• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Gynekologické tažkosti. Môžu mi vypísať na mesiac PN?

28. augusta 2009 
Chcem sa spytat či može gynekolog vypisat PN bez hospitalizacie v nemocnici na viac ako mesiac (nemyslim rizikove tehu),alebo to može len obvodny lekar? dik
28. aug 2009 o 18:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
gynekolog odporuci,obvodak vypise.vsetko sa moze. :grinning:
28. aug 2009 o 18:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
bibula dakujem,ale samotny gynekolog nemože?
28. aug 2009 o 19:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to zalezi od dovodu,keby bolo rizikove ,alebo predcasna materska,tak napise on listok
inac da iba odporucenie obvodakovi,ale ti sa k tomu zvaca nevyjadruju a napisu ,co im odborny dr.napise /navrhne/
28. aug 2009 o 19:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ale ja niesom tehu
28. aug 2009 o 19:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
proste mam nejake zdravotne tažkosti a chcela by som vystavit aj PN-ku.Poberam už rodičovsky prispevok.
28. aug 2009 o 19:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a ty si platis DNP a kolko dni. ked si chces pocas RD uplatnit PN?

inak zavisi od gynekologa.. moj napr. nechcel velmi vypisovat PN a to som bola po gynekologickej operacii.. napisal mi odporucanie a vypisala ma obvodna

potom si ale daj pozor na kontroly zo socialky..
28. aug 2009 o 19:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ked je na rodicovskom plati stat za nu /teba/
myslim,ze to tvoj gynek.necha na obvodaka,oni neradi vypisuju pn-ky,bo potom im chodia revizny lekari,ze ci to bolo nutne.....a obvodak povie gynek.odporucil a tym je to vyriesene u nich :sweat_smile: ale gynekologovia to robia zriedka,tak v tom nevedia chodit,alebo nechcu,alebo nemaju na papierovacky chut -/navyse ako nikto/ :grinning: :pensive:
28. aug 2009 o 19:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bibula takze ak som na RD mozem ist na PN aj OCR.. v pohode mi to preplatia.. ci je tam nejaka podmienka... ze som musela byt zamestnana.. nejako sa mi to nezda..
28. aug 2009 o 19:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pokial viem tak pri nastupe na RD sa prerusuje platenie nemocenskeho zo strany statu.. a zeny na RD nie su nemocensky poistene..
stat plati iba dochodkove a zdravotne.. neplati do ostatnych fondov
28. aug 2009 o 20:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no poistenie im odchadza,ale nemocensku nedostavaju :grinning:
aspon myslim.... :confused:
28. aug 2009 o 20:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,

zenam na RD sa prerusuje platenie nemocenskeho poistenia tak ako napisala maznacik, takze aj ked sa bubinka nechas vypisat na PN ziadne peniaze nedostanes :zipper_mouth:
28. aug 2009 o 20:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, pokiaľ si platíte DNP, tak máte nárok na PN aj OČR aj počas RD.....a mne gynekológ PN vystavil... :wink:
28. aug 2009 o 20:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
mami.sk,ja si platim DNP ,prave preto chcem "využit" aj vo svoj prospech.
28. aug 2009 o 21:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bubinko... tak sa daj vypisat.. chcela si na dlhsie.. pokial viem tak na mesiac v pohode vypisuju ked je problem napr. chrbtica.. a pod.. po dvoch mesiacoch PN posiela nasa lekarka na posudkovu komisu..
ako mozem ti povedat moj konkretny pripad.. mala som uz v minulosti problemy s chrbticou.. a v lete sa mi to vratilo... liecenie som riesila dovolenkou.. o par dni na to.. som ale potratila.. /vcasny samovolny potrat/ hospitalizaciu som odmietla.. isla som k gyn. ten mi ale PN nevypisal.. len napisal spravu mojej lekarke. kt. ma bez problemov vypisala.. /dovod som mala tu chrbticu/ bola som na PN tri tyzdne potom som si uz PN dala ukoncit.. ale hovorila mi ze tie dva mesiace s tou diagnozou nie je problem.. / samozrejme som musela pobehat neurologa, orotpeda atd. a mala som nalezy.. /
takze ono zavisi aj od diagnozy.. / zevraj maju nejake standartne doby liecenia.. na iste diagnozy.. ale to je JPP/ skus nech ti gyn. napise spravu a chod k obvodnej... nech ta vypise.. len si daj pozor aby ti dala vychadzky.. lebo inak nebudes moct chodit von.. /resp. pokial nechces riskovat - kontroly/
28. aug 2009 o 21:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok