Klientský pracovník v bankovníctve

6. júl 2020

Prosím Vás, pracujete niekto ako klientský pracovník v bankovníctve? Napríklad v poisťovni? Aký prosím Vás môžem očakávať plat už spolu s variabilnou zložkou? Taký priemer

ivkazba
6. júl 2020

Tak v bankovníctve alebo v poisťovníctve? Ak poisťovňa, tak oficiálne pracovisko poisťovne na TPP?

autor
6. júl 2020

@ivkazba konkrétne v poisťovni na pobočke, na plný úväzok.

ivkazba
6. júl 2020

Fix cca 800 eur v hrubom, provízie podľa poisťovne (dokážu tam byť podstatné rozdiely). V každom prípade, najviac provízií sa zarába na predaji životného poistenia a toho na pobočke urobíš pomenej, na pobočke je to práca hlavne o servise (čiže rôzne zmeny ktoré chodia klienti robiť, nahlasovanie poistných údalostí) ale robia sa telefonáty a pozývanie klientov na pobočku s cieľom niečo im potom ponúknuť. Tam ale pri predaji je opäť provízia nižšia ako ju majú sprostredkovatelia na živnosť bez pracovného miesta na pobočke. Počítaj provízie od 100 do 1000 eur podľa poisťovne a podľa tvojej aktivity.

ivkazba
6. júl 2020

A ešte podotknem, že ak si aktívna a vieš že predaj produktov poisťovne by ti išiel, odporúčam potom ísť na sprostredkovateľa. Tam nie si limitovaná pracovnou dobou a vieš zarobiť úplne iné provízie. Ale ako píšem, treba na to byť typ.

autor
6. júl 2020

@ivkazba ďakujem za detailnu odpoveď🙂 neviem či budem dobre pretože som ešte v tejto oblasti nepracovala. Takže najskôr vyskúšam a uvidím

ivkazba
6. júl 2020

Ak potrebuješ prácu a toto je možnosť, skús. Robila som vo finančníctve 18 rokov, prijala som ľudí, ktorých to nebavilo alebo im to proste nešlo. Ale bolo kopec takých, ktorý sa v tom našli a buď sú stále zamestnanci v bankách, alebo robia maklérov a zarábajú nadštandardne a pritom si predtým neverili. A asi ako všade, to podstatné je akého budeš mať šéfa, či takého čo podporuje a pomáha, alebo ktorého zaujímajú len čísla a efektivita. Nemôže sa ti stať nič horšie ako že zistíš že to nie je pre teba a odídeš. 😉

autor
6. júl 2020

@ivkazba presne tak, to si aj ja hovorím že vyskúšam a uvidím. Dúfam že budem ten lepší prípad🙂