Ma právo zamestnávateľ ukončiť pracovný pomer?

lkm
4. sep 2009

Ahojte, nevedel by mi niekto poradit? ... ak mam pracovnu zmluvu do konca roku 2009 a zamestnavatelovi oznamim , ze som tehotna, ma pravo nepredlzit mi pracovnu zmluvu? Viem ze zamestnavatel nesmie dat vypoved v ochrannej dobe t.j. ked je zena tehotna, na materskej dovolenke alebo rodicovskej, alebo ak sa osamela matka stara o dieta do troch rokov.....
dakujem

michala.l
4. sep 2009

Kym plati zmluva, tak nemoze ukoncit PP, ale nie je povinny ti predlzit zmluvu ...Zanikom zmluvy konci aj PP, takze ty ziadnu vypoved nedostanes ...

maznacik007
4. sep 2009

ano ma pravo ti nepredlzit zmluvu.. bez ohladu na to ci budes na PN tehotna.. atd...

martinaema
4. sep 2009

neviete, ako je to s ukončením PP - je na dobu určitú do 31.3.2010, ale zamestnávateľ končí svoju činnosť k 30.9.09? Musí zamestnancovi vyplatiť mzdu až do konca trvania PP?

andzi
4. sep 2009

martina: nie, v žiadnom prípade, jednoducho dá zamestnancom výpoveď z organizačných dôvodov, t.j. preto že sa zrušuje.

maznacik007
4. sep 2009

Podla mna moze dat zamestnavatel vypoved podl paragrafu 63 od.1 a) ale potom mas narodk na odstupne /2 mesacne/

leveretka
4. sep 2009

ahojte, chcela by som sa informovať, čo v prípade ak mám TPP na dobu neurčitú a zistím, že som tehotná...môžu ma prepustiť alebo už nie? Ďakujem

jaduska
4. sep 2009

Ak máš pracovný pomer na dobu neurčitú, tak ako tehotnú ťa prepustiť nesmú. Samozrejme, ak zamestnávateľ zaniká, tak tam sa to rieši inak.

martinaema
4. sep 2009

leveretka v prvom rade to čo najskôr ofic. oznám zamestnávateľovi

ianitka
4. sep 2009

leveretka ked to zistis 😉
a budes to mat potvrdene od lekara / tak pisomne oznam zamestnavatelovi, ze "v zmysle par. 40 ods. 6 Zakonika prace Vam oznamujem, ze som tehotna a o tejto skutocnosti prikladam lek. potvrdenie" - ak im to budes davat osobne, tak si sprav kopiu, ktoru si das potvrdit alebo to posli na dorucenku a vypoved Ti dat nemozu.
Jedine vtedy ak by sa rusil zamestnavatel alebo jeho cast a vtedy platia tie podmienky o vypovednej dobe a odstupnom

Ochranna doba sa nevztahuje na skusobnu dobu, vtedy ked konci PP dobou urcitou a tak...

lkm
autor
4. sep 2009

.... uhmmm myslela som si, a ako vidim tak ste mi to potvrdili, vdaka , ste zlate zienky!