Používame cookies. Viac informácií tu. OK
penelope11
4. jan 2019

Pozri myslim, ze sa da dobre zarobit, keby sa nedalo, tak by to tolko zien nerobilo, aspon tot moj nazor. Len myslim si, ze je lepsie zacat robit len tak, ze neotvarat hned studio, ale robit najskor doma alebo tak, aby si si vybudovala najskor daku klientelu

rybkoava
4. jan 2019

Ja síce nemám salón, ale ešte stále to zvažujem, že si ho otvorím. Mam urobený zatiaľ akreditovaný rekvalifikačný kurz 450 eur stál. Plus som bola a školení na maľovanie na nechty 100. Ak by som chcela salón otvárať bez praxe budem si musieť urobiť živnostenské skúšky 240 eur stoja. Neviem či už máš skúsenosti s robenim nechtov, no na začiatku mi trvali aj 3-4hodiny. Dnes mam jednoduché za 2 hodinky hotové, no dajú sa urobiť aj rýchlejšie. Ešte to chce trochu praxe. Záleží od toho za koľko zoženieš nájom. Čo som si zisťovala tak 200 - 300 eur minimálne aj energiami, takže ideálne je ak sú v salóne dve nechtarka a napríklad kaderníčka, aby to vyšlo lacnejšie. Koľko budeš robiť záleží na tebe.

ebi567
autor
4. jan 2019

@penelope11 @rybkoava, dakujem vam za odpovede. Jasne ze si dva dni po kurze neotvorim hned studio. Pocitam s tym ze najprv budem musiet robit aj za malo penazi, aby som mala nejake zakaznicky a ziskala prax. Studio by som planovala len ak by som si uz bola svojou pracou ista. Len ma zaujimal ten zarobok, ci vobec mam nad tym uvazovat. Pri nastupe do inych zamestnani kazdy vie aky plat ho caka. Preto som to chcela tak orientacne vediet, aby som vedela s cim môžem pocitat a ako do buducna planovat rodinny rozpocet.

rybkoava
4. jan 2019

Inak záleží aj v akom meste u nás sú ceny 20-35 eur. Ja to mam ako zadné vrátka 😊

silvia5252
5. jan 2019

@rybkoava ja som kedysi robila nechty ešte popri štúdiu. Takto to poviem narovinu, slušne zarobiť sa dá, ale musíš urobiť veľa veľa nechtov denne. Ja osobne som vydržala rok a pol, pretože som skoro prišla o chrbticu + smrad z gélov a výletky zo zbrusenych nechtov. Hmm...nespomínam na toto obdobie ako na príjemné. Ženy väčšinou chcú prísť po práci, čiže pracovná doba od cca 14:00 do 20:00, čo tiež nie je veľmi dobré. Poviem to takto, teraz mám prácu, kde sa toľko nenarobim a zárobok mám vyšší...takže za mňa to nebola až taká výhra. Záleží však aj od uhla pohľadu. Ak sa na to dáš, tak držím palce, aby Ti to vyšlo a aby Ťa to napĺňalo 😉😊.

silvia5252
5. jan 2019

@rybkoava pardon, to bolo pre @ebi567 😊

rybkoava
5. jan 2019

@silvia5252 s tou chrbticou mate pravdu, keď urobím dvoje za deň mam dosť, aj to raz za čas, keďže mám svoju prácu. Ja robím v práci pri počítači no po 8 hodinách som celkom ok s chrbticou, čo sa našťastie nestáva často, väčšinou 5-6 hodín, no po 4 hodinách pri nechtoch mám dosť, ale tak ja som ju mala vdectve 2x operovanu.

silvia5252
5. jan 2019

@rybkoava vidíte. ..To ja som napríklad na chrbticu operovana nebola, ale keď som urobila nechty cca 4-5 ženám za jeden deň, tak som plakala od bolesti 😁. A to je taký počet zakaznicok, ktoré by pani autorka témy musela denne vybaviť, aby mala zaujímavý príjem. Takže môj názor je taký, že ako privyrobenie si je to super, ale ako hlavná zárobková činnosť je to veľmi náročné.

rybkoava
5. jan 2019

@silvia5252 takže to nieje bohviečo ani pre zdravé ženy, preto to mam aj ja len ako zadné vrátka a občasný relax. A s tým privyrobenim máte pravdu aj s počtom žien denne. Kamarátka ma nechtový salón v BA a má otvorené od 8.00-18.00 ale keďže zatiaľ nemá deti jej to nevadí.

ebi567
autor
7. jan 2019

@silvia5252 Dakujem za prispevok. No s tou chrbticou ma to nenapadlo. Este nad tym vsetkym len rozmyslam a preto mi pomôzu nazory tych ktori s tym uz maju skusenosti. Vdaka 🙂

penelope11
8. feb 2019

Zalezi aj od toho ake ceny si nastavis @ebi567, ale vsetko sa da. Len zo zaciatku budes musiet tomu venovat viac casu ale aj klientelu si vybudujes a potom to uz pojde same 🙂

fokuska
8. feb 2019

@ebi567 Mala by si si urobit plan - cize najprv ake vzdelanie si urobis - kolko a ake kurzy a pod., ceny si vies zistit. Potom s cim budes pracovat - ake vybavenie si nakupis a tiez ake produkty budes pouzivat - ci akekolvek najlacnejsie ktovie odkial objednane, len nech su lacne, alebo si vyberies nejake drahsie znacky, ci budes pozerat aj na zlozenie a zdravotnu nezavadnost... tiez si vies pozriet kolko co stoji. Potom si pozistuj kolko stoji najom priestorov, aspon priblizne. Z toho ti vyjde suma pociatocnych nakladov (vzdelanie, investicia do vybavenia) a potom priblizne mesacne naklady (najom, dokupovanie produktov, udrzba...) - na zaklade toho si vies vypocitat kolko potrebujes priblizne zarobit v 1 den + si k tomu pripocitaj svoj zisk. Tu sumu rozdel na priemerne 3 zakaznicky denne a uvidis kolko by muselo stat jedno sedenie.

Jasne, ze je to priblizne, ale budes mat predstavu. Ak ti vyjde, ze za den by si musela mat 10 zakaznicok, alebo ze jedna by musela dat za nechty 100 eur, tak nieco je asi zle.

inkail
29. júl 2019

Ahojte, mám 10 ročnú skúsenosť= vlastný salón, a chcem odstúpiť od nájmu s celou databázou klientelou a materiálom a zariadením, chcem ísť na materskú... Piešťany

Tu začni písať odpoveď...

Odošli