Je životopis ešte dôležitý? Práca v nemecku

sis789
6. júl 2018
Používateľ sis789 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od sis789.

Dobrý deň veľmi ma zaujíma pracovať v Nemecky hovoriacich krajinách. Dostať pracovnú ponuku v Rakúsku alebo Nemecku je cieľom snahy mnohých Slovákov. Vyššie platy, sociálne zabezpečenie a 13. plat, ako napríklad v Rakúsku, sú veľkým lákadlom. Pred samotným pohovorom je však potrebné zaujať životopisom. Aspoň teda to mi hovoria známy, takže by som rada vedela vaše názory. Čo pracujete napríklad v zahraničných firmách, je potrebné mať životopis? A je dôležitý? A ak áno ako ho môžem čo najlepšie "vylepšiť" samozrejme bez podvádzania aby som zvýšila svoju úspešnosť? Ďakujem za rady

zuzanka.zuzu
6. júl 2018

@sis789 najdôležitejšie sú kontakty, v SR sa tomu hovorí - známosti, v zahraničí vymysleli "honosnejší" názov - odporúčania ... ale furt je to o tom istom 🙂

sis789
autor
6. júl 2018
Používateľ sis789 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od sis789.

@zuzanka.zuzu Nemám žiadne kontakty takže mi to asi veľmi nepomôže 🙂

saska.t
6. júl 2018

@sis789 V Nemecku rozhodne dolezity je , pozaduju ho skoro v kazdej firme a niekedy ziadaju aj hodnotenia od predoslych zamestnavatelov. Cim viac o svojich skusenostiach napises, tym lepsie. Tu v DE si najmu profika na Zivotopisy, ktory im ho zostavi, aby vyzeral profesionalne

jatva
6. júl 2018

Neviem si predstavit ako inak dat o sebe vediet nez zivotopisom a cover letter.

vroni
6. júl 2018

Ak nie si osobna kamaratka sefa, tak je zivotopis to najdolezitejsie, co o sebe posielas. Takze ano, je dolezity

warholette
6. júl 2018

A je nejaka praca, kde netreba zivotopis??

evakalna
15. júl 2018

Aj upratovačka musí poslať životopis. Aj verejnoprospešný pracovník musí poslať CV.

dai
15. júl 2018

@zuzanka.zuzu to mas z kade? 🙂 ja som nemala znamosti na slovensku, detto moj muz a kopu inych ludi co poznam a myslim ze celkom pekne kariery sme si rozbehli... kopu mojich znamych robi v nemecku a rakusku - nie opatrovatelov a casnikov... a ano - obycajne tu pracu ziskali cez referencie - ale nie znamych... mnohokrat im bola ponuknuta od zakaznikov, mna tam napr chcela presunut moja firma - na tom istom mieste ako som tu ale za nemecky plat na nemecku zmluvu...

dai
15. júl 2018

@sis789 neviem co chces robit ale iste - cv patri v prvom kontakte medzi to najdolezitejsie co mas... ako ho vylepsit? Najma ho pisat pre danu poziciu - ak chcem ist robit upratovacku tak nebudem rozpisovat svoju brigadu v kraviarni na pol strany - to skor zdoraznim vlastnosti ktore mi umoznili byt uspesnou ( mali by byt zhodne s vlastnostami ktore sa ocakavaju na mojej vysnenej pozicii ) a na pol strany rozpisem svoju skusenost s upratovanim ( dosad si zamestnanie ake chces ) ak citas popis pozicie a co sa ocakava od kandidata - presne take slova pouzi v svojom cv - ak budu potom robit heslovity vyber cv tak automaticky cez hesla narazia na tvoje cv...

zuzanka.zuzu
16. júl 2018

@dai a v čom sa táto tvoja rozsiahla odpoveď líši od toho, čo som napísala? 🙂 ja som nikde nespomínala známych! a "referencie" od zákazníkov nie sú nič iné než tie "odporúčania" o ktorých som aj ja písala

zuzuliennka1
16. júl 2018

@zuzanka.zuzu citujem ťa: “najdôležitejšie sú kontakty, v SR sa tomu hovorí - známosti” - to nie je pravda. Odporúčania od predošlých zamestnávateľov vedia byť nápomocné, ale nerob si hlavu, ak ich nemáš, dobrý recruiter si o tebe aj na pohovore vie zistiť dosť.
Životopis je veľmi dôležitý, samozrejme, aj dnes. Ako už aj vyššie napísali, je to prvý kontakt so zamestnávateľom a treba si nechať na tom záležať - teda, bez gramatických chýb, stručný, prehľadný, k veci.
@sis789

dai
16. júl 2018

@zuzanka.zuzu uz ti odpovedala zuzulienka... ja pisem ze ak si dobra a nas dobre cv a skusenosti tak ziadne znamosti nepotrebujes.

zuzuliennka1
16. júl 2018

mimochodom, nepodceňujte také veci ako verejné komentáre na sociálnych sieťach, portáloch a pod. - lebo to si vie vyhľadať každý lepší it človek, a vypovie to o vás viac, ako tie “známosti” a odporúčania 😉😉