Kto robí na trojzmenky?

21. jan 2022

Prosím Vás pekne, je tu niekto,kto robí nasledovne:
Denná-nočna-volno-denna-nocna-volno-volno
Nocna-volno-denna-nocna-volno-volno-volno
Volno-denna-nocna-volno-denna-volno-volno.
Ono sa zdá,že je toho voľna dosť, lenže teraz nám vždy tomu,kto mal v piatok voľno po nočnej doplanuju dennú, a ide aj nočná na tu sobotu. Prakticky sa môžu ťahať 2x 12ky, a potom musí byť 2dni voľno nie? Je to úplne celé zle, a tak isto by nám zmeny doplanovavat 2tyzdne pred a v práci sa ku koncu daného týždňa rozhodnú,že doplanuju aj sobotu.
Je to čistý otras. Predtým sme mali 4zmenky denna-nocna-volno-volno a takto sa to striedalo. Človek mal čas si oddýchnuť a aj mal čas na svoje veci.
Takto to vraj nastavili len na 3-4mesiace,lebo sa znížila výroba a potom nám vraj danú 4zmenky, ale je to úplne na prd,keď sme mali mať teraz víkendy voľno, a aj tak nám to doplanovavaju,lebo zistili,že nestíhame. 🤬🤬
Prosím Vás, kto ešte takto pracoval, chceme to ako kolegovia riešiť, ako máme postupovať, vdaka

tosomja
21. jan 2022

Skus napísať do právne poradenstvo.

januarova
21. jan 2022

Ja som tak robila, ale mávali sme normálne voľné víkendy. Nemáte odbory? Treba sa viac ľudí spojiť a skúsiť bojovať. Veď takto vás ustvu.
Ešte na FB je stránka Pracujúca chudoba, tam by ti vedeli poradiť

autor
21. jan 2022

@januarova nám to pravidelne doplanuju,lebo to evidentne zle poratali, a nestíhame s výrobou...🤬🤬🤬 Poznám tú stránku, nenapadlo mi sa spýtať ..skúsim,vdaka

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
21. jan 2022

@cocolino234 myslela som,že ak niekto pracuje denná/nočná prosím by mali byť 2 dní voľna. A nie denná, nočná, voľno a zase denná nočná.
Tvoj brat to má v podstate tiež dobre myslím,že 2dni denná 2xnocna a k tomu 4dni voľna.
Tak isto nám hlavne aj vadí to,že máme mať voľno, a zo zákona treba dať 2tyzdne vopred vedieť doplanovanie zmeny, nám to dajú vedieť 2-3dni vopred.
A predstav si,že robíš takto
Pondelok voľno
Utorok denná
Streda nočná
Štvrtok voľno
Piatok denná
Sobota nočná (doplanovana vo štvrtok)
Nedeľa voľno
Pondelok denná 🙈🙈🙈 kde si v tomto máme oddýchnuť

mamina0078
21. jan 2022

Ja napriklad nemam 2x 12 ale 4x 12 (2xdenna,2xnocna) 4dni volno. Ale urcite po 2 odpraxovanych dnoch majú byt 2 volne, po 3 3dni volne, po 4 4dni... Skusila by som zajst za nejakym pravnikom, ktory sa specializuje na pracovne pravo

ninusa221
21. jan 2022

Moja mama robi denná nočná volno a dookola cely mesiac.. 12cky 2 v robote na 30 pacientov…
A nahodou trojzmenka neni Ranne poobedne nocne ?

laura164
22. jan 2022

V zdravotníctve je to bežné, takto robiť že máš 5 služieb týždenne 12tky. Je malo personálu. Veľa ľudí kvôli tomu zmenilo pracu, nedá sa to zvládať z dlhodobého hľadiska