Hrozí mi vyhadzov z práce

jesienka_zelena
17. mar 2021

Ahojte žienky, potrebujem sa aspoň trochu vyrozpravat. Pred pol rokom som nastúpila do novej práce ako fakturantka v jednej firme na zástup počas materskej...slečna ktorá má zaucala pred odchodom na MD si myslím že to nespravila tak ako by mala, na dosť veľa veci som po jej odchode musela prísť sama čo spôsobilo že dvaja moji šéfovia ma vnímajú ako nesamostatnu a ktorá nevie si jednoducho poradiť s fakturaciou. Svoju prácu sa snažím robiť ako viem ale jednoducho sa niektoré veci potrebujem opýtať aby všetko čo sa vyskladnilo sa aj vyfakturovanie. Čo je však horšie je že pred pár dňami som mala nepríjemný rozhovor s nadriadeným že jednoducho so mnou nie sú spokojný, že majú pocit že si prídem odsedieť svojich 8 hodín a idem domov, že som do firmy nič nepriniesla a že očakávali od mňa že prídem a zmením niektoré veci, že potrebujú niekoho kto bude doslova žiť pre tu firmu ako keby bola jeho. A ak to nezmením tam mi jednoducho dajú koniec.Bola som riadne zaskočená a ani som nevedela ako zareagovať...ani som sa nevedela obhájiť poriadne... Keďže ja sama som dosť utiahnutý človek a nie som typ človeka čo si povie svoje🥺 Až neskôr som si vlastné uvedomila že systém na ktorý má zaucili si myslím je dobrý a nečakala som že by potreboval zmenu. Tu babu ktorantam robila všetci zbožňovali a stále len o nej počúvam ako jej všetko išlo a vo všetkom bol poriadok. Ak by som aj povedala že má nezaucila do všetkých veci tak by to bola pre nich len výhovorka. Zostala som z toho strašne demotivovana, kolegovia sa so mnou poriadne nebavia, mám už len strach sa ísť opýtať potrebné prAcovne veci od šéfa aby som zas nebola považovaná za neschopnú, stále rozmýšľam čo a aký prínos by som mala priniesť do firmy alebo či mám akože pracovať 10 11 hodin v kancelárii aby boli so mnou spokojny.Neviem čo ďalej robiť pretože o prácu si nemôžem dovoliť prísť a novú sa v terajšej situácii ťažko hľadá. Od toho rozhovoru chodím každý deň do práce s úzkosťou a strachom ze zase nieco pokazil. snažím sa dosť ale stále mám pocit že to nie je to čo ocakavaju..a ani ten pocit že má kolegovia nemusia a ani sa so mnou nerozprávajú mi na nálade nepridáva.
Dievčatá, stretli ste sa už s niečím takým v práci? 🥺 Neviem čo mám robiť, a ďakujem vám za každú radu 😚






tbstrachhostrachom.prácu nechcem prís spkojny

zuvelyn
17. mar 2021

Nájdi si inu prácu. Ak šéfovia nie su spokojní tak čo, nic hrozne sa nedeje, v inej práci spokojní budu. Nemôžme vsetci zapadnúť všade.

ivkazba
17. mar 2021

Bez ohľadu na to, ako kvalitne či nekvalitne ťa dotyčná zaučila, pol roka je doba, kedy by si už určite mala byť absolútne samostatná. Pre mňa osobne by to bol tiež problém, čakám samostatnosť človeka v oveľa kratšej dobe. Takže skús sa zamyslieť na to, ako môžeš prácu zlepšiť v tej samostatnosti. Po pol roku to naozaj už nie je problém toho, ako ťa niekto zaučil. Daj si na papier, čo ťa brzdí v tom, že nie si samostatná. Môže to byť aj viac vecí. A ku každej si stanov, ako to vieš zmeniť a potom to realizuj. A buď pozitívna v tom, že to dáš. Negatívne myšlienky ti nijako nepomôžu, skôr ešte prehĺbia zrejmú priepasť medzi tebou a kolegami, pretože to z človeka cítiť. Takže začni sa usmievať, byť veselá, priateľská a pracuj na tom, ako svoju samostatnosť zvýšiť.

