Je teambuilding povinný?

23. máj 2022

Neznášam tieto akcie. Som introvert a vždy po práci sa neviem dočkať toho ako vypadnem domov k deťom a manželovi. Víkendy aktívne trávime spolu ako rodina a do práce chodím len preto, že ma baví a je dobre platená. Mám tam asi 3 kolegyne, ktoré mám fakt rada a rady sa stretávame vo voľnom čase, no zvyšok sú nemanželské aférky, na ktoré nemám žalúdok sa pozerať. Na poslednej tejto akcii skončili moje ožraté kolegyne nahé vo vírivke a potom sa postupne pobrali s kolegami do izieb. Ja a moje kolegyne(kamošky) sme sa radšej spolu zavreli do izby a kecali s vínom pri telke. Teraz sa však organizuje ďalší teambuilding. Naozaj by som radšej strávila víkend s rodinou, na ktorú nemám veľa času ako byť svedkom týchto orgií. Ako sa z toho vyvliecť? Má to byť počas víkendu, spojené aj s nejakým školením. Je možné absolvovať len školenie a potom odísť? Už teraz mi je zle z toho, keď si predstavím, že by som tam musela ísť.

deti95060810
23. máj 2022

no fuj... že nahé vo vírivke... ešte som nikdy nebola manželovi neverná - to by pre mňa bol trest tam ísť....

melanta
23. máj 2022

Ak sa pýtaš na právnu záležitosť, nie si povinná zúčastniť sa teambuldingu, pokiaľ je v mimopracovnom čase. Čo sa školenia týka, zúčastníš sa ho počas víkendu ak na neho dostaneš pozvánku a nariadenie zúčastniť sa, pričom ti samozrejme zamestnávateľ je povinný tento čas zaplatiť (keďže ide o víkend, tak ako prácu v sobotu resp. nedeľu).

lucia7933
23. máj 2022

presne viem ako sa citis..tiez som nikdy neznasala teambuildingy a podobne akcie..nic pre mna, vzdy som hladala vyhovorku preco tam neist

lucia7933
23. máj 2022

a ano mimo pracovneho casu tam vôbec niesi povinna ist

autor
23. máj 2022

@deti95060810 presne si to vystihla... Fuj... normálne nam z nich bolo na vracanie...

zmrzlinka2021
23. máj 2022

No lenze tvoj problem nie je teambilding, ale srpavanie sa konkretnych ludi, nie?

tykat
23. máj 2022

Zo srdca mi hovoris... ja som bola taka rada ze cez koronu sa tieto opijase nekonali, u nas vzdy predlzeny vikend, niektori sa nevedia dockat lebo firma vsetko plati... trpim tam ako pes. A este do toho komponuju teambuildingove hry typu obchadzanie sa po tenkej lavicke, dovera = jeden v kruhu sa ma zvalit na ostatnych a oni ho zachytia a podavaju si ho, behanie v plutvach... brr.

puticka7
23. máj 2022

Nemusis tam ist, na skolenie by som ale isla, preco nie, moze ti to nieco dat a potom by som isla domov. Ja ked sme teambuilding mali tak to bolo fajn, rada som tam chodila, ale to bolo len posedenie, vecera a take. Nic taketo hard.

autor
23. máj 2022

@melanta nie je to v pracovnom čase, no máme to zaplatené, plus ubytovanie, cesta a strava. Dobrovoľne nasilu povinná účasť.

lucia7933
23. máj 2022

a ze opite isli s kolegami do izieb....😖 nemam slov..

autor
23. máj 2022

@zmrzlinka2021 nie len to ich správanie, aj keď z väčšej miery áno. Ide mi však aj o čas strávený s rodinou.Cez týždeň nemáme na seba čas absolútne a víkendy si doslova užívame. No a keď porovnám víkend na teambuidingu, vs. víkend s rodinou,...

lucia7933
23. máj 2022

ja by som povedala ze tam nemôzem ostat, ze mame nejaku oslavu cez vikend a hotovo alebo nieco take ze mas svoj program s rodinou

viestta
23. máj 2022

Musíš sa zúčastniť školenia, ak ti ho hradí zamestnávateľ. Kde strávis zvyšok času je už len na tebe, orgii sa zúčastňovať nemusíš.

lucia7933
23. máj 2022

mna by na taketo nieco z prace na noc nik nedostal... stacil mi raz vianocny vecierok mimo SK..a tiez som povedala nikdy viac

autor
23. máj 2022

@lucia7933 Musím sa z toho vyvliecť, lenže tieto akcie sa u nás robia raz, dvakrát za pol roka. Jarné "školenie", letné... 🙈
@viestta aj keď je to cez víkend? Na orgie žalúdok nemám. Tam sa popíja už počas "školenia".

martina1985ba
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
diewcatqoo
23. máj 2022

A je to niekde daleko od vas? Neda sa to spravit tak, ze chvilu tam s nimi pobudnes na skolenie a par drinkov a potom by pre teba prisiel manzel a sli by ste domov?
Ja to stale takto robim. Chvilu pobudnem, kym je este aka taka normalna zabava a potom, ked sa to zacina vecer zvrhavat, tak zdrhnem. Nastastie, vzdy sme to mali relativne blizko bydliska.

