Licencia na fotomodeling

anetkahugo
12. apr 2019

Zdravim Vás, máte niekto skúsenosti s modelingom? Je v poriadku, že z agentúry pýtajú peniaze na licenciu? Manžel dostal ponuku na fotenie oblekov do katalógov. Má sľúbený slušný honorár, podpísal aj zmluvu s agentúrou, ale tá teraz pýta peniaze na licenciu, konkrétne 1066€. Je to ok? Nemáme skúsenosti ako to chodí. Ďakujem

lubik87
12. apr 2019

@anetkahugo kamarátka je modelka teraz v Japonsku akurát...nikdy neplatila.agenture peniaze nieje to za fotky ? Za to sa platí kľudne aj 1000€ ....ako sa volá agentúra?

lubik87
12. apr 2019

@anetkahugo ale takto poväčšine to ide z prvých honorárov...

anetkahugo
autor
13. apr 2019

@lubik87 nie je to za fotky, vraj za medzinárodnú licenciu. Agentúra je Top mannequins v Prahe.

babi81
13. apr 2019

@anetkahugo medzinarodna licencia neexistuje.robim v tejto oblasti vyse 15rokov.

anetkahugo
autor
13. apr 2019

@babi81 ďakujem. A poznáš túto agentúru? Ako to teda funguje? Cloveka-nemodela zavolá niekto na fotenie a fotí? Zmluvu s agentúrou už podpísal, len toto sa nám nezdá, platit vyše 1000€

ave17
15. apr 2019

Never tomu, ak je niekto fakt super, tak neplatí nič, agentúra si ho podchyti,ale takto ho zaradia do nejakého portfólia a bude len v ponuke, ja by som neplatila...

00vecernica
8. jan 2021

@anetkahugo pekný deň, mám len otázočku, budila som na nete kvôli iste modeling agentúre, .. Narazila na čas článok ohľadne tejto agenturi, ako dopadol manžel? Lebo pána konateľa poznám osobne a ide o obrovské sklamanie, aj syna na lákal na modeling, zobral 100eur a nič z toho.. povyberal veľa peňazí, organizoval rôzne podujatia, ktoré sa euskutocnili a vstupné po vyberal.. Jedine asi čo vyšlo vystúpenie co urobil divadlo rozprávky kde som im zapoziciavala kostymky. Ďakujem ak si nájdete čas odpísať. Len ma to zaujíma. Zdenka

anetkahugo
autor
8. jan 2021

@00vecernica zdravim, našťastie sme si pozistovali o dotycnom informácie a nepúšťali sme sa do žiadnej spolupráce s ním ... Viem, že viacerých ľudí oklamal