Má nárok na odstupné pri výpovedi, keď je to zástup?

nana11
2. dec 2009

Ahojte, potrebovala by som poradit, tyka sa to manzela, pravdepodobne dostane vypoved a problem je v tom ze ma taku pracovnu zmluvu ze zastupuje nejaku pani na materskej. vo firme pracuje 1,5r. chcem sa opytat ci ma nejaky narok na odstupne ked ma taku zmluvu? mozete mi niekto poradit?dakujem pekne

andzi
2. dec 2009

nie, nemá

zuzu13
2. dec 2009

pokial ma na dobu urcitu { konkr. na zastupovanie pocas MD} nema narok na odstupne...

maznacik007
2. dec 2009

to sa neda povedat tak jednoznacne...

musi mat min. tri roky odpracovane za posledne styri roky ku dnu kedy sa nahlasi na UP..

pokial to bolo na dobu urcitu stacia dva roky

okrem toho dnes sa rokuje o zmierneni podmienok na ziskanie davky..

takze treba pockat o par dni by to mohlo byt jasnejsie..

andzi
2. dec 2009

maznacik - nana sa pýtala na odstupné, nie na dávku v nezamestnanosti!!!

maznacik007
2. dec 2009

pardon.. dakujem kocky.. mne to uz nejako splyva cele

jasne na odstupne nema narok...

martinaema
2. dec 2009

má nárok ak mu dajú výpoved skôr ako uplynie tá doba určitá - ved tam musí mať nejaké dátumy-nie?

gapa
2. dec 2009

martinaema,
nemusí tam mať dátumy. Stačí, ak má napísané, že zastupuje zamestnanca XZ počas materskej a rodičovskej dovolenky. Doba určitá nemusí byť ohraničená len dátumom.

martinaema
2. dec 2009

no to sú mi veci - ved to môže byť mesiac, ale aj 3 roky, príp. aj viac. Ved ten človek potom nevie či ešte na druhý deň má ísť do roboty 😨 Ja som myslela, že ked má niekto zmluvu na dobu určitú, tak mu končí k tomu a tomu dátumu a basta.
Nana sa vyjadrila trochu neurčito - dostane výpoved z nejakého dôvodu, alebo sa vracia pani z materskej?

gapa
2. dec 2009

martinaema,
áno, je to tak, že nemá nejako istý PP.

ona hovorí o výpovedi, ale predpokladám o výpoved nejde, len o ukončenie prac.pomeru. Výpoved ako píseš, by dostal, ak skončí PP pred uplynutím doby napr. z nadbytočnosti, z dôvodu rušenia firmy...