Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Kde nájsť robotu popri škôlkarovi, aby som ho mohla nosiť a vyzdvihnúť zo škôlky?

24. mar 2021

Baby zaujímalo by ma,kde nájsť vhodnú robotu?Malý pôjde od septembra do škôlky.A ja potrebujem robotu od 7/8 do 15/16 aby som ho mohla ráno nosiť do škôlky a poobede ho vyzdvihnúť.Co keď nenájdem takú robotu od septembra,budem doma bez peňazí to nechcem.Mam z toho už teraz obavy.Pred tehu som pracovala,ale tam sa už nemôžem vrátiť.Sme sa presťahovali do iného mesta.

77katarina
24. mar 2021

@eskop U nás na sídliskách drogérie 9 bodov, všetky sú zrušené, sú Iva v centrách.

77katarina
24. mar 2021

0 bodov

0silvia0
24. mar 2021

ved si nenapisala ani ake mas vzdelanie... Darmo ta bude niekto posielat do statnej institucie, ked nemas primerane vzdelanie.

autor
24. mar 2021

@0silvia0 Vzdelanie je o ničom,myslím si že nemám problém naučiť barsjaku robotu.Inac som vyučena cukrárka

0silvia0
24. mar 2021

No ale niekto ta posielal do statnej institucie. Tam napriklad s vyucnym listom nemas sancu robit napriklad administrativnu poziciu, tabulky nepustia, vyzaduje sa minimalne maturita.

amelie2017
24. mar 2021

Skus aj v nejakych velkych firmach, automobilkach. Niektore umoznuju matkam s detmi do 10 rokov robit len ranne smeny. Alebo si urobit dalsiu skolu, napr. ucitelka v Ms. Nie je to rychle riesenie, ale mozes zatial ostat doma ako osoba starajuca sa o dieta do 6 rokov , studovat a kedze pises, ze si cukrarka, privyrabat si pecenim.

littlebubble
24. mar 2021

@77katarina My to tak máme.Už vidím ako sa mi kto prispôsobí a ešte aj muž robí na zmeny.Niekedy robíme tak isto lebo inak sa nedá.Niekedy len pol dňa a niekedy aj celé.
Preto ani deti ešte nemám 🤷.Presne toho sa bojím, že ako zosúladiť rodinný a pracovný život.

littlebubble
24. mar 2021

Do štátnej inštitúcie treba mať buď maturitu, VŠ alebo známosti 🤭.

nominativ
24. mar 2021

@amelie2017 neviem, ake máš predstavy o práci učiteľa v ms, ale ucit deti, lebo som cukrárka, čo si nemôže nájsť prácu (teoreticky, dúfam, že ju nájde autorka), to nie je zrovna najlepšia motivácia. To vážne takéto učiteľky chceme? :D

Plus ráno musíš byť v MS prvá a svoje dieťa mať už tym pádom niekde umiestnené. Rovnako odchádzaš posledná a svoje dieťa už musíš mať vybraté. Určite by som nechcela učiť svoje vlastné dieťa, plus ono by so mnou chodilo do práce len na moje zmeny, či by som sa vracala preň a ráno ho znášala a šla ešte na dve hodiny domov? Kým vystuduje, tak jej dieťa už ani MŠ nebude potrebovať. A každý sa nepotrha o ňu, keď vyštuduje.

Chápem, že dobre mienená rada, ale mne to teda trošku myklo vnútrom :D

littlebubble
24. mar 2021

@eskop Drogérie sú väčšinou na 12stky.
A potraviny sú tiež na zmeny.Jedine nejaké malé sukromné v paneláku.

nominativ
24. mar 2021

Inak, je to asi aj o nejakých osobných cieľoch. Chápem, že niektorí manželia majú prácu, že robia od šiestej do šiestej každý deň... Ale vždy sa dá niečo robiť. Ja som môjmu rovno povedala, že svoj profesny život neobetujem kôli tomu, aby on mal svoj bez obmedzení.

Odporúčam sa obzerat po veľkých supermarketoch - Tesco, Lidl, Kaufland. V Tescu mi robilo viacero kamarátok s tým, že im umožnili pracovať takto. A inak, toto je vec, čo by sa mala vládou podporovať, určite viac ako dlhodobo nezamestnaní z úradu práce.

marcellka32
24. mar 2021

Ráno o 6 som išla do práce, deti bral ráno manžel do škôlky a poobede som ich už ja vedela vybrať... Tá veta čo si napísala, ze tvoj manžel to s dieťaťom nevie a nespoliehas sa na neho je tvoja chyba, teraz neviem aku prácu nájdes aby si ráno aj poobede stihla do škôlky

luccija
24. mar 2021

@nominativ moja sestra robí v škôlke a kvôli svojim deťom má iba smeny kde neotvára a nezatvára škôlku.zase tá čo je slobodna chce ráno spat a ísť na poobednú o 11 hod.Vsetko je na dohode.

ofzuza
24. mar 2021

Par inzeratov na ciastocny v nitre mate. Skusala si poslat cv?

luccija
24. mar 2021

@0silvia0 tiež pozerám čo jej radia v štátnych inštitúciach si každý drží miesto a treba VS.
Autorka mozno hlúposť, ale ak si cukrárka prečo nepecies na objednávku?torty, makrónky veď to dnes tak ide mne kamarátka z kancelárie zostala doma a len pečie.Uz robí na objednávku aj bezlepkové chleby, sladké pečivo, knedle

ninusa221
24. mar 2021

A ist pracovať niekde do kaviarni ? V NR su tie okienka vydajne tak sa tam ist popytat

autor
24. mar 2021

@ofzuza Samozrejme sledujem inzeráty,ale až od septembra potrebujem robotu.

ofzuza
24. mar 2021

Jaj no to na teba asi cakat nebudu. V lete uz bude snad lepsie.

autor
24. mar 2021

@luccija Nepecem lebo na to nemám.Ako sebe aj rodine zvyknem piecť zákusky aj torty.Zakazdym má pochvália,ale není to profesionálne.A keď vidím aké nároky majú na torty,čo keď sa nikomu nebudú páčiť moje výtvory.A kopa žien pece.By bola veľká konkurencia.
Ináč manžel mi stále hovorí že v našej dedine není cukráreň,aby som si otvorila.Ale neverím si natoľko aby som s pečením začala.

nominativ
24. mar 2021

@luccija tak ano, to sa dá, ale to je už viac o šťastí. Študovať učiteľstvo kôli tomuto nie je šťastná voľba :D

ibrunova
24. mar 2021

Akože sa otec nevie dve hodiny postarať o dieťa ? Najvyšší čas ho s ním nechať 😃

stela1996
24. mar 2021

na 4 hodiny denne za pokladňu do tesca/kauflandu...

matenka
24. mar 2021

@luccija jojo, presne ako pises, robim v statnej sprave, su tu vsetci vysokoskolaci a sakra je tazke sa sem dostat, bez vzdelania nemozne a so vzdelanim len na doporucenie alebo po znamostiach, ale teda robota je kvalifikovana a musis vediet robit
Je tu par dievcat bez vs, ale robia cisto sekretarske prace

amelie2017
24. mar 2021

@nominativ je vela ludi, ktori si absolutne zle vybrali strednu skolu, dalej je vela ludi, ktori v 14,15, 18 flakali skolu a ine aktivity teenagerov im boli prednejsie. Ale dospeli, uvedomili si hodnoty, co by v zivote chceli a zacali studovat aj v neskorsom veku. Takze ja nevidim problem v tom, aby si clovek spravil VS aj v 40.
Co som uviedla bol len priklad. Kludne moze ist studovat nieco ine. Ale ak sa vyucila za cukrarku, lebo skola jej nikdy nesla, nechce dalej studovat, tak len hladat alebo si najst opatrovatelku. NR je vysokoskolkse mesto, kopec studentiek ma volny cas a rado si privyrobi.

nominativ
24. mar 2021

@amelie2017 samozrejme, s tým súhlasím. Ale opäť to má byť skôr o tom, čo chcem robiť. Nie o Tom, čo môžem robiť medzi 7.00-15.00 lebo môj muž nie je schopný dať ani vybrať deti. Teda minimálne učiteľov si tak predstavujem, ale asi utopia.

ofzuza
24. mar 2021

@nominativ ak napr dochadza a ma klasicku pracovnu dobu, tak sa to nestiha. Ja keby musim ist do prace (alebo muz), musim pred siedmou vyrazit, aby som tam o osmej bola a spat mozem prist pri troche stastia 17:30 a to skolka nehrozi, aby bola otvorena.

ckatka
24. mar 2021

Ja mam podobný problém. Manžel odchádza o 6 z domu. Škôlka je od 6:30 (cez koronu od 7). A niekedy ma 24h služby a keď ma.normalne osmičku, tak škôlku poobede stíha len v prípade že ide na motorke. Keď ide autom; nehrozí. Čiže je to cele na mne...🤦‍♀️babky ani iných príbuzných tu nemáme.

ibrunova
24. mar 2021

@ofzuza ja som dala deti do škôlky blízko roboty. Lebo kým by som sa dostala na sídlisko, nestíhala by som. Ale ráno sme šli o 6 z domu. Poobede som ju vyzdvihovala väčšinou medzi poslednými po 15.30.ale dalo sa to.

nominativ
24. mar 2021

@ckatka môj manžel robí tiež príšerne. Našťastie je dosť nenahraditeľný a po pokeci som šéfom to nejako prispôsobia, aby mohol vybrať alebo dať deti do ms. Tiež to bude dobrá haluz, nakoľko behá po Slovensku atd. Ale musíme to dať, ja nepôjdem upratovať nejaký hotel, keď som študovala kôli niečomu. Dufam. To už sú tie ambície, sú ženy, čo im viac vyhovuje to, že robia v nejakom čase a viac a sú s tým spokojne. Pripadne sú aspoň za to rady, lebo inak to nejde.

Môj muž zarába minimálne dvoj, niekedy trojnásobok toho, čo ja zarobim v školstve. Napriek tomu sa toho nechcem vzdať a nepovažujem jeho kariéru za dôležitejšiu. Situácie sa ale menia, nikdy nehovorím nikdy, ale aktuálne je to takto.

masinka
24. mar 2021

do septembra je este dost casu naucit manzela ako treba rano obliect dieta a dat mu ranajky ( oblecenie mu mozes vecer pripravit a ranajky prinajhorsom tiez) a hned budes mat vacsiu sancu najst si robotu.