annamalaga
17. mar 2021

Ahoj. A platovo to je ako ohodnotené dobre?? Lebo za 650€ dajmetomu stresovať sa 10 hodín v práci aj viac neviem či je vhodé aj pre teba. Nájdeš si inú prácu.

bloger
17. mar 2021

Rob si svoju prácu aj dalej určite robíš všetko najlepšie ako vieš a dokážeš a časom si uvedomia že ti krivdili chápem musí ti byť hrozne že ťa neprijali možno až ked odídeš tak si to uvedomia je mi ľúto že sa ťa nikto nezastane neboj sa máš na viac a ak si ťa niekde nevedia vážiť je to ich nešťastie možno robíš pre tú firmu viac ako si uvedomujú

nafka0483
17. mar 2021

Ktore veci sa najcastejsie chodis pytat? Pises, ze aby sa vyfakturovalo to, co sa aj vyskladnilo, cize vacsinou su to stale otzaky v ramci jednej temy, ako keby vzdy to iste? Co by si navrhla zmenit tak, aby sa info k tebe dostalo automaticky bez toho aby si vzdy musela ist za sefom alebo za kolegami a pytat sa?

Alebo sa pytas na nejake pracovne postupy, ze co ako zadat, co ako fakturovat? Spis si veci, ktore sa najcastejsie chodis pytat a rozmyslaj co sa da urobit pre to, aby si sa ich nemusela stale pytat. Potom mozes rovno navrhnut sefovi, ze si identifikovala tieto veci ako "problemove" a ze aby navrhujes taketo zmeny a zlepsenie aby si ich stale neotravovala otazkami a aby si mala vsetky podklady pre svoju pracu a mohla ju robit co najlepsie.

Pripadne is daj so sefom este raz rozhovor, povedz, ze ta mrzi, ze nie je spokojny, ale ze tebe na to zalezi, tak ze si s nim chces podrobnejsie rozobrat v com konkretne vidi on chyby, co mu vadi, s cim presne nie je spokojny, aby si vedela presne co zmenit a zlepsit.

anja27
17. mar 2021

@jesienka_zelena stoja ti tie nervy za tie peniaze? Hladaj si nieco ine. Akoze ja toto ked pocuujem co vyzaduju nadriadeni od zamestnancov a za tie smiesne platy. Vraj akoby firma bola tvoja. Idealne aby si este robila nadcasy bez naroku na mzdu ze. Toto sa deje takmer vsade a len preto lebo si to ludia nechaju. Napisem ti uprimne. Ja som bola sprosta v kazdej praci som sa snazila robit vsetko najlepsie..vysledok? Zbadali ze som sikovna tak mi este pridali..robotu...peniaze samozrejme nie. Tiez skusali vyhrazky a ked som davala vyooved vzdy ma dobreze neprosili na kolenach. Takto to je. Ja mam pocit ze vacsina zamestnavatelov na sk su obycajni zdieraci maju prehnane naroky na zamestnancov uz im len bic dat do ruky. Velmi malo ludi poznam ktori su v praci spokojni. Neviem no mozno to len ja tak zle vnimam ale je to tu o nicom. Nerozmyslala si zalozit si zivnost? Mozno vela ludi ti povie ze sa to neoplati ale zase but sama sebe pani mozes robit home office a kedy chces..

jesienka_zelena
autor
17. mar 2021

@zuvelyn no...o to sa pokúšam ale aj túto som dosť dlho hľadala ☹️

mimka11111
17. mar 2021

@anja27
@jesienka_zelena najlepšie, čo môže byť..."byť paňou sama sebe "....a to som začínala doslova od nuly, je tomu už 12 rokov a nemenila by som za nič

jesienka_zelena
autor
17. mar 2021

@annamalaga no mám 600€ v čistom...čiže tiež ma neláka za taký plat pracovať 10 hodín aj keď často zostávam aj hodinu a viac dlhsie

anja27
17. mar 2021

@mimka11111 tiez si myslim. Pocuvam casto ze zivnostnik je na sk zobrak. Ale napr brat ma zivnost a ma sa az velmi dobre a este aj tak place. Ale v praci so sefom vydrzal tyzden. Proste ppcuvat nejake prikaze niekoho kto ti povie ako u nas ze ked sa ti nepaci mozes ist..ja uz tiez zvazujem zadne vratka aj ked v tejto praci uz som si vytvorila take to svoje ze okej spravim viac ale dajte mi pokoj a funguje to 😁 zatial. Ale ten pocit slpbody podla mna viac stoji za namahu ako si napisala..

