Hľadanie práce počas pandémie

5. mar 2021

Ahojte, ake mate skusenosti s hladanim prace za posledny rok? Je tu vobec niekto, kto nie je zdravotnik a nasiel si pracu v inom odvetvi? Dieta ma onedlho 3 roky plus mame vazne financne tazkosti, kedze muz nemoze vykonavat cinnost v takom rozsahu. Hladam uz 3 mesiace, poslala som snad 50 zivotopisov a nic, ziadna odpoved, ziadny pohovor, som zufala.

janai1
5. mar 2021

Bratova priateľka - učiteľka v MŠ, kamarátka - v banke... Obidve zacali pracovať v decembri 2020

zaba21
5. mar 2021

Ja som zmenila prácu v novembri, prácu som chcela zmeniť už dlhšie a nakoniec to vyšlo počas korony. Som účtovníčka, vek nad 50. Prácu sa podarilo nájsť aj dvom mojim známym, vo výrobnej sfére. Je to ťažké hľadať v tejto dobe, aké netreba sa vzdávať. Držím palce 🍀👍

petamich
5. mar 2021

aj my mame zopar novych kolegov kazdy mesiac, nam ich predstavuju "virtualne" 🙂

marytesss
5. mar 2021

ja mám problém, že som nepočujúca a odkedy je covid, je to ešte horšie. ak ma aj chcu zavolať na pohovor, radšej ma odmietnu, lebo nepočujem a zavolaju si niekoho zdraveho. normálna diskriminacia :( ☹ som bez práce od mája 2019, v marci 2020 som mala krásnu príležitosť na prácu, ktorú mi žiaľ covid úplne zrušil. a odvtedy tapem :(

ofzuza
5. mar 2021

Nehladam, prisli mi asi 3 ponuky, v praci mame niekolko novych a stale hladame dalsich.

judar
5. mar 2021

Ja zas nemozem do prace lebo je to vramci obchodu ale prijem mam tak ci tak...ale co sa tyka hladania niecoho tak je to bieda - kamarat v Ba bol na xy pohovoroch a nezobrali ho, kamaratka zo stredneho slovenska hoc ma aj VS 0 bodov len sama fabrika, v rodine poslali zivotopisy este aj do podradneho lidla a klasika autoroboticka odpoved ze nesplnaju poziadavky na obycajneho pokladnika a vacsinou si nedaju ani snahu vobec odpisovat aspon ze dakuju za zaujem...

c_est_la_vie
5. mar 2021

Mam 2 kamaratky absolventky vs. 1 si našla prácu so pol roka, druhá do 1.5 mesiaca ( copywriting a farmácia)
Môj bratranec teraz hľadá predavačku k nemu do obchodu ( podniká v segmente ktorý nezavreli).
Môj muž tiež niekoho hľadá na projekt ( programátora).
Do môjho teamu sme brali v lete 2 ľudí. Ja som teraz na MD ale pri nástupe na MD som dostala ale 4 ponuky na home office na skrátený úväzok, ktoré som odmietla ( minimalne prvy rok si chcem dieťa užiť, potom budem zvažovať niečo z ho na skrátený.
Keď vieš niečo špecifické tak vieš nájsť. Keď pracuješ v gastre, fabrike, obchode, takých ľudí je teraz na úrade práce na každú pozíciu 100.

lopka1313
5. mar 2021

No ja som si nasla 🙂 Od decembra som bola 3 mesiace na UP a tento tyzden som nastupila. Zijem v meste na vychode, pracovat budem prve mesiace v nom a ked sa prestahujem asi 300 km dalej (hladala som pracu v druhom meste, chcela som sa vo februari stahovat, kvoli korone nevyslo, ale normalne som sa o tom bavila aj na pohovore), tak zmenim aj mesto v praci, pozicia ostane 🙂 Vsetko mi vyslo! Az je to taky zazrak 🙂 Mam VS a 5 rocnu prax v odbore, ale nie na tuto konkretnu poziciu (musim sa zaucat) a dokonca som ani nesplnila vsetky podmienky z inzeratu, na kt som sa ozvala. Poslala som 3 (len!) zivotopisy, na 2 miesta ma vzali 'bez znamosti' (a pritom naozaj nemam svetobornu skolu a moj odbor je skor 'tlacenkovy')...

luciannka83
12. mar 2021

Tak zálezi od pracovnych skusenosti a ako casto menite zamestnania. Ked mate dobry xivotopis, tak na vas reaguju ihneď. Tazko twraz hladat roboru v obchode, ked obchody su teraz zavrete a potraviny nevezmu prekvalifikovanych ludi. Tiez si treba uvedomit, ze ked na jednu ponuku reaguje len 50 ludi, tak nebudu kazdeho obvolavavat, ze ho neberu, alebo odpisovat maily. To by ste ako personalista ani vy nerobili. Odpovede mailom zvacsa prichadzaju automaticky, ak ste reagovali vyplnenim e dotaznika a firma ma na to program, kde pri zamietnuti kandidata sa generuje automaticka odpoveď.

gabika0825
17. mar 2021

Práce je dosť veľa, len netreba posielať len na profesii kde nikto neodpíše.. česť výnimkám.... ja keď som hľadala prácu poslala som životopisov minimálne 100.. ozvali sa mi asi z 5 firiem... 70% firiem ani neposlalo že by môj životopis vôbec zaregistrovali.. tam to nikto nekontroluje.. treba písať rovno na uvedený mail v popise čo si napíše firma. Nie cez profesiu... alebo aj na Facebooku sú rôzne skupiny tam vidím že pracovná ponuka je ich niekoľko za deň...treba len otvoriť oči a chcieť...

sandricka2011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz