zamestnancov).
1. mozem dostat vypoved z dovodu zaniku firmy? mam narok na vypovednu dobu aj odstupne? (o zaniku sa vedelo od zaciatku aprila, mohli mi dat vypoved v aprili, odkladaju to hajzlici na poslednu chvilu) alebo len odstupne? ☹
2. ak mi ponuknu novu pracovnu zmluvu (predpokladam ze velmi nevyhodnu) mozem ju odmietnut? co potom? mali by mi dat vypoved s narokom na odstupne?
som celkom zmatena, stale neviem na com som, vo stvrtok a piatok su vsetci na firemnej akcii, budem v praci asi sama a nevyzera to tak, ze by mi zajtra povedali co sa bude diat 😒

laila22
autor
1. júl 2010

alenk - daj vediet ako si dopadla...

u nas vo firme to bolo tak, ze posledny den dostali vsetci vypoved a zaroven novu pracovnu zmluvu... ak si na md, vypoved mozes dostat z dovodu zaniku firmy a mas narok na odstupne... zamestnavatel ti moze ponuknut aj novu zmluvu... ale mozes dopadnut aj ako ja a moje ,,kolegyne na MD - nedostat vypoved,ani odstupne a prist o odpracovane roky... u u mna je to v stadii riesenia, ale neviem ako to dopadne...

chantalle7
17. aug 2010

@gapa ahoj Gapa uz som ti raz pisala v inej teme o podpore po RD ale teraz pisem sem lebo sa mi to zda vhodnejsie...
takze zhrniem svoj stav: teraz som na RD (deti maju 1rok) moj zamestnavatel je v konkurze, zamestnanci uz dostali vypoved zostali nedorieseni PN a na RD zamestnanci cize aj ja. kedze po vypovedi by som mala mat narok na 3mes. odstupne a zaroven tam mam este nedoplatok z dovolenky, dostavam sa nad ramec, kotry vie vyplatit garancny fond SP. chcem sa ta opytat ako mam postupovat, kedze este vypoved nemam ale ziadost na uplatnenie pohladavky spravcovi mozno podat do 20.8.2010. Podla predbezneho info si vraj nemozem ziadat skor ako mam vypoved lenze neviem ako sa mi tieto peniaze potom vyplatia ak si to neuplatnim resp. ci o ne musim kvoli tomu prist.

neviem ci som to napisala dost zrozumitelne ak nie tak este upresnim.

gapa
17. aug 2010

@chantalle7
samozrejme o peniaze prísť môžeš, ale to je mimo tvojho vplyvu.
Je výhodnejšie, ak PP skončí až po vyhlásení konkurzu (t.j. nezáleží či pred alebo po vzniku platnobnej neschopnosti). V takom prípade tvoja pohladávka by mala byť uspokojená priebežne správcom, ak peniaze sú. Ak by tvoj PP skončil pred vyhlásením konkurzu, tak si mušíš prihlásiť pohladávku do konkurzu a bola by si uspokojená pomerne po ukončení konkurzu.
Ale aj tak treba napísať potom správcovi list s uplatnením si pohladávky u neho. Ja somnajprv napísala plnú sumu s tým, že som napísala, že si mienim uplatniť nárok na pohladávku aj v SP. Ak mi prídu peniaze skôr zo SP, tak mu to oznámim (ale tým pádom nemáš nárok na vrátenie preddavku dane zo sumy, čo ti SP vyplatí).

Ja som na to presne tak, no peniaze neboli, tak teraz čakám, vraj aspon časť z rozdielu by mala vyjsť.

Nezabudni do 60dní od ukonč. PP podať žiadosť na SP + kopia PZ + kopia najlepšie zápočtového listu alebo výpovede. RAdšej si urob kopie a nechaj potvrdiť prevzatie.

Snád máš serioznejšieho správcu, ako sme mali my, lebo on nevybavoval ani to, čo podla zákona mal.

Si priamo z MA?

chantalle7
21. dec 2010

@gapa aho Gapa iba som ti chcela napisat kedze som ti to slubila ako sa to zatial vyvija u nas vo firme takz ezamestnanci su uz vsetci prec okrem nejakych PN a nas na MD par ludi tam robi na dohody.zatial stale dostavam odpoved ze nic sa nedeje este ani predaj nezacal takze len vyckavam najprv som mala cakat do konca sept. potom okt. teraz az do maja 2011 takze zatial sa nic nedeje. a teda ani ja nic neplatim . Dufam ze je to ok kedze som stale vedena ako zamestnanec i ked firma urcite nic neplati.
zelam tebe ale aj ostatnym s tymto trapenim krasne Vianoce a vsetko naj naj v novom roku.

gapa
21. dec 2010

@chantalle7
Dakujem, aj Tebe príjemné sviatky. 🙂

Ten náš správca sa tiež neozýva a chcel firmu zlikvidovať do konca roku. Teraz už nesledujem, či sa niečo v zákonoch menilo čo sa tohto týka a napr. zákon o konkurze.

pazitna
19. mar 2011

Najdem tu dakoho kto mi pomoze ako mam postupovt ked som na MD, a firma v konkurze a nasledne vymazana z obchodneho registra dakujem.