jesienka_zelena
autor
17. mar 2021

@nafka0483 ďakujem 😉 to spísanie problémov je dobrý nápad. Idem sa do toho pustiť

gabika0825
17. mar 2021

@jesienka_zelena No to ti mali na začiatku povedať. Že chcú meniť systém v práci alebo chcú od nového človeka nové nápady...nie v každej práci to tak je že človek čo je zamestnaný v danej firme má za pól roka zmeniť cely chod firmy k lepšiemu... a pól roka mi príde na takej pozícii dosť neadekvátne čakať od nového zamestnanca takéto veci. Ale zrejme majú vysoké nároky, alebo od človeka čakajú že sa od práce pretrhne. A plat neadekvátny. To poznám veľmi dobre... ja som tiež bola zamestnaná v jednej firme chceli po mne milión veci pridávali mi nadčasy aj keď som mimo práce nemohla lebo som mala iné veci, nedali mi to nikdy vedieť, vkuse s niečim mali problém a plat? Tam by nikto nevydržal.. po mesiaci čo som odišla som videla inzerát že niekoho hľadajú ale plat zvýšili... ani sa nečudujem.. tak či tak ten inzerát tam bol ešte možno pól roka aj rok, kým zmizol 😂 nikto im tam nechcel robiť ... ja byt tebou by som si robila veci tak ako máš podľa pracovnej náplne, keď niečo nevieš panebože normálne sa treba opýtať a keď budú mat problém tak ja osobne by som tam spravila scénu už... opýtala by som sa ich že dobre teda keď je taký problém mi s niečim pomôcť tak okej urobim to podľa seba keď niečo bude zle moja vina to nie je.. a dovidenia.

ckocka
17. mar 2021

Fakturantka má za 600Eur žiť pre firmu? To majú z nejakého filmu, by som sa im vysmiala do ksichtu.

gabika0825
17. mar 2021

@anja27 presne to je to... keď človek ukáže čo je v ňom, pôjde na 200% tak nemá z toho nič iba prácu naviac a ešte s ním budú zametať.. a využívať ho... to poznám veľmi dobre

jesienka_zelena
autor
17. mar 2021

@ivkazba ďakujem 😉 sama si uvedomujem že aj na svojom sebavedomí v práci musím zamakať

jesienka_zelena
autor
17. mar 2021

@ckocka to sa čudovali aj kamošky 😂 obetujem celý svoj čas a nervy pre firmu ktorá ani nie je moja

lyci
17. mar 2021

@jesienka_zelena no lenze nepovedal, ze praca nie je spravena, ale ze si malo akcna, ze si neprisla so ziadnym navrhom na zlepsenie dakeho procesu, ulahcenie roboty alebo aspon dakou drobnostou

annamalaga
17. mar 2021

A s bývaním to máš ako máš rodinu?? Lebo zase tráviť cas len vo firme, ktorá neni ani tvoja a máš sa správať akoby bola tvoja a zanedbávať rodinu no neviem.

