Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Kolegyne ma chcú vyštvať z práce

19ninka27
29. nov 2012

Babeny robite niektora na dohodu?? Ak ano ako sa Vam dari?? Kolektiv atd?? Ja som pred mesiacom zacala pracovat na dohodu v pekarni a poviwm Vam je to makacka od vtedy si viac vazim kazdy kusok peciva lebo je za tym dlha praca a tazka☹ ale k veci🙂 moj problem je ze ma kolegine psyhycky nicia, ccu ma stade vystvat lebo sa boja o svoje miesta. Tak ja to uz nezvladam☹ chcem odist len potrebujwm peniazky a dost. Lej h To uz nezvladam rani idem z nechutou a potom ledva cakam ked skoncim. Myslim ze to nieje normalne. Ste v podobnej situacii??

osemsmerovka
29. nov 2012

@19ninka27 práveže je to normálne,lebo je to všade tak 🙄

19ninka27
autor
29. nov 2012

@osemsmerovka Lenze mna to psyhycky nici☹ je mi zle mavam az migrenu ☹ neviem sokedy to vydrzim.

osemsmerovka
29. nov 2012

@19ninka27 Ti verím..

drobcek26l
29. nov 2012

Viem ako sa cítiš. Ja som tak začínala v mojej doterajšej práci. Pomohlo mi jedine to, že som si kolegýň prestala všímať a zamerala som sa na tie baby, ktoré prišli ako posledné alebo na tie, ktoré nastúpili až po mne. S tými som sa kamarátila a postupne sme tie staré odrovnali. teraz môžem povedať že už sme si na seba zvykli všetky aj keď to naozaj bolo ťažké. Teraz som s Tomáškom na materskej ale už sa neviem dočkať kedy pôjdem zase do práce. takže držím palce aj tebe.

lujza123
30. nov 2012

@19ninka27 ignoruj ich. Skus sa tam skamaratit aspon s jednou babou nech tam mas spriaznenu dusu. Inac ti verim ze to mas tazke...zenske kolektivy su najhorsie mieto na pracu, obzvlast pozicie kde sa robi manualne...same ohovaranie, intrigy ..katastrofa

jana497
7. máj 2013

Vydrz,ukaz im,ze sa ich nebojis,prave taketo sliepky si dovolia do slabsieho jedinca,ja to nechapem,aj ja som mala prve 3 mesiace tazke,ale ked som sa otukala ,nedala som sa. A teraz vzdy ked pride niekdo novy a som s nim v kontakte,snazim sa mu pomoct a trosku ho pozbudit.Nezabudla som na to ako je to bolo na zaciatku pre mna tazke. A zhodou nahod,aj ja som nastupovala medzi zensky kolektiv do pekarne ,drzim ti palce...

felinda
7. máj 2013

a čo chceš odtial odísť?dopriať im tú radosť?aby sa potlapkávali navzájom po pleci??? už len z tochto dôvodu, by som sa tam držala ako kliešť 🙂 neboj, možno to časom nebude lepšie, ale isto sa z teba stane silnejšia osoba (a to vďaka nim 😉 )

Držím palce

stanislavao
7. máj 2013

boj o miesto je vsade. to je uplne normalne a este ked ste im "nesadli" ludsky, tak je to uplne prirodzene, ze su proti vam. prosim vas pekne ale ta slovencina, tolko chyb. az som sa zhrozila, ked som pozrela, ze okr. BB. Migreny uskodia len vam, im nie. treba sa s tym naucit zit, nevsimat si to, kaslite na ne. oni ak vedia, ze vam je zle, tak sa v tom len vyzivaju. chodte do prace s radostou, ukazte im, ze viete byt vesela, ze si ich nevsimate a mozno potom ich to prestane bavit a daju vam pokoj.

