Firma mi dlží mzdu. Ako mám postupovať?

nemo1
4. jan 2009

mam problem,cez pracovnu agenturu FANY-Maria Zitova v Partizanskom som pracoval v zahranici. firma mi dlzi peniaze za 2 mesiace. poradte mi ako to riesit,mam podat trestne oznamenie,alebo ma niekto lepsi navrh. dakujem

jaduska
4. jan 2009

Skús najprv poslať doporučený list (najlepšie aj s doručenkou, aby si mal doklad), kde žiadaš o vyplatenie mzdy. Ak nebudú nijako reagovať, tak potom to rieš súdnou cestou. čím skôr, tým lepšie.

lauraaaaaa
16. aug 2012

no a mozes ist aj do socialnej poistovne vyziadat si ci vobec tvoj zamestnávatel platil do socialky ci si plnil svoju povinnost a ak nie tam je ze od 1 nov,2011 je trestne aj zamestnávatel neplatí tak a asi ani neuvidís tie peniaze jedine uz len tou sudnou cestou,lebo odopieranie mesačnej mzdy od pracovníka je trestné zo zákona.

lauraaaaaa
16. aug 2012

ja mám ten problen ze ani mna nevyplatil a este dalsich pat ludí, a ked mi podpisoval zrusenie dohody o dohode prac.cinnost, tak jeho drahá povedala aby som aj zajtra prisla lebo treba tortu dokoncit,ale to im netuklo ze mne dlhuje za celí mesiac peniaze.slubila som ze prídem, ale nejdem, aj on sluboval ze bude mzda a nie je, trpnem co bude dalej 😅