jaskolka
23. máj 2022

Ak je školenie vrámci "vzdelávania v práci" a je hradené zamestnávateľom, tak áno, je to povinné. Ty piť nemusíš, ani ísť do vírivky, ani nič také. To už je tvoja vec. Po školení chod proste domov, nech po teba príde manžel
My sme mali rôzne akcie v práci, aj také školiace, aj také typu "vianočná kapustnica". Áno, na tej boli aj opití kolegovia, ale aj triezvi, zase každý má svoj rozum.

emm_i
23. máj 2022

Som za to, aby na pracovisku boli fajn vzťahy. No teambuildingy na úkor rodiny a vlastného života absolútne nemusím. Je to akurát pre slobodného človeka, ktorý možno nemá toľko voľnočasových aktivít, ale pre toho, kto je single a plno záľub, či rodinu s deťmi a chcú konečne to voľno stráviť MIMO práce a ľudí z práce (lebo s tými sme najčastejšie), je toto utrpenie.
Školenie chápem, ale na čo to predĺžiť na celý víkend? A nonstop byť zavretý s tými ľuďmi? Úprimne to neznášam. Môj voľný čas chcem tráviť s mojimi blízkymi a s mojimi zalubami, ktore môžem vykonávať len cez voľno.
Možno mám zastaraný názor, ale myslím si, že aj tak v práci sa "kamarátime" s 2-3 ľuďmi, sme si bližší a zvyšok sú len kolegyialne vzťahy.

viestta
23. máj 2022

Ty vieš co máš v zmluve. Keď je školenie povinné pre výkon práce, tak ti ho preplatia ako prescas. Ak je to "benefit" tak sa ho zúčastniť nemusíš. Ja som bola na podobnej akcií, ešte u bývalého zamestnávateľa. Doobeda sme školenie pretrpeli, poobede sme si spravili svoj program. Co robili ostatní mi bolo jedno. Nezúčastnila som sa ani tých motivacno-neviemakych "cvičení" poobede. Radšej som si dala túru v okolí. Večer bazén a šla som späť. Boli tam aj takí, čo si spravíli rodinný výlet, zabezpečili si ubytovanie pre zvyšok rodiny v penzióne neďaleko a po "povinnej jazde" trávili čas s rodinou.

autor
23. máj 2022

@emm_i úplne mi píšeš z duše...
@viestta tak zobrať tam rodinu vôbec nie je zlý nápad...
@diewcatqoo je to ďaleko... Pracujem v BA a ideme do Popradu.

marcellka32
23. máj 2022

Kľudne povedz, že už si mala skôr naplánovanu inú akciu s rodinou

viestta
23. máj 2022

Nájdi ubytovanie a mate rodinný výlet ako vymaľovaný. Nenapadne sa vytratís a môžte si robiť svoj program.

zuzubb007
23. máj 2022

No presne viem co opisujes, my sme v byvalej robote mali teambuilding 4 x do roka, doslova my to liezlo na nervy, keby radsej tie peniaze co na to furt davali a rozbijali radsej dali zamestnancom, bolo to nastastie cez tyzden vzdy v piatok a povinne, teraz pri detoch by som to absolutne nezniesla a este vikendy trapne uplne, zmenila som robotu a teraz bozsky klud ziadne tieto trapne povinne akcie, mam svoj klud sama 😉

autor
23. máj 2022

@zuzubb007 no u nás je to po väčšine len zásterka pre tieto ich nevery...a my ostatní si to tam musíme odsedieť...

zuzubb007
23. máj 2022

Povedz, ze nemozes zrovna tento vikend, ze mas daco s rodinou a je, vsak urcite nechodia na kazdy dohodnuty vikend vsetci nie?

gabika128
23. máj 2022

Spojila by som to s výletom s rodinou. Školenie si absolvuj a potom môžeš odísť, nahlás to dopredu aby neplatili ubytovanie a stravu na celý pobyt. Nie je na tom podľa mňa nič čudné..

7lenka11
23. máj 2022

U nás robia teambuildingy počas pracovného týždňa, a teda je to povinné. Dokonca aj na 2-3 dni vypadneme preč. Čím som staršia, tým viac tieto akcie nemusím. Dokážem sa baviť, som spoločenská, ale nemám rada akcie, kde sa dospelí ľudia správajú ako pubertiaci, ktorých rodičia práve pustili na diskotéku. Druhý extrém boli v minulosti športové tímbuildingy, kde sme v horúčavách museli súťažiť, behať a pretekať. Pripadala som si ako v škole. Polovica ľudí odpadávala od únavy, horúčavy a úpalov..
Tento rok chcú robiť poldenný cyklovýlet a na druhý deň turistiku, ani jedno nie je moja šálka kávy a ani by som nemala robiť tieto aktivity zo zdravotných dôvodov. Vôbec ma neláka tam ísť, no máme to ako povinné...

serpent
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bibcabi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz