Kde ste zamestnaní absolventi sociálnej práce?

vzdatto
4. jún 2013

Ahojte, končím 2 st. VS sociálna práca, chcela som sa informovať kde ste sa s touto školou zamestnali vo vašom regióne? u nás na upsvr nie je šanca, Ďakujem.

eeffka
4. jún 2013

@vzdatto dievca zlate zle sa pytas... kazdý absolvent "socialnej prace" ktoreho poznam uz pracu davno ma a potreboval si len "dorobit" tabulkovo titul.
Popravde velmi by som sa tym nechvalila a v zivotopise sucho oznamila ze mam titul Mgr.
Bodka.

terezka1947
4. jún 2013

@vzdatto aj ja poznam iba ludi.kt si VS dorabali iba kvoli titulu a udrzaniu si miesta...takze studovali popri zamestnani...musis skusat aj ine oblasti,vies doba tazka 😉

vzdatto
autor
4. jún 2013

@eeffka
@terezka1947
ved práve, je mi to úplne jasné že dobá je taká..že málokto má takú prácu ktorú aj vyštudoval...

ciusinka
4. jún 2013

@vzdatto Poznam 3 ludi, co to studuju:

1. kamaratka - teraz skoncila Mgr., pracuje v banke uz par rokov, skolu si robila, lebo chcela mat titul + sice by chcela robit niekde v tejto oblasti, ale napriek tomu, ze byva v BA, sanca uplatnit sa v tomto smere je takmer nulova

2. svagor - konci teraz Bc., pracuje ako SBS, tuto skolu si robi len preto, aby mal nejaky titul a aby mali rodicia radost, ze ma nejaky titul

3. znama - robi uz par rokov na Urade prace v BA a tam jej to dali ako podmienku, ak sa chce niekam posunut, ze si musi urobit tuto skolu, teraz by mala koncit Bc., ale vzhladom na to, ze teraz v juni bude rodit, vyzera to tak, ze sa na skolu vykasle..

terezka1947
4. jún 2013

@vzdatto veeeeed to....ja som ucitelka a po dost zlych skusenostiach som to po roku nechala a robim uplne nieco ine,dorobila som si vzdelanie v inej oblasti a som spokojna-teda bola som,teraz malicky a som doma 😉
aaaaale,vzdy mi je za ucitelovanim luto...mozno niekedy naberiem odvahu 😉

wena
4. jún 2013

Moja mamka ma vyštudovanú sociálnu prácu a pracuje v Domove dôchodcov ako ergoterapeutka. Ale pracovala tam už aj predtým a presne ako niektoré baby píšu, titul si len potrebovala dorobiť, rovnako aj niektoré jej kolegyne.

pragmaticka
4. jún 2013

to si sa mala pytat, ked si sa pre ten odbor rozhodla!!! teraz je uz neskoro... ☹ inak moja kamoska to studovala a faaakt sa velmi natrapila..na uradoch prace ci inych stat. poziciach je to vacsinou o znamosti - ak ju nemas, tak mas smolu..okrem toho je to povolanie kt. je na svk fakt hrozne zaplatene!! Priprav sa na urad prace ako nezamestnanna , al. ak mas trosku rozumu nauc sa jazyk odid napr. do svajciarska..viem ze tam na soc. pracovnikov nedaju dopustit a maju fakt velmi vysoke platy v porovnani s inymi zamestnaniami! Inak ta kamoska pracuje ako asistetka! 😒

vzdatto
autor
4. jún 2013

@ciusinka
@terezka1947
@wena
@pragmaticka
dakujem, no je mi to jasné..preto som sa pýtala či sa náhodou niečo nové nedozviem, ..fakt netuším čo mám robiť.. :( ..či ísť ešte niečo iné študovať..už nie som najmladšia..

terezka1947
4. jún 2013

@vzdatto pozri,najprv skonc s touto skolou...posleduj okolie...poposielaj ziadosti a maj oci otvorene...a mozno sama prides na to akym smerom sa ma este vybrat.

vzdatto
autor
4. jún 2013

@terezka1947 dakujem.

jarka0812
4. jún 2013

@vzdatto ahoj, ja som zamestnaná na upsvar od skončenia školy (denné št.), momentálne som na 2. materskej a po skončení rd si chcem nájsť inú prácu. Napr. aj ako operátorka výroby. Zarobím viac, než na úrade. Odrobím si svoje, a koniec, môžem sa venovať rodine s čistou hlavou. práca na úrade je total demotivujúca, čisto birokratická a to čo sa učíš teraz v škole ti je na.... lebo realita je úplne iná. Jedinou výhodou je pracovná doba. Dievča, študuj jazyky!!!!!

vzdatto
autor
4. jún 2013

@jarka0812 dakujem za príspevok

sympa1
4. jún 2013

@vzdatto s touto skolou nikde...v mojom meste chrli jedna univerzita socialnych pracovnikov kazdy rok...najlahsi odbor na ziskanie titulu...ja si to ani nepisem k menu...mala som asi ruzove okuliare ked som sa na to dala pred rokmi

vzdatto
autor
4. jún 2013

@jarka0812 a aké jazyky??angličtina alebo nemčina sa mi nezdajú už velmi atraktívne..

ajwa
4. jún 2013

ja studujem socialnu pracu preto, lebo v tom chcem ozaj robit. Da sa zamestnat, len treba vediet v akej oblasti socialnej prace chces pracovat. ja som zacala ako dobrovolnicka a myslim, ze je to najlepsi sposob ako niekde zacat.
Dost ma hneva, ked niekto povie, ze studium socialnej prace je najlahsie na ziskanie titulu. Nikto socialnu studuje preto, ze to chce a nie preto, aby mal titul !!!!!! 😠

kiwi82
4. jún 2013

Mám ukončenú SP v Prešove a pracovala som v Košiciach so zdravotne postihnutými deťmi a mládežou, mala som pracovný pomer na dobu určitú, takže ked mi teraz v júly skončí materská idem na úrad práce 😒

jarka0812
5. jún 2013

@vzdatto ja si myslím, že stále sú atraktívne. Ale ja mám chuť dať sa na ruštinu.

jarka0812
5. jún 2013

@ajwa aj ja, aj manžel sme študovali sp, lebo sme chceli. Ale my musíme v prvom rade uživiť rodinu, takže akákoľvek forma sp u nás len dobrovoľne vo voľnom čase...

ajwa
5. jún 2013

@jarka0812
Ano, to je pravda. My s manzelom deti este nemame, takze dobrovolnictvo v SP ma velmi naplna popri mojej nie SP praci 😀 ... Takze si hladam nejak cestu, aby som bola spokojna. Dufam, ze sa mi nieco podari, co ma bude veeeeelmi bavit...ale dobrovolnictvo je skvela vec 🙂 Vo volnom case vrelo odporucam...

jana121212
5. jún 2013

@vzdatto kolko mas rokov? na tvojom mieste by som uz nezacinala studovat iny skolu, jedine ze by bolo nieco, co ta velmi bavi. skus porozmyslat nad tym, co by si chcela robit a najdi si brigadu v takej firme, co sa tomu venuje. neviem kolko dni si v skole a kolko dni mas volna, ale ako studentke ti daju prilezitost skor aspon na nejake jednoduche ulohy, lebo maju na teba mensie naklady ako na niekoho na tpp a postupne sa budes musiet vypracovat a popri tom sa uc jazyky.

katie555
5. jún 2013

@vzdatto no moja segra sice nema alzbetu ale v tt, ale skolu studovala preto ze ju to bavilo ..robila dlhsie uctovnicku / socialnu pracovnicku v domove dochodcov (ma strednu ekonomicku), teraz robi z postihnutymi v dennom centre...Problem je ten ze socialna praca nie je ohodnotena...vela ludi vystuduje len koli titulu...v skutocnosti o socialnu pracu zaujem nemaju....
hold nechapem naco to studovat....

vzdatto
autor
6. jún 2013

@jana121212 ahoj, mám 32 rokov a som doma s mladším synom, mám 2 deti..čo by ma bavilo? ..hmm, no to je už podla mna neskoro..kedysi som chcela byť velmi učitelka na 1-4, alebo som túžila otvoriť si škôlku..potom prišli deti a už bolo neskoro, pretože u nás taká škola nie je a dochádzať bolo pre mňa vylúčené, zaujala ma soc. práca kt. zhodou okolností v blízkej budúcnosti otvárali hned v susednom mestečku, čo mi vyhovovalo, študujem externe.
Tie jazyky beriem na vedomie, len mám dilemu ktorý jazyk, už som niečo zisťovala a u nás žial sa vyučuje len angličtina, nemčina a španielčina - tá iba ak sa naplní počet záujemcov..teraz si vravím že asi angličtina hej, v podstate základy viem, ale myslím si kedže si nejdem robiť len kurz ale študovať jazyk na jazykovej škole, že v budúcnosti by som asi viac zúročila nemčinu, kedže rakúsko a nemecko sú bližšie krajiny...

metisa
9. júl 2015

@eeffka no ja som vystudovala socialnu pracu a svoj titul nepisem sucho do CV...
najviac kritizuju socialnu pracu prave ti, ktori ju nevystudovali..

sheila72
9. júl 2015

Tak si sprav pedagogické minimum a môžeš niečo učiť.

sheila72
9. júl 2015

Alebo skús personalistiku, to je podľa mňa naj riešenie 🙂

anoja
9. júl 2015

ja poznám šesť policajtov so sociálnou prácou 😉

metisa
9. júl 2015

@anoja no a ?

anoja
9. júl 2015

@metisa no a nič 😉 len si túto školu dorábali, aby mali tituly pred menom

anoja
9. júl 2015

Teraz ma napadlo, suseda má sociálnu prácu a robí v komunitnom centre u nás v dedine, začínala ako terénna pracovníčka

gagik
9. júl 2015

@vzdatto sranda ze pred ukoncenim skoly za pytas kde by si sa mohla ist s danym odborom zamestnat...ja ked som sla na vysku mala som konkrernu predstavu co s danym vzdelanim chcem robit a nie ze vystudujem a potom zacnem rozmyslat ze co s danym vzdelanim robit...