Ktorá pracovná ponuka je pre mňa výhodnejšia?

danielka2011
10. mar 2019

Ahojte viem, že v prvom rade by som sa mala rozhodnúť ja, ale keďže som sa za týždeň nikam nepohla, možno by mi pomohlo prečítať si nejaké názory. Ak by ste mali na výber 2 pracovné ponuky úplne odlišné, čo sa týka aj pracovnej doby.
Prvá pracovná doba od 7 do 15:30 víkendy voľné.
Druhá na 2 smeny 7 do 13:30
13:30 do 20:00 každá druhá sobota. Manžel nevie poradiť ale s deťmi by pomoho, l kým by som bola na poobednej.
Kamoška radí to prvé. Svokra to druhé, že doobedu môžem veľa stihnúť aj čo sa týka lekárov. Bo s dcérou chodím na očné a alergologiu. A že každý druhý týždeň sa nemusím ráno naháňať, lebo deti ráno manžel nestíha on chodí do práce na 6. Že, keď budú prázdniny, tak si môžem aj ráno pospať... Tak by ma zaujímalo, či je to výhoda mať poobednú smenu... Či je do 20.00 dlho pre matku s deťmi 12 a 7 r.

sweetdreams
10. mar 2019

Ja by som brala to prvé, nie je nič moc prísť z práce o 20.30, keď máš doma dieťa... Ale zobrala by som do úvahy aj náplň práce, plat, lokalitu a pod.

pribinak
10. mar 2019

Podla mna to prve. Nechcela ny som robit cez vikendy. To je cas pre rodinu.
Zas nechodíš k doktorom kazdy tyzden, na to mas paragrafy.
A co plat? Je nejaky velky rozdiel? Druh prace?

simona232323
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simona232323
10. mar 2019

@danielka2011 Tie denne a poobedne ..ako by bolo volno? Plat ? Vsetko na paske ? Iba tie denne plat atd.? Z coho mas ty lepsi pocit ? Ja by som brala tie volne vikendy , ale zas ak mas mat normalne volno aj pri tej druhej praci , tak asi skor tu, vela by u mna zalezalo ..plat a to z coho by som mala lepsi pocit ..urcite

lubik87
10. mar 2019

Jednoznačne prvá práca na 1 .ani nerozmýšľajú nad druhov ani keby bol trošku vyšší plat....robiť vikend a poobedky ...pri poobedke veľa nestihnes ani nebudeš vedieť kedy a budeš palit do práce...

danielka2011
autor
10. mar 2019

@simona232323 tam je týždeň ranná a týždeň poobedná a každá druhá sobota. Ja som práveže úplne zmätená. Skutočne sa neviem rozhodnúť. Neviem, či je to moc zlé pri deťoch byť tak dlho v práci, ale ten jeden týždeň by som zase bola skôr. A fakt, že kebyže niečo potrebuje tak doobedu stihnem vybaviť. Na tej prvej veľká výhoda, že sobota voľná. No ja neviem. Prvý krát sa mi stalo, že sa v niečom neviem rozhodnúť...

danielka2011
autor
10. mar 2019

@lubik87 ďakujem veľmi pekne za komentár.

pribinak
10. mar 2019

@danielka2011 voľne vikendy su na nezaplatenie.

danielka2011
autor
10. mar 2019

@pribinak cez víkend iba sobota každá druhá na 4 hod.

simona232323
10. mar 2019

@danielka2011 Ten plat ? Narocnost prace ? Aj na to sa treba pozerat , aby si z nej nechodila zbita ako kôň. Ja som robila denne a nocne ( nocne uz nikdy viac ) , poobedna podla mna nie je az taka zla vec .

zaba21
10. mar 2019

@danielka2011
Na druhej ponuke nie je nič výhodné, však ten týždeň, keď budeš mať poobednú, prakticky celý týždeň neuvidis deti. A robiť každú druhú sobotu nie je nič moc. Predpokladám, že sa budeš striedať s nejakou kolegyňou, tak sa môže stať, že aj častejšie bude pracovná sobota...

saskia_98
10. mar 2019

@danielka2011 ja by som pozerala na to, čo by ma viac bavilo. Ak sa manžel vie postarať tak prečo nie aj praca čislo 2. Ja napr. Plat neriešim pretože aj keby bol rozdiel medzi prácami 200€, určite by som nešla tam, kde ma to nebaví. Ja som robila aj sobota, aj nedeľa a pre mňa dni ako ostatné iné a možno aj preto, lebo manžel tiež nerobi len od pondelka do piatku. Čiže mne takáto práca maximalne vyhovovala. 🙂

pribinak
10. mar 2019

@danielka2011 to je jedno. Uz sa nikam nevyhrabes, den rozbabrany. Decka mas velke, treba cestovať spoznávať Slovensko, robit si výlety, .... mne by to nestalo za to. Navyse jedna vec je vo ti povedia, druha vec je realita, choroby, PN-ký, dovolenky kolegýň. Kludne moze prísť mesiac, ze tam budes trčať kazdu sobotu

danielka2011
autor
10. mar 2019

@simona232323 tá prvá do 15-30 je v takom horskom hotely. Pracovná pozícia referent nákupu tam by som mala zrejme náročnejšiu prácu ale pracovala som v obchode ako vedúca tak by som to dala. Tam sa mi páči, že tam vládla taká rodinná atmosféra. Tam vidím nevýhodu, že sa obávam tej cesty v zime... Druhá je pokladnička na IMPE. O autách neviem teda nič 😂. Ale mne nejde teraz o prácu ale tú pracovnú dobu. Tam beriem ako výhodu, že nebudem každé ráno v takom zhone. S mladšou by som musela v prípade prvej ponuky každé ráno odchádzať o 6:30 z domu. Ja som taká trúbka, keď neviem, čo je pre mňa dobré ach jaaaj.

deti95060810
10. mar 2019

neviem čo je síce IMPE , ale brala by som č.2....
ešte ako ďaleko máš do práce....lebo vieš chodiť resp. cestovať každý deň 50 km je veľa....😉

marsmykkok
10. mar 2019

Zase aj 15:30 kym prides domov, potom varit, upratovat, robit ulohy nic moc. Do 13:30 mas 2 hodiny k dobru aby si neriesila len povinnosti ale sa hrala alebo isla von s detmi, ked budes mat poobedne zase budes mat cas na seba, domacnost, ak sa ma kto postarat o deti nevidim problem. Sa to podla mna takto vyrovna a deti o vela neukratis tym ze pri rannych budes s nimi v podstate cely den ako pridu zo skoly. Ta kazda druha sobota trocha nevyhoda, ale aj tak kolko rodin len spi do nejakej 10tej, takze ty mozno stihnes odrobit smenu kym sa rodina poprebudza a naranajkuje. Takze o vela nepridu ani ty ani oni

evkamotka
10. mar 2019

Brala by som prvu ponuku. Urcite. Volne vikendy a 15.30 je dost skoro aby si si vsetko stihla, deti su uz velke a budu stale vacsie,samostatnejsie,pomozu. Vybavovaciek tolko zase nie je, aby si kvoli tomu celorocne robila do 20.00. Pri prvej si sice rano privstanes(ved vstanes dostatocne skor aby si sa nenahanala). Rodina a deti budu mat kazdy den aj vikend maminu. A ten rezim 5+2 oddych nie je pre paradu ale preto, ze sa to odvedcilo. Clovek to sice da aj siesty den, ale casom bude vypluty... Mne by v adilo, ze pri druhej ponuke by som sa s manzelom takmer nevidela, ani s detmi..

danielka2011
autor
10. mar 2019

@deti95060810 IMPA predaj automobilov a obidve sú v rámci mesta. Akurát ten hotel je o 3-4 km ďalej takou horskou cestou. Tam musím len autom pešo to mám z domu okolo 7 km.

simona232323
10. mar 2019

@danielka2011 Daj si na papier pre a proti a rozHodnes sa ,tiez som to obcas tak robila. Drzim palce aby si sa rozhodla spravne 🙂

marsmykkok
10. mar 2019

@danielka2011 no len zima ked bude sneh a poladovica co na orave asi casto cesta bude trvat dlhsie alebo budes cakat kym ju upravia, takze tym zabijes dalsi cas. Plus neviem ako ty ale ja mam zo zimnych ciest respekt takze na takej horskej by som kazdy den v zime chodila so stiahnutym zaludkom do prace ci to zvladnem a poobede ci zvladnem cestu domov

danielka2011
autor
10. mar 2019

@marsmykkok ináč to máš pravdu ja som celú zimu nejazdila ani po normálnej ceste...