elizabet173
17. mar 2021

@jesienka_zelena zbláznila si sa? Za 600 eur chodiť do práce s úzkosťou a strachom? Za takú mzdu prácu nájdeš, ja som čakala minimálne dvojnásobnú sumu. Nič nehovor, snaž sa robiť ako najlepšie vieš, ale žiadna úzkosť. A popri tom hľadaj inú prácu. A popracuj na svojom sebavedomí. Za 600 eur očakávajú zázraky....vtipálci

jesienka_zelena
autor
17. mar 2021

@anja27 no vždy som chcela byť účtovníčka...s tým že si založil živnosť...aj sa v Tom vzdelavam ale samostatné by som si ešte netrúfla

ofzuza
17. mar 2021

Co sa pytas? Comu nerozumies? Venujem sa nastavovaniu systemov a rieseniam problemov. Ak chces, kludne mi napis spravu ako robite veci a mozem ti skusit dat napady ako vylepsit 🙂

jesienka_zelena
autor
17. mar 2021

@lyci no niekedy si musím prácu odložiť na zajtra aby som mala čo robiť lebo niekedy je toho dosť a niekedy dosť málo...ale ja pracujem od 7:00 do 15:30 hod...a to je im tŕňom v oku keďže oni ako šéfovia sú tam do deviatej a ostatní kolegovia chodia az na deviatu a tým pádom robia dlhšie...a keď sa objaví nejaká robota tesne pred mojím odchodom alebo po tak už som flakac kvôli tomu...

jesienka_zelena
autor
17. mar 2021

@ofzuza naozaj? Tak to ma zaujíma. Dá sa ti poslať aj súkromná správa kde by som to rozpísala? 😁

ofzuza
17. mar 2021

@jesienka_zelena jasne, napis 🙂

luccija
17. mar 2021

@jesienka_zelena nejakí sú premotivovani nie?😀podľa mňa to je začiatok konca a nesadli ste si.Skus hľadať niečo iné, tak či tak si na zástup za chvíľu sa bude chcieť vrátiť...a vôbec by som nezostávala dlhšie ako je moja pracovná doba.Po 3 m sa Ťa nikto nepýtal ako si spokojná, či zostavas ci všetko vyhovuje?mali na teba požiadavku, že máš niečo zmeniť? máš jednu nevýhodu, že neprejdes do protiútoku časom zistíš, že ak budeš ticho a usmievať sa a snažiť sa, aby boli spokojni o to horšie.
..

zooeynka
17. mar 2021

@jesienka_zelena mojkaaaa ty za 600€ ides uvazovat co vo firme vylepsovat a co tam mas priniest navyse? A trcat tam viac ako 8 hodin bez zaplatenych nadcasov? Ak sa mas chovat k firme ako by bola tvoja tak v prvom rade nech ta zaplatia lepsie ako trosku navysena minimalka.

anja27
17. mar 2021

@ckocka divila by si sa ako kde zeny dru za aky plat. Je to sice uz cez tri roky ale skusila som si pracu na exe urade kolegyna mala plat v cistom 370eur a robila okrem asistentky a boxovacieho vreca pre sefa este aj upratovacku a udrzbarku. Dokopala som ju k tomu aby dala vypoved. Odisla som jej to chvilu trvalo ale nabrala odvahu casom. Bola pred zrutenim. A vela zien maka za smiesny plat cele dni ja nechapem ze si toto ludia nechaju. Potom nemozes poriadne ziadat viac lebo ti povedia ved desat dalsich bude robit za menej ako vy..

ckocka
17. mar 2021

@anja27 Nedivím sa, tiež som bola taká.

anja27
17. mar 2021

@gabika0825 hlavne nechapem ze vela ludi sa boji svojho sefa a potom to tak vyzera. Drzia hubu a krok. Ja som si vzdy usta otvorila. Ja si nedam na hlavu kakat. Sef mi dal pracu ale ja mu vyrabam peniaze taktiez..a ked nie je vzajomny respekt a mysli si ze si jeho otrok tak dovidenia. U nas si aj chlapi tak nechaju skakat po hlave ze nechapem. Makaju tiez za 600eur fakt tazku pracu a este im sef nadava hocikedy. Tak to nie je celkom ok

anja27
17. mar 2021

@elizabet173 niekde ocakavaju zazraky aj za menej 😂 ja ked vidim tie inzeraty u nas kde je byvanie pomaly drahe ako v ba ti daju 500 v cistom a cakaju ze sa budes asi plazit pred nimi. K tomu samozrejme aspon dve vysky 5 jazykov 40r praxe a vek max 30. 😁 to som samozrejme prehnala ale je to vtipne no