Je zamestnávateľ povinný držať miesto po rodičovskej?

michalka2108
25. máj 2017

Ahojte, potrebujem pomoc. Momentálne som učiteľka v MŠ a za mesiac idem na materskú, neviete mi poradiť, kde by som sa mohla informovať o tom, či potrebujem v práci predĺžiť zmluvu na dobu neurčitú a či mi je zamestnávateľ povinný držať miesto aj 3 roky po zákonnej materskej, kým možno znovu nenastúpim do práce? Či treba ísť na sociálny úrad alebo úrad práce alebo sa to niekde inde zisťuje, ďakujem .

majusqa77
25. máj 2017

aku mas zmluvu? nie, zamestnavatel ti zmluvu predlzit nemusi - ak mas zmluvu na dobu urcitu

liz_lemon
25. máj 2017

ak mas zmluvu na dobu urcitu, tak ti PP automaticky skonci v dany den, ak nebude PP zmeneny na dobu neurcitu
v pripade PP na dobu neurcitu, je zamestnavatel povinny zamestnanca po skonceni RD zaradit na povodne pracovne miesto, resp. na miesto podla pracovnej zmluvy

lienka737
25. máj 2017

@michalka2108 ak máš zmluvu na dobu určitú, tak predĺžiť Ti ju nemusí a ani Ti nebude v tom prípade držať miesto.

michalka2108
autor
25. máj 2017

Mám zmluvu do konca augusta, ale 29.6. odchádzam na materskú. A keďže mi ostávaju ešte 3 týždne dovolenky chcela by som aby mi ju preplatili, keďže mi ju nechcú dať vyčerpať. Ale oni sa ma silou mocou snažia presvedčiť aby som si zmluvu u nich predĺžila. Tak ma zaujíma, kde sa o tom môžem informovať.

lienka737
25. máj 2017

@michalka2108 A Ty si ju nechceš predĺžiť? Už by Ti ju dali na dobu neurčitú?

majusqa77
25. máj 2017

@michalka2108 tak si ju predlz, ved to je pre teba lepsie...

evittam
25. máj 2017

@michalka2108 A o com sa chces informovat? Ved ci chces predlzit zmluvu alebo nie sa musis rozhodnut sama. Kto ta ma o tom informovať?
A suhlasim s
@majusqa77

michalka2108
autor
25. máj 2017

Áno bolo by to pre mňa lepšie, keby tu bola situácia na to ... odchádZa aj riaditeľka aj zástupkyňa ,takže je dosť otázne ako by to potom bolo ...a chcem sa informovať o tom, či si môžem stále stať za tým aby mi ju teda vyplatili, keďže ja nechcem predĺžiť zmluvu a oni áno, aj keď neviem aký dôvod na to majú.

liz_lemon
25. máj 2017

@michalka2108 dovolenku ti teraz nemozu preplatit, to sa da iba pri skonceni PP

majusqa77
25. máj 2017

aha. tak potom nepodpisat predlzenie zmluvy a v auguste ti preplatia zbytkovu dovo. len potom pozor - ak mas narok na podporu, tak len do roka od skoncenia PP

michalka2108
autor
25. máj 2017

Aha, dobre 🙂 to som chcela vedieť ...Ďakujem veľmi pekne, takže v auguste keď mi zmluva skončí, tak vtedy mi vyplatia dovolenku čo mi ostala

ave17
25. máj 2017

Sa ti čudujem,že nechceš predĺžiť zmluvu,čo by za to iní dali🙂 má to pre Teba iba výhody,žiadnu nevýhodu,ešte počas MD ti nabieha ďalšia dovolenka,takže vlastne peniaze zadarmo🙂 po ukončení RD,teda po troch rokoch nemusíš nastúpiť,dáš výpoveď,preplatia ti dovolenku,plus mas nárok na podporu v nezamestnanosti,zatiaľ čokeď teraz ukončis pracovný pomer,po troch rokoch ak si prácu hneď nenájdes,podporu mať nebudeš,nerozumiem prečo nechceš predĺžiť tu zmluvu🙂

gabriellka
25. máj 2017

Ja by som si dala zmluvu predlzit urcite. Medzi md a rd by som si vycerpala dovolenku a ked nebudes chciet tak po rd das vypoved. Kazdopadne ked ponukaju predlzenie zmluvy treba to vyuzit

michalka2108
autor
25. máj 2017

@ave17 aha 🙂 takto som nad tým vôbec nerozmýšľala, ešte sa teda poradím 🙂 každopádne ďakujem

evittam
25. máj 2017

@michalka2108 Urcite by som necerpala dovolenku medzi MD a RD, prides tak o moznost max.podpory ak by si po RD nenastupila.
@gabriellka

monulienkamt
25. máj 2017

@michalka2108 ak budeš nezamestnana, nebudeš mať ani nárok na materskú pri ďalšom dieťatku, ak by ste ho planovali hneď za sebou, ostal by ti iba rodicak

michalka2108
autor
25. máj 2017

Ďakujem kočky 🙂