danielka2011
autor
10. mar 2019

@marsmykkok
@evkamotka vysvetlili ste mi to pekne po lopate. Ďakujem za názor no a teraz si vyber, keď každá z vás mala v niečom pravdu. Ja to asi kašlem pôjdem na úrad práce a bude. Vrrrrr. Ináč, keby bolo pred letom tak neváham s tou podporou ani sekundu, bo by som mala čas cez prázdniny na deti.

julka828
10. mar 2019

Mne to skor pripada ze si sa uz podvedome rozhodla. Precitaj si svoje vlastne komentare a vacsinou obhajujes stale ponuku 2. Ked ti niekto napise ze je na tom niecom zle hned to vyvracias. Takze v podstate si rozhodnuta

mrkvicka060
10. mar 2019

@danielka2011 podla mna co sa tyka prac. doby je dobra ponuka c. 2. Len z dovodu, ze kazdy druhy tyzden budes mat zmenu. Nebudes sa musiet nahanat doobeda, deti mas uz velke, do 20.00 uplna pohoda. Aspon si zvyknu, ze ta nemaju stale pri zadku. Ty budes mas kazdy druhy tyzden cas doma doobeda len pre seba. Aj ked budes varit a upratovat, uzijes si to, ze si sama doma. V praci c.1 by si bola kazdy jeden den v tom istom kolotoci, po mesiaci budes z toho ranneho nahanania vyflusnuta a vies, ze ta necaka ziadna zmena a bude to takto este dlho predlho. Poobede po 15.30 ked prides domov, zas az tolko casu s detmi nestravis, ani sa nenazdas a bude zas 20.00. A zas kazdu druhu sobotu 4h mimo domu nie je ziadna katastrofa. Uz len treba zvazit, ako to bude vyzerat v buducnosti do zivotopisu, a ci sa chces este niekam posunut a vzdelavat alebo len proste robit monotonne, co ti povedia a mat pokoj. Lebo predsa referent nakupu v zivotopise vyzera lepsie a viac na postup ako pokladnicka.....

danielka2011
autor
10. mar 2019

@mrkvicka060 keďže som pracovala v potravinách ako vedúca predajne, tak s tou praxou ako referent nákupu by som v prípade, keby som do budúcna riešila niečo iné, veru mohla lepšie využiť. Kombinácia pracovných skúseností by to bola dobrá, to máš pravdu. No nič idem sa na to vyspať. Ďakujem

danielka2011
autor
10. mar 2019

@julka828 ďakujem za postreh. Idem si veru prečítať. Možno ako píšeš, v podvedomí som sa rozhodla, len sa potrebujem v tom uistiť. Aj keď nemám ten pocit, že viem, čo chcem.

h_petra
10. mar 2019

NIKDY, naozaj NIKDY by som popri detoch nerobila na smeny. A uz VOBEC nie soboty.
Podla mna pracovna doba 7-15:30 je super, nie je o com.

ysseba
10. mar 2019

Ja by som brala určite prvú ponuku. Ale z tvojich odpovedí mám pocit, že si viac za druhú, tak ju ber 😉

evkamotka
11. mar 2019

Zima je daleko. Mozes zobrat aj prvu ponuku kvoli praxi a najst si potom vdaka tomu nieco ine. Alebo pockaj na ponuku c 3 🙂

danielka2011
autor
12. mar 2019

@evkamotka
@simona232323
@marsmykkok
@julka828
@mrkvicka060
@h_petra
@ysseba Ďakujem vám každej jednej za rady. Volali mi z ponuky č 1, že na základe mojich pracovných skúseností z obchodu, si vybrali mňa. Tak vezmem to, keďže to nadväzuje a do budúcna by mi to zase len pomohlo... Ponuka číslo 2 sa mi po včerajšom pohovore prestala páčiť, nakoľko v prípade chýbajúcej kolegyne, by ranné boli až do 16.00 a poobedná už od 10 do 18. A asi by bolo časté tak ostávať, keďže tak ako mi bolo povedané tá pracovná doba ranná do 13 :30 a poobedná od 13 :30 tak to vychádza iba 6 hodín. V tom prípade, je fakt kravina byť na rannej dlhšie, ako z ponuky číslo 1 a ešte aj sobota. Nakoniec sa to vyriešilo samé 😂. Ďakujem ešte raz, bo toto bola pre mňa dilema, kvôli ktorej som nespala týždeň.