Je možná práca v zahraničí pre matku s 10 ročnou dcérou?

angelaa214
17. mar 2019

Som sama s dcerou..tak rada by som isla niekde za pracou ..niekde kde je uradny angl jazyk .
Najlepsie by bolo asi to opatrovanie niekde v domacnosti...alebo co by ste poradili?.

tova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
angelaa214
autor
18. mar 2019

@tova ..diky..
Ale ja fakt chcem odist ..aj.dcera chce odist.
Nemam tu robotu,zijem v okrese z najvecsou nezamestn.
.diky ináč, som rada ze si napisala.
Ktovie mozno nieco najdem..ja dufam,že hej..aj ked dufam,uz niekollo rokov.

lujza123
18. mar 2019

Ja si zas myslím ze je to dobrý nápad. Vedieť plynule anglicky je obrovská výhoda ktorú dopraješ dcére, ako mladá sa vie naučiť rozprávať úplne bez východoeurópske ho pri zvuku. Aspoň ja teda považujem to ze viem anglicky skoro rovnako dobre ako slovensky za moju najlepšiu vlastnosť, už len to množstvo filmov a článkov ktoré môžem pozerať ci citat a nemusím sa obmedzovať na slovakistan.
Byť tebou skúsila by som aj prácu v nejakom hotely ci reštaurácii, častokrát poskytnú ubytko priamo na mieste takže by si mohla dohliadať aj na dcéru, keby robíš napríklad chyznu už poobede by si mala voľno. Neviem ako veľmi je samostatná tvoja dcérka, moja už vie byť sama aj dlhšie, vie si spraviť jedlo, úlohy, čosi popratat doma, takže by vedela byť po skole sama až do večera bez problemov...
Alebo ak máš dosť peňazí tak chod sama niekedy v máji, zožeň si bývanie, prácu a cez prázdniny už presťahuj dceru nech si zvykne a v septembri môže nastúpiť do školy...
Co sa týka krajiny volila by som Anglicko alebo Írsko, aj koli lacnejsim letenkam môžeš chodiť domov castejsie

angelaa214
autor
18. mar 2019

@lujza123 ..dakujem pekne....taka odpoved ma az nakopne

angelaa214
autor
18. mar 2019

@lujza123 ..anglicky viem aj dcera vie angl.
Myslis ze taký nejaky hotel by mohol akceptovat aj dceru?..tiez som na tym rozmyslala ze nejaky bed and breakf by to bolo akurat premna..

lujza123
18. mar 2019

@tova 10 ročne deti to sú piataci, už ani skolska druzina nieje pre takých veľkých, bežne bývajú doma sami po skole tie 2 - 3 - 4 hodky. Myslím ze v tom veku by malo byt dieťa samostatne

lujza123
18. mar 2019

@angelaa214 určite natrafis, treba len hľadať. Ideálne cez inzerát na webe, ak máš niekoho známeho v zahraničí nech ti kúpi a pošle sim kartu, na anglické číslo sa ti skôr ozvu.
Ja som takých robot mala dosť, niekde katastrofa ale niekde úplna pohoda, zamestnanecký byt priamo v objekte, fajn majitelia...

tenerifka
18. mar 2019

@angelaa214 mas nejake uspory na zaciatok? Prenajmes si maly byt, a pracu si najdes rychlo, kludne na zaciatok aj niekde v obchode, dcera je uz velka, da to. Mas aj nejake konkretne predstavy, kam by si chcela ist? Irsko? Zamerala by som sa na nejake nevelke mesto(ale nie zasa malu dedinu), kde je aj turizmus, su tam mensie obchodiky, kaviarne a hotely. Ja ked som odisla do Spain bez znalosti jazyka, moja prva praca bola v obchode so suvenirmi a druha ako recepcna v hoteli

tenerifka
18. mar 2019

@angelaa214 a ak ti mozem poradit, pracu je najlepsie hladat si osobne so zivotopisom v ruke, ja nikdy nedam nadej na pracu niekomu, kto mi posle CV cez email alebo whatsapp, proste toho cloveka musim vidiet nazivo

angelaa214
autor
18. mar 2019

@tenerifka diky moc

fokuska
18. mar 2019

@angelaa214 Pises, ze dufas uz niekolko rokov. Uz niekolko rokov teda pozeras zahranicne inzeraty, mas predstavu ktora krajina by to mala byt? Mas pozistovany system v tej krajine - socialny, zdravotny, skolsky? Mas prehlad o nakladov na zivot, o priemernej mzde v oblasti, kde by si vedela/mohla pracovat?
Alebo zatial len niekolko rokov snivas, ze ooo o bolo by super odist niekde inde.