dvojickovo
14. júl 2013

ahojte ja by som tiež potrebovala radu
Bola zamestnaná v nemenovanej firme, bola to pozícia, na ktoru som sa dostala nahodne ale nemala som s takou prácou skusenosti, velmi som sa snažila aj ked som bola platená pod uroven minimálnej mzdy
moje kolegyne boli starsie a bola tam jedna ktorá ma zaúčala ale bola príšerná, kedže som sa musela vsetko učit, neustále ma ponižovala a zhadzovala pred šefom, ktorý jej zobal z ruky a daval jej za pravdu
popritom vsetkom si ku mna zacal dovolovat a ked som ho odmietala tak ma potom pred vsetkými zhadzoval
po pol roku ma prepustil s tým že som neschopná
mám z toho pocity menejcennosti a už si tak neverrím,
poradte mi či sa jedná o priestupok zo strany firmy?

tykat
14. júl 2013

@dvojickovo záleží na tom ako bol ukončený pracovný pomer, dohoda? výpoveď? ak výpoveď aký paragraf? a kedy bol pracovný pomer ukončený.

jajka71
14. júl 2013

tieto veci skus komunikovat s inspektoratom prace, je to sice slovo proti slovu, ale pokial by si mala papier od psychologa(ze na teba vyvyjali tlaky, ktore ti psychicky ublizovali) cisto hypoteticky mohli by mat problem🙂

dvojickovo
14. júl 2013

tak takýmito skúsenosťami som musela prejsť pred nástupom na materskú

dvojickovo
14. júl 2013

@jajka71 vieš čo už s tým aj tak nič nevyriešim, som teraz tehotná a už si s tými špinami nechcem špinit ruky aj ked ma to trapi a mam už strach

jajka71
14. júl 2013

ja som mala podobne kolegyne niektore, a u niektorych mi poradil jeden moj kamos psycholog: ked na teba kricia predstav si ze sedia na zachode a maju hnacku alebo zapchu, alebo podobny problem, je to trosku cudne ale niekedy mi to pomohlo
a potom, ked sa mi podarilo zmenit kolektiv prisla som na to, ze u mnohych kolegyn to bol komplex menejcennosti ktory si na mne realizovali, tak to ber aj ty, nikto nie je dokonaly a ziaden clovek nie je hodnotnejsi ako ten druhy, v kolektive ti, ktori ukazuju ze su majstri sveta su vo vnutri casto najzakomplexovanejsi ludia na zemi /u mnohych som si to potvrdila, hoci oni o tom nevedia, maju urcite psychologicke posudky:..../

dvojickovo
14. júl 2013

@jajka71 áno to môže byt tak, lebo aj tá osoba mala velké problémy s alkoholom a navyse nemohla mat deti a ten šéf si myslel že ked je šefom tak môže si so mnou robit co chce a kedže som ho odmietla tak mal podrazené sebavedomie tak ma musel vyhodit a mal sa načo vyhovorit, že mi nejde práca
ty máš potom tiež zlé skusenosti ako vidím ?

jajka71
14. júl 2013

ja som sa nabrigadovala a napracovala dost v roznych kolektivoch napriek tomu, ze mam este rok a pol do tridsiatky, uzila som si svoje, ale stale si hovorim, ze ti, ktori ma ponizuju sa takto snazia ukazat, ze nie su nesebavedomi, aj ked opak je pravdou

dvojickovo
14. júl 2013

@jajka71 potom si na tom podobne ako ja, hoci mám 26 s robotou som šťastie nemala
aj ja som vyskúšala mnohé práce a bola som rada, že sa mi podarila lepšia pozícia ale takto to vyšlo a je veľmi smutné, že práve takto si niekto niečo musí dokazovať že sa vyšplhá po chrbte iného
ale poznám aj ľudí, ktorým robota vyjde hneď na prvý šup

jajka71
14. júl 2013

to su stastlivci, ale tych je nepomerne menej, drzim palce, aby si mala aj pozitivny kolektiv, ja som mala v ba taky kolektiv, ale odisla som, lebo som sa vydavala na vychode a nechcela som byt daleko od nasich🙂 a preto viem, ze aj dobre a vynikajuce kolektivy su...

dvojickovo
14. júl 2013

@jajka71 sú určite sú dobré kolektívy a po materskej snád sa to podarí aj mne aby mi vysla j tá práca a je pravda že aj to zlé ta posunie vpred

dvojickovo
14. júl 2013

@jajka71 tak hej na východe je to tažšie ale držím palce aj ja tebe

zarabajte
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tu začni písať odpoveď...

Odošli