Gynekologické tažkosti. Môžu mi vypísať na mesiac PN?

bubinko83
28. aug 2009

Chcem sa spytat či može gynekolog vypisat PN bez hospitalizacie v nemocnici na viac ako mesiac (nemyslim rizikove tehu),alebo to može len obvodny lekar? dik

bibula
28. aug 2009

gynekolog odporuci,obvodak vypise.vsetko sa moze. 😀

bubinko83
autor
28. aug 2009

bibula dakujem,ale samotny gynekolog nemože?

bibula
28. aug 2009

to zalezi od dovodu,keby bolo rizikove ,alebo predcasna materska,tak napise on listok
inac da iba odporucenie obvodakovi,ale ti sa k tomu zvaca nevyjadruju a napisu ,co im odborny dr.napise /navrhne/

bubinko83
autor
28. aug 2009

ale ja niesom tehu

bubinko83
autor
28. aug 2009

proste mam nejake zdravotne tažkosti a chcela by som vystavit aj PN-ku.Poberam už rodičovsky prispevok.

maznacik007
28. aug 2009

a ty si platis DNP a kolko dni. ked si chces pocas RD uplatnit PN?

inak zavisi od gynekologa.. moj napr. nechcel velmi vypisovat PN a to som bola po gynekologickej operacii.. napisal mi odporucanie a vypisala ma obvodna

potom si ale daj pozor na kontroly zo socialky..

bibula
28. aug 2009

ked je na rodicovskom plati stat za nu /teba/
myslim,ze to tvoj gynek.necha na obvodaka,oni neradi vypisuju pn-ky,bo potom im chodia revizny lekari,ze ci to bolo nutne.....a obvodak povie gynek.odporucil a tym je to vyriesene u nich 😅 ale gynekologovia to robia zriedka,tak v tom nevedia chodit,alebo nechcu,alebo nemaju na papierovacky chut -/navyse ako nikto/ 😀 😔

maznacik007
28. aug 2009

bibula takze ak som na RD mozem ist na PN aj OCR.. v pohode mi to preplatia.. ci je tam nejaka podmienka... ze som musela byt zamestnana.. nejako sa mi to nezda..

maznacik007
28. aug 2009

pokial viem tak pri nastupe na RD sa prerusuje platenie nemocenskeho zo strany statu.. a zeny na RD nie su nemocensky poistene..
stat plati iba dochodkove a zdravotne.. neplati do ostatnych fondov

bibula
28. aug 2009

no poistenie im odchadza,ale nemocensku nedostavaju 😀
aspon myslim.... 😕

mami.sk
28. aug 2009

ahojte,

zenam na RD sa prerusuje platenie nemocenskeho poistenia tak ako napisala maznacik, takze aj ked sa bubinka nechas vypisat na PN ziadne peniaze nedostanes 🤐

kometa
28. aug 2009

ahojte, pokiaľ si platíte DNP, tak máte nárok na PN aj OČR aj počas RD.....a mne gynekológ PN vystavil... 😉

bubinko83
autor
28. aug 2009

mami.sk,ja si platim DNP ,prave preto chcem "využit" aj vo svoj prospech.

maznacik007
28. aug 2009

bubinko... tak sa daj vypisat.. chcela si na dlhsie.. pokial viem tak na mesiac v pohode vypisuju ked je problem napr. chrbtica.. a pod.. po dvoch mesiacoch PN posiela nasa lekarka na posudkovu komisu..
ako mozem ti povedat moj konkretny pripad.. mala som uz v minulosti problemy s chrbticou.. a v lete sa mi to vratilo... liecenie som riesila dovolenkou.. o par dni na to.. som ale potratila.. /vcasny samovolny potrat/ hospitalizaciu som odmietla.. isla som k gyn. ten mi ale PN nevypisal.. len napisal spravu mojej lekarke. kt. ma bez problemov vypisala.. /dovod som mala tu chrbticu/ bola som na PN tri tyzdne potom som si uz PN dala ukoncit.. ale hovorila mi ze tie dva mesiace s tou diagnozou nie je problem.. / samozrejme som musela pobehat neurologa, orotpeda atd. a mala som nalezy.. /
takze ono zavisi aj od diagnozy.. / zevraj maju nejake standartne doby liecenia.. na iste diagnozy.. ale to je JPP/ skus nech ti gyn. napise spravu a chod k obvodnej... nech ta vypise.. len si daj pozor aby ti dala vychadzky.. lebo inak nebudes moct chodit von.. /resp. pokial nechces riskovat - kontroly/

smokenakova
13. júl 2017

Dobry den chcem radu krvacam tri tyzne tehotna nie som robila som si test a visiel negatyvny a pri pohlavnom styku mam bolesti co to moze byt