Forma životopisu

martina374
27. apr 2020

Ahojte, chcem sa spytat, aká forma životopisu teraz " letí". Pomaly mi končí rodičovská a chcem rozposlať životopisy. Lenže ten typ životopisu, ktorý sme písali na strednej pred niekoľkými rokmi už asi nieje aktuálny tak by ma zaujímalo ako má teraz vyzerať správny životopis. Na nete som našla rôzne druhy, bez fotky, s fotkou, napísané cez stranku kariera.sk alebo aj len tak vo worde a jednotlivé odstavce rôzne poprehadzované. No neviem sa z toho vyznať. A nechcem poslať niečo zaostalé. Aké životopisy ste v poslednej dobe posielali vy?
Ďakujem.

natalala
27. apr 2020

@martina374 mrkni na profesiu tam mas fajn predlohy. Iba povyplnas udaje a ono ti to naformatuje, plus vies si tam zivotopis rovno uverejnit a uviest o aku pracu mas zaujem, potom sa ti vedia z firiem ozvat. https://www.profesia.sk/napisat-zivotopis/

simkids
27. apr 2020

tiez odporucam profesia.sk, das si format aky chces, vypises vsetko alebo si podla neho urobis svoj, tiez som bola v sitiuacii ze som hladala pred polrokom pracu a tento sa mi najviac pozdaval, mne sa ozvali inac z profesia prave na zaklade zivotopisu, ktory som tam mala uverejneny

bibkapipka
27. apr 2020

@martina374 ahoj, urcite si sprav aj CV vo formate europass. k nam do zamestnania akceptuju len take. zalezi samozrejme aj na aku poziciu.

simkids
27. apr 2020

@bibkapipka mne kamoska personalistka povedala, ze len nech si nerobim europass, mne osobne sa tiez vobec nepaci, ak pozadujete len ten, mali by ste to mat niekde uvedene, ja som sa s tym nestretla,kde by akceptovali len ten

bibkapipka
27. apr 2020

@simkids je to uvedene v inzerate, ze pozaduju europass

natalala
27. apr 2020

@simkids co ja viem tak statne institucie to pozaduju 🤷🏼‍♀️ Mne sa teda ten format tiez zdal cudny ale potrebovala som taky kvoli jednemu projektu mat

vonaruze
29. apr 2020

@martina374 naozaj sa format da dnes najst kdekolvek a profesia ma vzory v poriadku, dolezite je len to co tam napises.. rozpsiat aj pracovnu napln, stava sa casto ze ludia uvedu len nazov pozicie a clovek si ma asi domysliet za co bol zodpovedny v tom danom case, s cim ma skusenost. pozor na gramaticke chyby, a vyhla by som sa zverejneniu fotke ak sa nevyzaduje resp ak nemas vhodnu profesionalnu fotku.. drzim palce v hladani prace

martina374
autor
30. apr 2020

@natalala
@simkids
@bibkapipka
@vonaruze dakujem vam vsetkym...takze pozriem profesiu a taktiez sa mrknem aj na ten europass keby nahodou 🙂

martina374
autor
21. máj 2020

Ahojte, este by som sa chcela spytat ako pisete alebo ci pisete do zivotopisu aj obdobie materskej a rodicovskej dovolenky. Ak som nastupila na prvu matersku s prvym dietatom a potom subezne po nej s druhym dietatom tak mam napisat len zaciatok a koniec, netreba tam rozpisovat kedy s ktorym dietatom?

simkids
21. máj 2020

@martina374 nie, po spravnosti by si to vraj nemala uvadzat vobec, ale nesuhlasim, vzniknu zbytocne nedorozumenia. Myslim, ze prave na profesii v zivotopise je kolonka ine alebo nieco take a tam som uviedla Rodicovska dovolenka od do. Urcite ich nezaujima kedy si bola s akym dietatom, ale ake mas skusenosti pracovne.

pieksamaki
21. máj 2020

@martina374
To by aj mna zaujimalo.ja by som mpzno napisala manazment rodiny 🙂.
A vobec ako sa na to pozeraju personalisti?

simkids
21. máj 2020

@pieksamaki podla personalistov co viem by si to tam nemala uvadzat lebo to nesuvisi s pracou. Vo firme kde ma ale zobrali po rodicovskej sa na to napriklad pozerali v pohode, ze to tam mam uvedene, myslim, ze je to aj ferove voci zamestnavatelovi, ze som nepracovala v predchadzajucej robote 7 rokov ale len 2 a ze nemam pracovne navyky. Zaklad je dostat sa na pphovor s tym ze vedia o situacii a potom je to uz na tebe. Horsie keby clovek sa dostal na pohovor a tam zistia ze si bola na rodicovskej a uz zacnu spekulovat, kedze s tym pravdepodobne neratali.

martina374
autor
22. máj 2020

@simkids
@pieksamaki dakujem vam za odpoved 🙂

zuzikk89
Autor odpoveď zmazal
Zobraz