Kam na úrad práce?

alex1986alex
29. jún 2015

Ahojte baby neviem ci to sem patri ale budem vdacna za kazdu radu. Som slovenka ktora pracovala 5 rokov v CR teraz priatel dostal pracovnu ponuku na 3 roky pracovat v UK takze sme sa na 3 roky prestahovali. Avsak ja tu zatial pracu nemam nakolko neviem dobre po anglicky iba po nemecky co mi je na nic. Avsak moj problem je kam sa zatial prihlasit na urad prace? Na Slovensku? v ČR? alebo snad v UK? po skole som bola na urade prace 2 dni takze naozaj neviem ako to chodi. Celkom uz mam odpracovanych 8 rokov tak by som mala mat narok aj na nejaku podporu nie?
Budem vdacna za kazdu radu 🙂

ellca123
29. jún 2015

tam kde je trvaly pobyt

alex1986alex
autor
29. jún 2015

@ellca123 fakt mne bolo povedane ze mi na slovensku nemozu vyplacat podporu ked som pracovala a odvadzala dane v CR. (hovorila kamoska nie uradnik)

ellca123
29. jún 2015

na urade prace ta budu navigovat co a ako

silviasestakova
29. jún 2015

Ahojte mam menši problem žijem s partnerom na spoločnej adrese aj s polu s dvomi detmi 12ročny a 3ročny.Partner je dlhodobo PN ako živnostnik, vybavuje si invalidny dôchodok.Dostava marodku 200e.A PN mu konči po roku tak chce zrušit živnost a nahlasit sa na urade prace.Ale ako živnostnik si neplatil dobrovolne do FONDU NEZAMESTNANOSTI tak nema narok na podporu.10rokou ma odrobene a s toho 2 roky ako živnostnik.Poradte mi načo všetko ma narok?A ako nas budu posudzovat ked niesme zobraty ale sme na jednej adrese.A ja som zamestnana.dakujem