gapa
20. mar 2011

@pazitna
tak to už bol konkurz asi dávanejšie? Jednoznačne si mala kontaktovať správcu konkurznej podstaty a s ním všetkko riešiť. Hlavne ukončenie prac.pomeru a ak nemá na vyplatenie odstupného, tak aby si si mohla uplatniť nárok z garančného fondu soc.poisťovne. To musíš dať žiadosť do 60dní od ukonč. prac.pomeru (ak sa nič nezmenilo). Ale to musí aj firma (obvykle správca konk. podstaty) na SP nahlásiť aj plat. neschopnosť a aj potvrdiť na dalšom tlačive údaje.
No nejako sa mi nezdá, že firma zanikla a s tebou ešte neskončili prac.pomer? Aj ked tie zákony sú dosť deravé. Správca nepotrebuje vraj zo soc.poisťovne (kde si vedená ako zamestnanec predpokladám) žiadne potvrdenie na výmaz. Treba dať aj SP do poriadku a hlavne aby tam odovzdali aj evid. list dôch. zabezpečenia, lebo inak by si mala problém v čase vybavovania dôchodku s rokmi 2004-dotera (ak teda tam robíš od r.2004), lebo do r.2003 sa tieto údaje posielali do SP ročne, no teraz až pri ukončení prac.pomeru.

pazitna
23. mar 2011

JA som tam pracovala od roku 2005 a Firma zanikla v roku 2009 ale ja som sa to dozvedela az teraz.A nemozem na majitela podat tresne oznamenie. Fakt som uz zufala a neviem nakoho sa mam obratit.

gapa
24. mar 2011

@pazitna
ja by som napísala otázky minimálne na inšpektorát práce, sociálnu poisťovnu s čo najviac konkrétnymi údajmi. LEbo tebe ide hlavne o to, aby ti ukončili riadne prac.pomer v soc.poisťovni (zdravotná sa myslím bude dať vybaviť, ked budeš mať niečo v rukách), podali odhlášky, zaslali evid.list dôch.zabez.
NO a cez inšpektoráta práce snád by ti mohli pomôcť napr. od koho získať zápočtový list a príp. aj odstupné (čo však predpokladám bude problém), ak už firma neexistuje a s ukončením tvojho prac.pomeru sa nikto neobťažoval.
Ale dobré by bolo, aby si predtým získala sama čo najviac informácií o spôsobe zrušenia firmy (konkurzom, likvidáciou ...) a následne sa už pýtala priamo s uvedením konkrétnych údajov. Možno aj cez google vyhladať heslá, živnostenský register aelbo obchodný register či obchodný vestník, cez meno majitela, či ičo ...
Netuším, či tieto inštitúcie ti pomôžu, ale snád ti poradia další postup. No nie som právnik, t.j. netuším, či by žaloba pomohla, resp. aké by si mala šance. Ked budeš mať viac údajov, tak skús aj na iných forach dať otázky.
Túto moju radu ber ako od úplného amatéra, lebo nepoznám taký prípad, resp. počula som už napr. o zahraničných majiteloch, čo zrazu zmizli, no netuším, ako to dopadlo.
A tiež by som sa snažila skontaktovať sa na mzdárku, či účtovníčku. Tá ti tiež môže dať nejaké info.

monika1310
27. mar 2011

Ahoj gapa

prosím Ťa o radu, pracujem vo firme, ktorá je organiz. zložkou zahr.podniku, ale, momentálne som na RD. Dozvedela som sa, že firma je v konkurze v Prahe,návrh bol podaný 25.2.2011, majiteľ ju predtým predal inej českej firme, ktorá už je vymazaná z OR dala. Naša firma slov.pobočka vymazaná nie je. S mojím nadriadeným, ktorý je vedúci tejto slov.pobočky a má právomoc konať samostatne(, je to vo výpise )je ťažká reč, jemu vyhovuje, že je zamestnaný, pretože nemusí za seba platiť odvody, má iné príjmy a nič v tejto veci nekoná. Tvrdí, že výpoveď mi on dať nemôže.Z garančného fondu nárok nemáme, lebo firma od augusta 2010 neplatí mzdy, ani odvody. Problém je ten, že mi nemá kto dať výpoveď. Učtovníčka, ktorá pre firmu pracovala externe skončila ku 31.12.2010 a tvrdí mi, že ak podám výpoveď sama, tak mi papiere ešte potvrdí, ale potom budem musieť pátrať sama, resp.zistiť si či mi dá výpoveď správca konkurznej podstaty z Prahy, lebo tieto papiere posiela do Prahy.
Ja sa teraz pýtam, ak dám výpoveď sama, čo sa zmení ak som teraz na RD? Budú ma na úrade práce evidovať, ak si po skončení rodičovskej nenájdem zamestnanie , poprípade mám nárok aj na podporu? Na úrad práce mám ísť do 7 dní od výpovede, alebo až po skončení RD?
Ja sa totiž obávam, že žiadne výstupne papiere nedostanem a potom to naozaj bude problém. Ďakujem za odpoveď Monika