Ak je t zatial len o tom snivani, tak zacni s "pripravou" - pozistuj si (google vie skoro vsetko) ktora krajina by bola fajn, ktora oblast, ako funguje cely system. Ked uz budes mat predstavu, ze kde by to slo, tak hladaj konkretne pracovne ponuky - pokojne ich aj rovno oslov s tym, ci je moznost napr. ubytovania s dietatom a pod. Rob si prehlad.

Po tejto "torture" sa bud postupne utvrdis v tom, ze ano toto chces, alebo si povies, ze je toho tolko co ti nevyhovuje, alebo je tam tolko prekazok, ze do toho ist nechces.

janinka007
18. mar 2019

a presťahovať sa v rámci SK za prácou nie je jednoduchšie?

mamcotka
18. mar 2019

Neviem čím skôr začať.. uff.. viem sa vžiť do tvojej kože.. ja som sa tak zbalila a šla bývať najprv do čiech.. synovi sa to najprv páčilo. Avšak aj tak nastal problém s prácou a následným neplatením nájmu a tak sa stalo že sme sa viackrát sťahovali.. potom zase návrat na SK.. striedanie základnej.. syn bol vo veku tvojej dcéry ale neskôr sa prejavili následky.. začal sa izolovať od druhých a mával strach.. to je všetko dôsledok z toho že som mu chcela dať lepší život.. teraz žijeme v Rakúsku už je skoro dospelý a tu sa tiež musel dva roky aklimatizovať a doteraz odmieta spoločnosť.. moja rada znie: pokiaľ nemáš obrovskú istotu práce a slušného bývania kde sa nebudeš musieť báť o svoje dieťa a aby ste sa tam cítili bezpečne určite nechoď.. dieťa príde o tie istoty ktoré teraz má aj keď nemáte peniaze ale nevieš si predstaviť ešte do akých sraciek sa môžeš dostať a neznáme prostredie kde nebudeš vedieť na koho sa obrátiť a ďaleko od svojich najbližších.. proste by som do takého rizika nešla . Mne tu do Rakúska pomohla mama ktorú tu mám inak by som sa mohla pásť.. sama by som sem nešla a to je tu za rohom.. dva roky trvalo než som bola schopná vôbec niekam niečo ísť vybaviť.. veľmi ti želám aby sa ti darilo ale skôr by som sa s tvojou angličtinou snažila presadiť tu, napríklad doučovanim angličtiny a počkala kým dcéra nevychodi aspoň základnú školu...

kikaaa444
19. mar 2019

@angelaa214 ja
Žijem v Grecku už niekoľko rokov 🙂 síce dieťa ešte nemám ale je tu vela žien ktore sem prišli s deťmi a pocas proce si našli opratrovatelku pripadne dali dieťa do škôlky . Neviem teda koľko ma tvoja rokov ale myslím že sa to dá zvládnuť aj keď začiatok určite bude ťažký .. nové prostredie , žiadny známy ale verím že po čase to bude život Gombička nech už sa vyberieš kdekoľvek 🙂

janinka007
19. mar 2019

@kikaaa444 v názve témy má uvedené, kolko má dcéra rokov...

kikaaa444
19. mar 2019

@janinka007 prepac nevšimla som si prečítala som len obsah názov som nejak prešvihla

angelaa214
autor
19. mar 2019

@kikaaa444 diky moc a prosim ta mozes mi povedat ,kde sa s dietatom ubytovali.ci pri znamych alebo hned mali svoj podnajom

kikaaa444
19. mar 2019

@angelaa214 to ti neviem povedať tak to je individuálne záleží od toho ake máš možnosti ty

tova
22. mar 2019

Ked by si chcela ist aj do usa teraz je dobry cas pre emigrantov lebo budu o rok volby. Dojst mozes na esta. V okoli NYC, NJ, Chicago je vela slovakov spoj sa na facebooku. Izbu si rovno najdes na podnajom aj na internete u poliakov, slovakov. Napr. aj keby si robila babysitting by si sa uzivila. V tychto statoch si mozu aj nelegalni spravit usa vodicak, co pouzivas ako obciansky, dieta dostane statnu poistku, zadarmo skolu. V niektorych skolach je druzina rano aj po skole a prace je dost ked sa chce.

angelaa214
autor
22. mar 2019

@tova ejha no diky moc..a ty si v amerike?