Kde uviesť rodičovskú dovolenku? V životopise alebo v žiadosti o zamestnanie?

gallina
19. feb 2009

Potrebujem poradiť v jednej veci.
Som ešte na rodičovskej dovolenke ale už sa mi skončí o pár mesiacov, chcem využiť ten čas a zatiaľ si hľadať prácu, pretože po skončení RD som nezamestnaná. Chcela by som si napísať profesný životopis a teraz neviem, kde mám uvieť, že som bola na RD.
Či v profesnom životopise kde je priebeh zamestnaní alebo to uvediem len v žiadosti.
Poradí niekto?

alexandra
20. feb 2009

Ano, poradim.. Profesionalny zivotopis je profesionalny, takze ak Ti trva pracovny pomer aj pocas trvania RD, uved tam prave to zamestnanie. Personalisti sa mozu spytat na deti a podobne, ale Ty mozes na tuto otazku neodpovedat, pretoze sa to netyka Tvojich schopnosti. Dobry personalista to vezme ako fakt 😉

marcela.m
23. feb 2009

Ja som bola nezamestnana pred MD a budem aj po,ak si nieco nenajdem.Ja mam napisany zivotopis tak,ze mam na zaciatku praxe napisanu MD:
Prax:
"10.3.2007 - trvá materska dovolenka"
a potom dalsie zamestnania pocnuc poslednym pred MD.
Drzim palce,aby sa ti podarilo nieco najst.

alami
24. feb 2009

neuvádzaj to tam, nie si povinná, presne ako píše alexandra

elena11
2. jún 2009

Ahojte,
ja by som povedala, ze matersku mozes kludne spomenut, pretoze na pohovore to aj tak vyjde najavo, ze si niekolko rokov nepracovala. Nebude to potom pre nich sok. Inak bratranec si dal profesionalne napisat zivotopis aj motivacny list nejakej firme, ktora sa na to specializuje a velmi si to chvalil. ta stranka sa vola nejako CVProfik.sk, alebo oddelene sa to pise? ved vyskusaj. vela stastia 😵

roasha
2. jún 2009

ja sa pridavam k nazoru neuvadzat,to su otazky na ktore nie ste povinne odpovedat. 😉

roasha
2. jún 2009

tu mas zakladnu kocku zivotopisu,aj motivacneho listu,ktorej sa mozes drzat
http://www.profesia.sk/cms/kariera-v-kocke/hlad...

evin1982
2. jún 2009

aj ja sa pridam k nazoru! NIKDY NEUVADZAJTE MD, pocet deti atd. ZNIZITE SI TYM SANCE ZAMESTNAT SA.

priznavat taketo veci nie je to vasou povinnostou.

lubikan
17. nov 2011

ahojte,tak prave som poposielala par firmam ziadost o zamestnanie a zivotopis..poslednych 7 rokov som bola na materskej...jednoducho som to tam uviedla,pretoze by som tam mala dieru 7 rokov..no co by si myslelai,ze co som robila??

ale mam taku otazku..v inzerate mali napisane,ze mozem im zavolat,alebo ziadost poslat mailom,alebo doniest osobne.....

zatial som poslala mailom...myslite,ze bude blbe,alebo nebude to vyzerat ako vtieranie,ked im este zavolam,alebo pridem osobne??

alebo mam cakat,kym sa oni ozvu na mail??

dakujem

ladytt
16. aug 2012

A keď chcem pracovať na skrátený úväzok a stále som na materskej, kde to treba uviesť? Či vôbec neuvádzať? Poradíte?

dada1212
18. aug 2012

ja si tiež myslím, že to treba spomenúť, ak napríklad nenapíšete materskú a napíšete, že pracujete pre firmu kde ste robili pred materskou, tak ak prídete na pohovor, určite sa vás budú pýtať, že čo v tej firme robíte, ako tam robíte, prečo z tade chcete odísť a nakoniec aj tak vyjde najavo, že ste na materskej. takisto ak ste po škole nepracovali a potom išli na materskú, je lepšie podľa mňa uviesť materskú ako keby to vyzeralo tak, že ste napríklad 4 alebo 7, prípadne aj viac rokov len sedeli doma a nič nerobili.
okrem toho si nemyslím, že by každej firme prekážali matky s malými deťmi, ak neuspejete je to skôr o tom, že sa nájdu kvalifikovanejšie, nakoľko na jeden inzerát často dostanú aj stovky životopisov.
a keby sa našla aj firma, ktorá by diskriminovala, tak ono to raz vyjde najavo, že máte malé deti je to jedno či to vyjde najavo hned pri životopise, na pohovore alebo až napríklad v skúšobnej dobe.